partner serwisu

Walentynki ze smartfonem, czyli aplikacje dla zakochanych

Walentynki ze smartfonem, czyli aplikacje dla zakochanych
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
13 lutego 2017, 22:33
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
14 lutego, aplikacje dla zakochanych, gry na 2 osoby, walentynki

Walentynki, przybyłe do nas zza oceanu Atlantyckiego święto zakochanych, to dobra okazja by wspólnie z najbliższą osobą miło spędzić czas. Niezależnie od tego czy faktycznie uważamy 14 lutego za święto, czy też nie. Ponieważ jest niemal pewne, że każda para dysponuje co najmniej dwoma smartfonami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również za pomocą telefonów i odpowiednich aplikacji urozmaicić sobie życie. Oto pięć naszych propozycji aplikacji dla zakochanych. Jeżeli jednak dopiero szukacie drugiej połówki, pomóc powinien opublikowany przez nas nieco wcześniej zbiór programów randkowych.

Do naszego zestawienia wybraliśmy pięć programów o różnej funkcjonalności, a ich spoiwem jest grupa docelowa: zakochani. Z tego też względu trudno nam było wybrać "najlepszą" aplikację, bo trudno wybierać cokolwiek lepszego, gdy produkty nie tyle konkurują między sobą, co uzupełniają się wzajemnie. Jednak żeby zachować reguły naszych zestawień proponujemy Wam szczególnie aplikację Avocado, która jest ciekawym rodzajem komunikatora przeznaczonego wyłącznie dla tych, którzy bez względu na odległość bez siebie żyć nie mogą. Niemniej zachęcamy wszystkich zakochanych i tych, którym już "motyle w brzuchu grają" ale jeszcze nie są pewni, "czy to jest miłość, czy..." do wypróbowania wszystkich wymienionych tu aplikacji. Udanych Walentynek!

Avocado - pogawędki dla zakochanych

Warta uwagi
Avocado

Aplikacja pełni rolę prywatnego komunikatora dla bardzo bliskich sobie osób. Program pozwala na przesyłanie prywatnych i niewidocznych dla nikogo innego wiadomości, współdzielenie kalendarza, zdjęć i wiele więcej.

Avocado jest prywatnym komunikatorem dla par. W programie tym nie ma listy znajomych, czy grupowych dysput na czacie. Aplikacja ułatwia porozumiewanie się, ale tylko z jedną wybraną osobą. Avocado pozwala nie tylko na wymianę informacji tekstowych, przesyłać można również zdjęcia, multimedia zarejestrowane smartfonem, emotikony, ilustracje, filmy, a także wspólne listy zadań, pomysły itp. Avocado ułatwia również szybkie przekazywanie bliskiej osobie informacji, gdzie aktualnie się znajdujemy. Ciekawsze zdjęcia ze wspólnej galerii możecie również udostępnić dalej znajomym, np. na Facebooku czy Twitterze, ale musi to być wspólna decyzja - jak razem, to razem :) 

Wspólne rozmowy o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca na świecie - tylko we dwoje.

No dobrze, o czymś Wam nie powiedzieliśmy - tak naprawdę Avocado umożliwia rozmowy również z innymi osobami, ale odbywa się to zawsze kosztem wykluczenia poprzedniego rozmówcy. Zatem nie jest tak, że jak raz aplikacja zostanie powiązana pomiędzy dwiema osobami, to później już nie można zmienić tych ustawień - jeżeli zmienisz partnera/partnerkę, możesz również zmienić rozmówcę w Avocado, choć ze swoim/swoją ex - już nie pogadasz. W tym komunikatorze na pewno nie wyślecie omyłkowo czegokolwiek do kogokolwiek innego - nie da się, bo Avocado pozwala utrzymać kontakt tylko z tą jedną, najważniejszą dla nas osobą.

Kindu - odkrywanie samych siebie ;-)

Warta uwagi
Kindu

Aplikacja przeznaczona dla zakochanych i bliskich sobie osób, ma pomóc w umocnieniu relacji pomiędzy nimi, zgłębiać pragnienia ukochanej/ukochanego, a przez to polepszać wspólne życie i... współżycie ;-)

Kindu to aplikacja, która pomaga co bardziej nieśmiałym odsłonić ich skryte pragnienia w nieco mniej bezpośredni sposób niż podczas np. rozmowy w cztery oczy. No dobrze, może się zagalopowaliśmy, bo Kindu to przede wszystkim aplikacja stanowiąca zbiór pomysłów na miłe, wspólne spędzenie czasu, a czy spędzicie go w łóżku, na spacerze, czy w kinie, to już zależy od Was. Zaletą programu jest przede wszystkim to, że pozwala poznać wasze wspólne stanowiska w różnych kwestiach. Jeżeli ona pragnie byś zjadł jej seksowną bieliznę z jadalnych koralików, a i Tobie się ten pomysł podoba, aplikacja Wam pomoże... uzgodnić stanowiska ;-)

Żadnych tematów tabu, Kindu to narzędzie do subtelnego ujawniania skrytych pragnień.

Aplikacja w ciekawy sposób wiąże pary - nie jest narzędziem wymagającym rejestrowania konta w usłudze czy podawania e-maili (jak np. wyżej wymienione Avocado). Zamiast tego podajemy swoje pseudonimy, zupełnie dowolne, chodzi jedynie o to, by były unikalne. Następnie jedno z was wywołuje drugą osobę w aplikacji. Na wstępie waszym zadaniem - każdego z osobna - będzie udzielenie kilkudziesięciu odpowiedzi na konkretne pytania, dotyczące tego, jak chcielibyście spędzić czas z bliską osobą. Później aplikacja automatycznie podpowie Wam, w jakich odpowiedziach byliście zgodni ze sobą. Dla tych odpowiedzi możecie kontynuować zachętę wysyłając np. mrugnięcie oczkiem (ang. wink) w aplikacji do drugiej osoby. Oprócz predefiniowanych propozycji wbudowanych w Kindu, nic nie stoi na przeszkodzie by dodawać własne pomysły na wspólne spędzenie czasu. Jeżeli uznacie, że wasz pomysł może spodobać się innym zakochanym, warto uaktywnić przełącznik Make this a community card, dzięki czemu propozycja zostanie udostępniona również innym parom korzystającym z aplikacji.

Between - zawsze połączeni

Warta uwagi
Between

Program dla par, które chcą mieć jeszcze lepszy kontakt ze sobą, bez względu na to jaka odległość dzieli ich w danym momencie. Pełni rolę bezpiecznego prywatnego komunikatora, pozwala na wymianę prywatnych zdjęć itp.

Between to aplikacja o tyle nietypowa, że stanowi coś w rodzaju sieci społecznościowej przeznaczonej dla... dwojga bliskich sobie osób. Testując ten program mieliśmy nieodparte wrażenie, że używamy jakiegoś nietypowego Facebooka, Twittera czy Google+. W istocie żadna z publikowanych w tej aplikacji informacji nie wydostaje się na zewnątrz (nie jest bez waszej zgody publikowana np. na Facebooku, choć można powiązać konto Between z posiadanym już kontem w sieci Zuckerberga). Podobnie jak Avocado, Between ułatwia utrzymanie stałego kontaktu pomiędzy dwoma bliskimi sobie osobami. Niezależnie od czasu czy miejsca, gdzie oboje się znajdujecie.

Between to "mini-sieć społecznościowa" dla zakochanych

Aplikacja wymaga rejestracji - tej można dokonać albo tradycyjnie, podając swój adres e-mail, albo wiążąc zakładane konto z już posiadanym profilem na Facebooku. Następnie program prosi o podanie dodatkowych parametrów ułatwiających komunikację, m.in. waszych numerów telefonów. A później to już do was tylko zależy co będziecie sobie wzajemnie przesyłać, mogą to być nagrania wideo, zdjęcia, wpisy we wspólnym kalendarzu, pogawędki itp. Aplikacja nie pozwoli także zapomnieć o jakichkolwiek ważnych dla was datach, rocznicach, miesięcznicach czy czymkolwiek jeszcze, co ma dla was znaczenie. 

Love Quotes - aforyzmy i memy dla zakochanych

Warta uwagi
Love Quotes

Aplikacja dla zakochanych i tych, którzy szukając miłości, chcą przyciągnąć innych romantycznym przekazem. Love Quotes umożliwia przesyłanie miłosnych memów, ilustracji, zdjęć, aforyzmów itp. 

Love Quotes jest zupełnie innym programem od wcześniej wymienionych. Aplikacja jest po prostu zbiorem śmiesznych (i nie tylko) obrazków, memów, ilustracji, grafik, haseł, aforyzmów, powiedzonek itp. Cechą wspólną tych wszystkich treści jest miłość. Jeżeli kiedykolwiek zabraknie ci słów, może warto przesłać ukochanej osobie obrazek świetnie oddający to, co w danej chwili czujesz? Drobiazg, ale czyż życie nie składa się właśnie z drobiazgów? 

Wszystkie frazy w jakiś sposób dotyczą miłości, ich wybór ułatwia podział na kategorie tematyczne.

Aplikacja Love Quotes, co można przetłumaczyć jako "cytaty miłosne" nie wymaga od użytkowników jakiegokolwiek logowania, od razu po uruchomieniu wyświetlany jest ekran z wyborem kategorii - niestety wszystkie frazy są dostępne po angielsku. W każdej kategorii macie kilkadziesiąt (niekiedy więcej) plansz z miniaturami ilustrowanych cytatów. Wybierając którykolwiek z nich możecie łatwo go udostępnić bliskiej osobie za pośrednictwem kanałów komunikacyjnych dostępnych w smartfonie (sieci społecznościowe, aplikacje, email itp.)

Sex Couple Adult Game - nie taka "adult", ale może dostarczyć zabawy

Warta uwagi
Sex Couple Adult Game

Aplikacja jest pewnego rodzaju zabawą dla zakochanych i bliskich sobie osób. To jedna z wielu odmian popularnej w krajach anglosaskich zabawy typu "prawda czy wyzwanie". Może być ciekawym urozmaiceniem nie tylko walentynkowego wieczoru.

Kolejny program w naszym zestawieniu jest również nieco odmienną propozycją od pozostałych aplikacji. Tym razem mamy do czynienia w zasadzie z zabawą, grą. Nie jest to ani komunikator, ani wyszukiwarka miłosnych aforyzmów, lecz odmiana popularnej na całym świecie zabawy typu "pytanie czy wyzwanie", z tym że ze względu na treści przeznaczona dla bliskich sobie par, a nie większych grup znajomych np. podczas domówki. W każdym razie nie sugerujcie się nazwą - zabawa nie jest w żadnym razie wulgarna, a przynajmniej na początku... 

Wpisujecie wasze imiona, a potem każde z was - wylosowane automatycznie przez aplikację, musi wybrać: prawda, czy wyzwanie?

Dosłowność, czy pikantność stawianych przez aplikację wyzwań dla wylosowanej osoby jest regulowana w ustawieniach aplikacji, jednak nie da się wybrać od razu poziomu Extreme. Tak naprawdę domyślnie otwarty jest tylko poziom Soft, dopiero po odpowiednio długiej zabawie na tym poziomie awansujecie na wyższy level wtajemniczenia. Jest też inne wyjście: możecie kupić wersję premium, ale chyba w miłości nie chodzi o pieniądze, co? Wspomnieliśmy, że zabawa jest przeznaczona raczej dla dwojga, z dziennikarskiej rzetelności informujemy jednak, że aplikacja udostępnia tryb multiplayer

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.