partner serwisu

Windows Phone - najciekawsze aplikacje kwietnia

Windows Phone - najciekawsze aplikacje kwietnia
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
6 maja 2014, 22:47
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, aplikacje mobilne, gry, microsoft, najlepsze apki, smartfon, tablet, windows phone, zestawienie

Liczba aplikacji dla mobilnego Windows Phone 8/8.1 - stale rośnie. Choć ich liczebność stanowi jeszcze niewielki odsetek tego, czym dysponują użytkownicy Androida, to jest już ich tyle, że samodzielne przeglądanie zasobów sklepu z programami może pochłonąć naprawdę dużo czasu. 

Zamiast tracić czas na poszukiwanie ciekawych programów w sklepie Microsoftu, proponujemy rzut oka na najciekawsze naszym zdaniem aplikacje i gry z kwietnia 2014.

Nam się bardzo podobał nietypowy budzik i smartfonowe "tamagotchi", czyli sympatyczny kot Tom. Mamy nadzieję, że i Wam przypadną do gustu niektóre propozycje.

My Talking Tom - tamagotchi w smartfonie

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych XX wieku Japonia (i pół świata) oszalała na punkcie zabawki o nazwie tamagotchi - niewielkiego, plastikowego jajka wyposażonego w trzy małe przyciski i monochromatyczny ekran LCD, na którym wyświetlane było wirtualne zwierzątko. Zadaniem posiadacza tego gadżetu było dbanie o cyfrowego pupila: karmienie, sprzątanie, mycie itp. 

Taka sama idea towarzyszy prostej grze My Talking Tom. To nic innego jak tamagotchi epoki smartfonów. Tom, to sympatyczny kotek, o którego trzeba po prostu dbać. W miarę rozwoju wirtualnego zwierzaka otrzymujemy dostęp do dodatkowych opcji, a wbudowane minigry (m.in. klon Flappy Bird) pozwalają uzyskać dochód, za który kupimy kotu np. wirtualną żywność. 

My Talking Tom to kot z gracją, zadbany będzie zdrowo rósł, przymilał się i usłużnie powtórzy swoim głosem wypowiedzi opiekuna.  Dobrze ułożony Tom z pewnością nie zostawi bateryjek na dywanie ;-) 

Niektóre funkcjonalności w grze są dodatkowo płatne, ale nie są one niezbędne do przechodzenia kolejnych etapów gry, jedynie mogą przyśpieszyć rozwój cyfrowego pupila.

Cena: bezpłatny

 

Project Tripod - coś nie tylko dla mobilnych fotografów

Na pierwszy rzut oka nazwa tej aplikacji ma niewiele wspólnego z fotografią. Jednak w języku angielskim słowo "tripod" oznacza popularny, trójnogi statyw fotograficzny. Program nie jest jednak jakimś nietypowym, cyfrowym stabilizatorem lecz aplikacją, która nie tylko wykonuje zdjęcia uchwyconego przez użytkownika kadru, ale także pozwala - dosłownie - zajrzeć w przeszłość fotografowanego miejsca, a także ułatwia wykonanie zdjęć poprzez prezentację podglądu danego ujęcia wykonanego przez różnych ludzi w różnym czasie. 

Cena: bezpłatny

 

Plarm - tego budzika łatwo nie wyłączysz

Ile razy zdarzyło Ci się zaspać mimo że miałeś ustawiony budzik w smartfonie? Standardowy alarm w Windows Phone (a także na innych platformach mobilnych) zdecydowanie zbyt łatwo się wyłącza. Jeżeli "wydłużanie drzemki" zdarza Ci się nagminnie polecamy właśnie Plarm.

Aplikacja jest połączeniem budzika i... quizu matematycznego. Aby wyłączyć dzwoniący budzik w Plarm trzeba wykonać proste, ale jednak wymagające odrobiny namysłu działanie matematyczne i wskazać prawidłowy wynik. Dopóki tego nie zrobisz, budzika nie da się wyłączyć bez zupełnego wyłączenia smartfonu.

Cena: bezpłatny

 

Puste kafelki - absurd? Niekoniecznie.

 Podstawowym i w zasadzie jedynym zadaniem kolejnej aplikacji w naszym zestawieniu jest wyświetlanie... pustych kafelków. Po co taki program? Nową funkcją w Windows 8.1 jest możliwość wyświetlania dowolnego zdjęcia jako tła w kafelkach. Jeżeli na ekranie głównym jest mało kafelków, a chcesz by wybrana przez ciebie fotografia wypełniała całą przestrzeń ekranu, rozwiązaniem jest właśnie wstawienie kilku pustych kafelków. Efekt widoczny na powyższej ilustracji.

Zwracamy uwagę, że jest to program tylko dla wersji Windows Phone 8.1. Wszystkim, którzy już teraz chcą zaktualizować mobilny system w swoim smartfonie do najnowszej wersji polecamy nasz poradnik. W starszej edycji mobilnego systemu Microsoftu opisywany program nie ma faktycznie sensu.

Cena: bezpłatny.

 

Sceny Filmowe - zostań mobilnym Spielbergiem

Za pomocą tego programu będziesz mógł przygotować z zarejestrowanego telefonem filmu 60-sekundowy wideoklip, przycinając źródłowe nagranie pozostawiając tylko najlepsze fragmenty nagrania. Dodatkowo film może być wzbogacony kolorowymi podpisami w różnych stylach (także z animacjami), a tłem muzycznym może być ulubiona piosenka. Gotowy wynik pracy mobilnego montażysty może być udostępniony przyjaciołom bezpośrednio z poziomu opisywanego programu. 

Uwaga, aplikacja wymaga smartfonu zaktualizowanego do systemu Windows Phone 8.1. Jeżeli chcesz wiedzieć jak zainstalować już teraz Windows Phone 8.1 zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Program jest też dostępny na stacjonarny system Windows 8.1.

Cena: bezpłatny

 

Nokia Kinograf - ożywianie fotografii

Jeżeli zwykłe "pstrykanie" fotografii smartfonem już ci się znudziło, to spróbuj Kinografa. Aplikacja pozwala tworzyć kolaże statycznych fotografii i animacji.

Samo wykonywanie zdjęć tym programem nieco się różni od zwykłego fotografowania standardową aplikacją systemową i przypomina raczej filmowanie. Rejestrując kadr należy trzymać smartfona możliwie nieruchomo - najlepsze rezultaty działania Kinografu uzyskasz jeżeli w rejestrowanym kadrze będzie jakiś ruchomy obiekt. Po zarejestrowaniu zdjęcia program wyświetli możliwe do animowania punkty na zdjęciu i pozwoli na nakreślenie ścieżki animacji wybranego obiektu. Po wykonaniu tych działań od razu zobaczysz ciekawy efekt!

Możesz jeszcze dodatkowo zmienić tempo animacji oraz dodać do zdjęcia jeden z wbudowanych w program filtrów graficznych. 

Gotowe, animowane zdjęcie można wyeksportować jako animowany plik GIF lub udostępnić znajomym za pośrednictwem konta Nokia. Aplikacja przeznaczona dla smartfonów z serii Nokia Lumia. 

Cena: bezpłatny

 

Kurs Angielskiego Free - how are you?

Język Williama Szekspira to dziś język ogólnoświatowy. Wręcz nie wypada go nie znać. Osobom, które chciałyby w dowolnym miejscu zrobić sobie powtórkę z angielskiego powinien pomóc przygotowany przez firmę Hextor bezpłatny kurs tego języka. 

Zasób słownictwa wbudowany w program obejmuje kilkaset najpopularniejszych angielskich słów. Baza jest podzielona na 18 kategorii. Z programu można korzystać  w trybie nauki, a także sprawdzać swoją wiedzę wybierając jeden z dwóch typów testu.

Program nie jest szczególnie rozbudowany, ale na szybkie powtórzenie materiału np. podczas podróży jest w sam raz.

Cena: bezpłatny

 

Lista lektur Windows - do poczytania "na później"

Przeglądając pocztę, serwisy informacyjne, blogi i inne ciekawe strony internetowe często zdarza się, że trafiamy na interesującą treść, ale nie mamy czasu by w danej chwili się z nią dokładnie zapoznać. 

Jeżeli dość często przydarza ci się taka sytuacja, program Lista lektur Windows powinien być optymalnym rozwiązaniem. Po zainstalowaniu programu możliwe jest - praktycznie z dowolnej aplikacji w smartfonie - dodawanie do listy interesujących treści, które planujesz przeczytać, bądź obejrzeć (również wideo) później.

Aplikacja jest uniwersalnym programem na platformę Windows 8.1, działa nie tylko na smartfonach pracujących pod kontrolą Windows Phone 8.1 (tych, którzy jeszcze nie zaktualizowali systemu odsyłamy do poradnika), ale również w stacjonarnych komputerach i laptopach z systemem Windows 8.1.

Cena: bezpłatny

 

NASA Earth Observatory - kadry z orbity

Aplikacja ta to "tylko" przeglądarka zdjęć, ale za to jakich! Kilkadziesiąt zdjęć najciekawszych miejsc naszej planety uchwyconych profesjonalnym sprzętem z niskiej orbity okołoziemskiej. Zdjęcia pochodzą z różnych okresów. Każda fotografia opatrzona jest szczegółowym opisem. Do tego tryb wysokiej rozdzielczości z zoomem, dostęp do dodatkowych źródeł informacji na temat obiektów widocznych na poszczególnych zdjęciach - krótko mówiąc: warto. Tym bardziej za tę cenę :)

Cena: bezpłatny

 

Monitor burz - to nie jest zwykła prognoza

Program ten dostępny był już w ubiegłym roku, ale jej twórca przygotował zupełnie nowe wydanie na tegoroczny sezon letni. Aplikacja nie jest kolejnym programem do wyświetlania informacji o pogodzie. Monitor burz prezentuje szczegółowe informacje o tych najgroźniejszych załamaniach pogody prezentując na bieżąco dane o intensywności opadów, wyładowaniach, przewidywanej trasie burz w różnych regionach Polski i Europy. 

Cena: bezpłatny

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.