partner serwisu

Wyniki meczów na żywo w smartfonie, czyli najlepsze aplikacje sportowe dla Androida

Wyniki meczów na żywo w smartfonie, czyli najlepsze aplikacje sportowe dla Androida
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
17 marca 2017, 13:12
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje sportowe, espn, livescore, mecze na androidzie, mecze na żywo, sofascore, sts android, thescore, wyniki meczów, yahoosports

Możliwość śledzenie wyników meczów na żywo to niemal obowiązek każdego prawdziwego fana nie tylko piłki nożnej. Żeby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi ulubionej ligi, drużyny lub zawodnika wystarczy będący zawsze pod ręką smartfon. Na pytanie która z aplikacji sportowych na Androida jest najlepsza odpowiadamy w tym artykule. Sprawdź, jak uzyskać najlepsze informacje o wynikach meczach na żywo.

Wybierając najlepszy program dla fanów sportu, którzy chcieliby śledzić wyniki na żywo kierowaliśmy się nie tylko prostotą aplikacji, jej designem, a także wygodą. Równie ważne dla nas były możliwie najświeższe informacje na temat poszczególnych meczów, a także wszechstronność programów pod względem możliwych do śledzenia dyscyplin. Najlepszą aplikacją z wynikami na żywo jest się Sofascore, która powinna być obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów sportu wyposażonych w smartfon z Androidem.

Sofascore

Polecamy
SofaScore

SofaScore to świetna aplikacja sportowa, która powinna być obowiązkowa dla każdego fana sportu. Program w prosty sposób podaje wyniki meczów w 17 dyscyplinach sportowych, a ponadto daje dostęp do szerokich statystyk dotyczących klubów, meczów, lig oraz zawodników. 

Lider naszego zestawienia to prawdziwy kombajn dla fanów sportu. Aplikacja Sofascore w jednym miejscu zbiera informacje z 17 dyscyplin sportowych – od piłki nożnej, aż po hokej na lodzie. Przy okazji stanowi ogromną bazę informacji nie tylko o wynikach meczów, ale również na temat klubów, zawodników oraz newsów dotyczących sportu. Dodatkowo, jest to program całkowicie darmowy, w którym pojawiające się czasami reklamy nie będą użytkownikowi przeszkadzać. Sofascore wyposażono w szereg przydatnych kibicom funkcji. Osoby, które żywo interesują się konkretnymi dyscyplinami sportowymi, klubami piłkarskimi, ligami, a także zawodnikami mogą ustalić listę ulubionych treści, które będą jako pierwsze eksponowane w głównym ekranie programu. Dodatkowo, użytkownik może ustawić powiadomienia dotyczące interesujących go treści. Dzięki temu można być pewnym, że nie ominie nas żaden ważniejszy mecz, w którym na przykład gra nasz ulubiony zawodnik lub cała drużyna.

Interfejs Sofascore

SofaScore daje dostęp do 17 różnych dyscyplin sportowych z całego świata

Widok meczu zawiera w sobie najważniejsze informacje o danym spotkaniu. Kibice m. in. piłki nożnej docenią interaktywną oś czasu, na której prezentowany jest układ sił na boisku. Jeżeli dana drużyna wyraźnie dominuje na murawie, zostanie to odpowiednio oznaczone w aplikacji – dzięki temu kibic w skrócie dowie się, jak radzi sobie jego ulubiona drużyna. Przy okazji, dostępny jest również komentarz uwzględniający najważniejsze wydarzenia na boisku – faule, zmiany, rzuty wolne, gole, itp.

Interfejs Sofascore

Program oferuje dostęp do świetnych statystyk dotyczących meczów, lig, zespołów, a nawet zawodników.

Sofascore nie ogranicza się jedynie do podawania wyników meczów. Aplikacja uwzględnia również statystyki dla całych klubów, lig, a także zawodników. Program może być także agregatorem informacji sportowych, dzięki którym w prosty sposób możemy się dowiedzieć o najnowszych wieściach z kręgu interesujących nas drużyn, lig, czy dyscyplin.

Livescore

Polecamy
Livescore

LiveScore to dobrze znana platforma oferująca dostęp do wyników meczów online. Program obsługuje powiadomienia push o najważniejszych wydarzeniach z boisk, a także oferuje prosty agregator newsów. 

Livescore to bezpośredni konkurent dla lidera naszego zestawienia. Program powiązany z webową platformą dostarczającą informacji na temat aktualnych rozgrywek sportowych działa na bardzo podobnej zasadzie, ale nie cechuje się tak rozbudowanymi funkcjami jak Sofascore. W ramach Livescore możemy przede wszystkim sprawdzić wyniki rozegranych meczy, układ sił w tabelach, a także przeczytać newsy z kręgu rozgrywek sportowych. Niemniej, Livescore nie dostarczy nam tak szczegółowych informacji i przede wszystkim tym przegrywa z najlepszym programem w naszym zestawieniu. Aplikacja cechuje się prostym, ascetycznym wręcz interfejsem użytkownika, który koresponduje ze stylistyką zastosowaną w webowej wersji Livescore. Nie każdemu jednak spodoba się surowy design programu bazujący przede wszystkim na ciemnych kolorach.

Interfejs Livescore

Ascetyczny interfejs Livescore koresponduje z tym, co użytkownik może znaleźć w webowej wersji platformy.

Livescore pozwala na śledzenie wyników sportowych piłki nożnej, futbolu amerykańskiego, rugby, hokeja, siatkówki, piłki ręcznej i innych. Możliwe jest także ustawienie powiadomień dla konkretnych lig, rozgrywek oraz drużyn. Trzeba jednak liczyć się z ograniczeniami aplikacji, które mogą nie spodobać się osobom, które na co dzień korzystają z takich kombajnów jak Sofascore. Niemniej, Livescore w dalszym ciągu pozostaje najpopularniejszą platformą informacji o rozgrywkach sportowych – historia tego serwisu rozpoczęła się stosunkowo dawno, bo w 1998 roku.

Interfejs Livescore

Program może funkcjonować również jako prosty agregator informacji ze świata sportu.

ESPN

Polecamy
ESPN

ESPN daje dostęp do wyników meczów oraz newsów sportowych z całego świata. Atutem programu jest możliwość oglądania materiałów licencjonowanych przez koncern, do którego należy ESPN.

ESPN zna każdy, kto choć trochę interesuje się sportem. Stacja telewizyjna kojarzona z najbardziej prestiżowymi rozgrywkami na świecie ma również swoją aplikację mobilną powiązaną z serwisem internetowym. Może one funkcjonować również jako agregator newsów sportowych, albo zbiór interesujących nas wyników meczów. Nie jest to jednak aplikacja idealna. ESPN jako światowy potentat w dziedzinie dostarczania informacji sportowych nie jest zainteresowany niższymi ligami rozgrywek krajowych, w przeciwieństwie do Livescore, czy Sofascore, które świetnie radzą sobie m. in. z polską Ekstraklasą. Dla osób, które pasjonują się poczynaniami naszych klubów piłkarskich nie powinni nawet myśleć o instalowaniu ESPN na swoim smartfonie.

Interfejs ESPN

ESPN to nie tylko wyniki meczów, ale także ekskluzywne materiały prosto z boisk.

Jednak osoby, które interesują się „bardziej światowym” sportem znajdą w ESPN coś dla siebie. Aplikacja, poza dostarczaniem wyników spotkań jest również świetnym agregatorem informacji. Materiały zgromadzone w aplikacji są licencjonowane przez ESPN, toteż każdy użytkownik może liczyć na solidną porcję analiz, komentarzy światowych sław oraz materiałów wideo przybliżających kibicom wydarzenia z prestiżowych muraw.

Interfejs ESPN

Program, podobnie jak inne propozycje w tym zestawieniu oferuje również powiadomienia dotyczące interesujących nas rozgrywek.

ESPN dostarcza informacje nie tylko z kręgu klasycznego futbolu – możliwe do śledzenia są również futbol amerykański, sztuki walki, koszykówka, baseball, hokej i inne. Użytkownik może ustawić alerty dotyczące jego ulubionych drużyn lub lig. Program ponadto jest w stanie podawać informacje w formie powiadomień push – dzięki temu nie umknie nam żaden poważniejszy news dotykający interesujących nas tematów.

YahooSports

Polecamy
YahooSports

YahooSports w zręczny sposób godzi ze sobą informowanie o najważniejszych wydarzeniach z kręgu sportu z wynikami meczów. Program daje dostęp do ekskluzywnych materiałów ze światowych boisk.

YahooSports to ogromna niespodzianka w naszym zestawieniu. Program świetnie równoważy zadania dostarczania informacji na temat przebiegu rozgrywek sportowych oraz podaży informacji z mediów. Tym samym, użytkownik może swobodnie wykorzystywać program w taki sposób, jaki lubi. Dodajmy do tego naprawdę duże możliwości aplikacji, a także bogatą bazę rozgrywek, dyscyplin sportowych oraz lig do wyboru – YahooSports z powodzeniem może konkurować z SofaScore oraz Livescore. Niestety, podobnie jak w przypadku ESPN, nie można tam aktywnie śledzić przebiegu meczów w polskich turniejach.

Interfejs YahooSports

YahooSports świetnie wyważa funkcje multimedialne aplikacji sportowej oraz dostęp do wyników meczów. 

YahooSports urzeka świetnym interfejsem użytkownika. Ma on do wyboru ma ciemny oraz jasny motyw. Ten drugi według nas jest nieco bardziej wygodny i lepiej współgra z eksponowanymi na stronie głównej ekskluzywnymi materiałami wideo. YahooSports, podobnie jak i inne programy w naszym zestawieniu agreguje informacje ze świata sportu w oparciu o nasze zainteresowania. Najważniejszą funkcją z punktu widzenia pasjonatów konkretnych dyscyplin są powiadomienia push o ważnych wydarzeniach ze stadionów – te również są obsługiwane i Yahoo często wzbogaca je o skróty w formie krótkich materiałów wideo. Każdy mecz dostępny w bazie YahooSports jest również opatrzony świetnym komentarzem.

Interfejs YahooSports

Wizytówką YahooSports jest świetnie skonstruowany komentarz tekstowy w opisie spotkania.

theScore

Polecamy
theScore

theScore jest ciekawą aplikacją oferującą dostęp do najświeższych wydarzeń z kręgu sportu. W porównaniu do Livescore, Sofascore, czy nawet ESPN, stawia nacisk raczej na newsy, niż suche wyniki ze światowych trybun.

theScore jest programem sportowym stawiającym raczej na aktualności ze świata sportu, niż informowanie o wynikach meczów. Widać to doskonale już po pierwszym uruchomieniu aplikacji i zalogowaniu się do niej. Jako pierwsze, podawane są informacje w formie materiałów publicystycznych, podzielone według kategorii regionalnych. Do wyboru są rozgrywki z całego świata, choć na pierwszy rzut oka, najbardziej eksponowane są ligi oraz sporty z północnej Ameryki. Niemniej, użytkownik oczekujący od programu informacji z bliższych europejskim upodobaniom również znajdzie coś dla siebie. Podobnie, jak i w ESPN nie można niestety liczyć na to, że w ramach theScore dowiemy się czegokolwiek na temat polskich klubów piłkarskich – chyba, że mówimy np. o obecności Legii Warszawa w rozgrywkach Ligi Europy.

Interfejs TheScore

theScore najlepiej sprawdza się jako agregator newsów sportowych - ilość ekskluzywnych materiałów jest naprawdę ogromna. 

Podobnie, jak w przypadku innych programów w tym zestawieniu, theSports obsługuje powiadomienia o nadchodzących meczach lub ważnych informacjach na temat drużyn, które nas interesują. Zauważyliśmy jednak, że theScore ma problem z dostarczaniem alertów w odpowiednim czasie. W porównaniu m. in. do Livescore, czy Sofascore, informacje pochodzące z tego programu dochodzą do użytkowników z pewnym opóźnieniem – niewielkim, ale wartym odnotowania. Program świetnie sprawdzi się jako agregator dobrych newsów z kręgu sportu, jednak dyskusyjne jest jego wykorzystanie jako miejsce, w którym aktywnie można śledzić wyniki poszczególnych rozgrywek.

Interfejs TheScore

W przypadku podglądu meczów, program oferuje dostep do prostych statystyk.

SofaScore w naszym mniemaniu to zdecydowanie najbardziej uniwersalna i rozbudowana aplikacja, która przyda się fanom wszelkich sportów. Niemniej jednak, warto zwrócić uwagę na Livescore, który powiela większość funkcji, które dostępne są u lidera zestawienia. Użytkownicy smartfonów nastawieni głównie na newsy ze świata sportu powinni się zwrócić natomiast ku ESPN lub YahooSports, które dostarczają sporo ekskluzywnych materiałów z boisk, w przystępny sposób przybliżając szczegóły najważniejszych rozgrywek. theScore natomiast to propozycja skierowana głównie do osób, które chcą przede wszystkim czytać o sporcie, niekoniecznie zapoznawać się z rozszerzonymi statystykami lub wynikami konkretnych drużyn.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.