partner serwisu

Aplikacje randkowe na Androida. Tinder, Sympatia, Badoo i inni, a która najlepsza?

Aplikacje randkowe na Androida. Tinder, Sympatia, Badoo i inni, a która najlepsza?
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
2 listopada 2016, 12:46
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje randkowe, badoo, happn, programy dla dorosłych, spotted, sympatia, tinder

Sympatia, Tinder, Badoo, happn czy Spotted? Która z wymienionych aplikacji mobilnych pomoże Ci znaleźć miłość życia? A może liczyć na krótką, acz intensywną przygodę? Również uczuciowa sfera naszego życia poddała się trendom cyfryzacji. Dzięki smartfonom i aplikacjom do randkowania możesz przeglądać profile innych osób, które - z założenia - również kogoś poszukują w celu bliższego, niekoniecznie dogłębnego poznania. W rzeczywistości żaden z opisywanych programów niczego nie gwarantuje. Wymienione na wstępie produkty to w zasadzie przeglądarki profili innych osób. Co prawda istnieją pewne różnice pomiędzy aplikacjami, a to wystarczy by przyjrzeć im się bliżej. Kto wie, może i Ty znajdziesz kogoś bliskiego?

Smartfon, jako urządzenie stale noszone przy sobie, wydaje się być idealnym sprzętem do "namierzania" interesujących osób w najbliższym otoczeniu. Z takim też założeniem powstało szereg aplikacji "randkowych", których głównym zadaniem jest prezentacja użytkownikowi, bądź użytkowniczce zdjęć i profili innych osób. Uwaga! Wszystkie opisywane programy przeznaczone są dla osób pełnoletnich. Nie zawierają one absolutnie obscenicznych zdjęć, jak również nie zaobserwowaliśmy  w nich wulgarnego języka (nie wnikamy w treść prywatnych rozmów pomiędzy użytkownikami), niemniej sama natura tych programów wymaga pewnej dojrzałości, stąd każda z nich w sklepie Google Play ma oznaczenie PEGI 18.

Żadna z opisanych aplikacji nie jest idealna. Tak jak - ponoć - nie ma idealnych związków. Niemniej gdybyśmy mieli z przedstawionych tu programów wybrać jeden, najbardziej poważny i rozbudowany, wskazalibyśmy Sympatię. Z wyraźnym zastrzeżeniem, że aplikacja ta ma sporo drobnych, acz irytujących błędów, a proces rejestracji jest po prostu nieprzemyślany. Pozostałe programy wyglądają trochę jak narzędzia nie tylko poznawania innych, ale też do wyciągania pieniędzy od użytkowników i z pewnością tym właśnie są, ale w różnym stopniu. Niektóre - jak np. Badoo - praktycznie wymagają dokonania zakupu jakichś "supermożliwości" (nie od razu - na początku możecie skorzystać z bezpłatnego siedmiodniowego okresu próbnego), bez tego nawiązanie kontaktu z innymi osobami będzie, mówiąc łagodnie, niezbyt możliwe, choć ogólnoświatowy zasięg usługi w pewnym stopniu uzasadnia zakup opcji dodatkowych. Inne - jak np. Tinder - choć również oferują płatne dodatki, to w wersji są na tyle funkcjonalne, żeby przynajmniej z kimś "jeszcze obcym" pogadać.

Sympatia

Warta uwagi
Sympatia

Aplikacja dla poszukujących miłości i nie tylko. Program kliencki popularnego polskiego serwisu randkowego Sympatia.pl. Umożliwia umawianie się na niezobowiązujące randki, nawiązywanie flirtów i... coś więcej. Żyje się raz - znajdź miłość życia z Sympatią

To jeden z najpopularniejszych, internetowych serwisów randkowych w naszym kraju. Od jakiegoś czasu można z niego korzystać nie tylko za pośrednictwem przeglądarki WWW, ale również poprzez dedykowaną aplikację mobilną o takiej samej nazwie. Sympatia charakteryzuje się najbardziej rozbudowanymi profilami użytkowników. Istotne jest to, że twórcy serwisu starali się zadbać o wiarygodność umieszczanych w serwisie informacji - nie znajdziemy tu np. użytkowników, którzy mają ustawiony awatar w postaci jakiegoś symbolu, tłumu osób czy innej nietypowej ilustracji. Zdjęcie skojarzone z danym kontem na Sympatii ma być fotografią portretową właściciela konta. Niewłaściwa fotografia nie przejdzie procesu moderacji. Byłaby to polecana przez nas aplikacja, gdyby nie mocno uciążliwy proces rejestracji na smartfonie.

Aplikacja mobilna, która wymaga przeglądarki mobilnej w celu rejestracji w usłudze? To nieporozumienie.

Korzystanie z aplikacji możliwe jest dopiero po dokonaniu rejestracji w serwisie, a tej można dokonać wyłącznie na stronie internetowej Sympatii. Zarejestrować można się klasycznie, przy wykorzystaniu adresu mailowego, można także powiązać konto na Facebooku z nowo tworzonym profilem na Sympatii.

Przyznajemy, konieczność rejestracji przez stronę internetową nie jest najlepszym rozwiązaniem, zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby można było ją przeprowadzić w aplikacji mobilnej, zaraz po jej zainstalowaniu. Niestety, jak na razie niezależnie od wybranej metody rejestracji (konto mailowe czy powiązanie z Facebookiem) wymaga ona od nas uruchomienia przeglądarki. Zanim więc pobierzecie aplikację, zacznijcie od rejestracji profilu na stronie internetowej Sympatii.

Interaktywne plansze samouczka ułatwiają korzystanie z aplikacji.

Gdy proces rejestracji mamy już za sobą, możemy wreszcie pobrać aplikację i zacząć z niej korzystać. Zaletą Sympatii są wbudowane w program plansze samouczka. W momencie, gdy użytkownik po raz pierwszy wyświetla ekran główny lub innej istotnej funkcji programu, na obraz nakładana jest krótka, obrazkowa instrukcja wyjaśniająca znaczenie poszczególnych elementów interfejsu. Korzystanie z Sympatii jest bardzo proste, ale wymaga też trochę od użytkownika - co akurat uznajemy za zaletę. Teoretycznie możliwe jest założenie konta bez podawania żadnych informacji o sobie. Niemniej tego typu profile nie będą widoczne przez innych użytkowników, zatem - mówiąc wprost - z randki nici. Osoby, które są faktycznie zainteresowane spotkaniem kogoś innego za pośrednictwem Sympatii muszą wypełnić swój profil, podają np. życiowe motto, opis własnej osoby i inne dane. Uzupełnienie tych informacji jest możliwe w każdej chwili zarówno za pośrednictwem aplikacji mobilnej jak i webowej wersji usługi.

Sympatia na Androida ma wbudowaną wyszukiwarkę umożliwiająca użytkownikowi zdefiniowanie kryteriów, według których wyniki mają być szeregowane. Po ustawieniu opcji wyszukiwania, aplikacja znajdzie osoby, które spełniają nasze wymagania (płeć, wiek, wzrost itp.). Wystarczy później dotknąć zdjęcia i można kontaktować się z wybraną osobą. Chcąc dowiedzieć się, kto oglądał nasz profil trzeba zakupić wersję premium usługi. Niestety, oprócz uciążliwej rejestracji zaobserwowaliśmy jeszcze kilka wymagających poprawy niedogodności, m.in.: błąd w panelu wyszukiwarki polegający na niemożności określenia niektórych kryteriów (nie dało się ich wybrać), problemy z powiadomieniami (gdy ktoś puści ci "wirtualne oczko" i wyśle jakąś wiadomość, nie jest ona widoczna - wymagane jest odświeżenie lub restart aplikacji i ręczne wybranie ponownie panelu powiadomień. Sama usługa jest OK, ale aplikacja - do poprawki.

Tinder

Warta uwagi
Tinder

Aplikacja umożliwiająca obcym sobie osobom zawarcie niezobowiązującej znajomości. Program wyświetla zdjęcia użytkowników i użytkowniczek, które podlegają ocenie przez innych posiadaczy tej aplikacji. Gdy lubiący spotka lubiącą, coś będzie na rzeczy ;-)

Aplikacja ta podzieliła społeczność mobilno-internetową. Jedni są nią zachwyceni, inni uważają ten pomysł za totalne spłycenie relacji międzyludzkich. My? Cóż, skoro program powstał i jest popularny, to na pewno jest wart opisania, a co do relacji, to sposób ich nawiązywania jest przecież indywidualną sprawą każdego z nas. Nie zmienia to jednak faktu, że profile w Tinderze są znacznie uboższe niż w wyżej opisanej Sympatii. Tutaj mamy w zasadzie wyłącznie zdjęcia osób, a towarzyszące fotografiom opisy często sprowadzają się np. wyłącznie do podania wzrostu. Zadaniem użytkownika jest ocena, czy dane zdjęcie (de facto - dana osoba) się mu podoba, czy też nie. Gdy odpowiedź jest twierdząca i ocenieni również nas uznali za "wartych grzechu" wtedy aplikacja zestawia tzw. "parę" umożliwiając skojarzonym nawiązanie wirtualnej rozmowy. Co dalej? To już niewiele od aplikacji zależy :)

Algorytm Tindera wyszukuje innych użytkowników aplikacji w oparciu o lokalizację. Zasięg wyszukiwania możemy regulować.

Obsługa tego programu jest więcej niż banalna. Po założeniu własnego profilu - co jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem Facebooka (nie ma możliwości rejestracji dla użytkowników nie posiadających konta w sieci Zuckerberga) program rozpoczyna poszukiwanie innych osób w pobliżu. Domyślnie przyjęte kryteria wyszukiwania to osoby o płci przeciwnej, starsze lub młodsze od użytkownika o maksimum 10 lat. W ustawieniach aplikacji możemy te kryteria zmienić. Każdorazowo na ekranie prezentowane jest wyłącznie jedno zdjęcie automatycznie znalezionej osoby. Przeciągnięcie fotografii w lewą stronę to znak dla aplikacji, że dana osoba nie podoba nam się, natomiast przesunięcie w prawo oznacza naszą akceptację wyglądu persony ze zdjęcia i chęć nawiązania znajomości. Jeżeli danej osobie również się spodobamy, wtedy aplikacja wygeneruje ekran pt. "Mamy parę" umożliwiając nam kontakt przez wbudowany moduł czatu. Oprócz wyszukiwania osób w pobliżu program umożliwia również aktywację trybu "imprezowego" polega to na tym, że w społeczności tinderowców ustawiamy nasz profil jako kogoś, kto udaje się na zabawę i poszukuje towarzysza/towarzyszki.

Dodatkowe funkcje uzyskamy po wykupieniu wersji Tinder Plus. Nabywca płatnego wariantu dodatkowo otrzymuje możliwość wyszukiwania osób z całego świata, a nie tylko z ograniczonego ustawionym zasięgiem rejonu. Ponadto użytkownicy premium mają możliwość raz w tygodniu skorzystać z opcji Boost, dzięki której przez pół godziny ich profil będzie wyświetlany na ekranach wszystkich tinderowców w okolicy. Naszym zdaniem, jeżeli dysponujemy fajnymi zdjęciami (bo do tego sprowadzono tutaj autoprezentację danej osoby), wystarczą podstawowe funkcje aplikacji, aby kogoś poznać.

Badoo

Można spróbować
Badoo

Badoo to bardzo popularna platforma randkowa na świecie. Aplikacja mobilna na Androida łącząca w sobie cechy portalu społecznościowego z kojarzeniem osób pod względem miłosnym może być świetnym kompanem, jeżeli poszukujemy drugiej połówki. 

Kolejna aplikacja randkowa, dostępna także w postaci strony internetowej,  w naszym zestawieniu funkcjonalnie plasuje się pomiędzy Sympatią a Tinderem. Głównie dlatego, że są w niej bardziej rozbudowane profile niż w Tinderze, ale nie aż tak opisowe jak w Sympatii. Niestety, to teoria. W praktyce Badoo raczej rozczarowuje. Dużo profili w tej usłudze - dostępnej również za pośrednictwem zwykłej przeglądarki WWW - jest nieaktywnych. Bardzo wiele funkcji jest tutaj dostępnych wyłącznie za opłatą, zresztą już sam zakres cenowy opcji płatnych widoczny w Google Play poraża. Produkty wewnątrz aplikacji wycenione zostały na kwoty od 4,39 zł (jeszcze ujdzie), aż do 539,99 zł (że jak?!). Zatem jest drogo, na szczęście możliwe jest skorzystanie z trwającego tydzień okresu próbnego, w trakcie którego będziecie korzystać z pełnej funkcjonalności usługi za darmo, który ułatwi Wam podjęcie decyzji, czy warto zapłacić Badoo za dalsze korzystanie ze wszystkich możliwości aplikacji.

Funkcjonalność aplikacji i skojarzonej z nią usługi jest uzależniona od liczby naszych zdjęć - jedno absolutnie nie wystarczy.

Badoo wyróżnia się na tle innych aplikacji tym, że zachęca użytkowników do umieszczenia przynajmniej kilku zdjęć (jeżeli tego nie zrobimy, nie będziemy mogli przeglądać wielu obrazów innych osób - aplikacja pokaże nam tylko jedną fotografię danego użytkownika). Oprócz tego każdy posiadacz profilu w tej usłudze może w nim zarejestrować krótkie, autopromocyjne wideo. Wstawienie większej liczby zdjęć jest też konieczne by w ogóle inni mogli zobaczyć nasz profil. Brak fotografii uniemożliwia w ogóle korzystanie z usługi, a wstawienie tylko jednej - choć pozwala na przeglądanie profili innych osób i ocenianie na podobnej zasadzie co w Tinderze, to i tak nie daje nam szans kontaktu, gdyż inni - w tym i pozytywnie ocenieni - nie będą widzieć naszego statusu.

Wyświetlane nam osoby są dobierane, podobnie jak w Tinderze czy Spotted, w oparciu o lokalizację. Przy czym Badoo teoretycznie wykrywa profile osób, z którymi fizycznie minęliśmy się np. na mieście, w pracy czy w innym miejscu. 

Jeśli nie chcecie od razu instalować aplikacji mobilnej, ale chcielibyście wypróbować tę usługę randkową, skorzystajcie najpierw z Badoo w przeglądarce - być może przypadnie Wam do gustu.

happn

Warta uwagi
happn

Aplikacja, której algorytm umożliwia skojarzenie pozornie obcych sobie osób, które jednak coś łączy. Czy dzięki programowi znajdziesz bliską osobę? A może to będzie tylko przelotne spotkanie?

Happn to produkt stanowiący w pewnym sensie skrzyżowanie Tindera i Spotted. Z jednej strony jest to - podobnie jak Tinder - usługa dostępna wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej (istnieje witryna domowa happn, ale służy ona w zasadzie wyłącznie do tego, by pokierować ludzi do odpowiedniej dla nich aplikacji mobilnej). Z drugiej natomiast algorytm jest nastawiony nie tyle na osoby blisko nas (jak w Tinderze) lecz także te, które mijamy w życiu. Tyle obiecują twórcy i tak też program jest skonstruowany. Wyświetlane na ekranie aplikacji profile innych osób przedstawiają ludzi, którzy jakiś czas temu (jest on dokładnie podany pod zdjęciem) znajdowali się blisko miejsca, w którym i my byliśmy. 

Happn ma spory apetyt na informacje, z poziomu aplikacji, do której można się zalogować przez Facebooka, proponuje się nam również powiązanie usługi z kontem na Instagramie, a nawet Spotify.

Po wybraniu interesującego cię chłopaka lub dziewczyny możesz obejrzeć przypisane do oglądanego konta zdjęcia, polubić profil lub "wysłać oczko" - jest to powiadomienie danej osoby, że ktoś (czyli my) ją lubimy. Jeżeli użytkownik, do którego oczko zostało puszczone odpowie, kontakt zostanie nawiązany. Niestety, na wstępie mamy jedynie 10 oczek darmowych, za więcej trzeba zapłacić. Zatem szanse na to, że uda się nam umówić z kimś bez płacenia twórcom aplikacji za dodatkowe "produkty" w usłudze są niezbyt duże. Ale próbować można :) Oprócz kupowania "oczek" czy innych wirtualnych tworów mających przykuć uwagę innych do naszego profilu, można je również zdobywać wypełniając pewne zadania. Np. polubić fanpage happn na Facebooku itp. Ciekawostką jest funkcja, która umożliwia czasową (na 8 godzin) dezaktywację funkcji aplikacji bez konieczności jej usunięcia ze smartfona. W tym czasie nikt nie będzie mógł nas niepokoić.

Spotted

Warta uwagi
Spotted

Aplikacja, dzięki której poznasz zupełnie nowych znajomych, przyjaciół o podobnych zainteresowaniach, a może i wielką miłość. Aplikacja automatycznie prezentuje osoby, które mogłeś spotkać na swojej drodze, a które mogą cię zainteresować. 

Ostatnia aplikacja "randkowa" w naszym zestawieniu, to produkt przede wszystkim dla użytkowników, którzy lubią szwendać się po miejscach odwiedzanych przez dużo osób. Centra miast, popularne bary i kawiarnie, itp. Spotted działa podobnie jak wiele innych aplikacji (choćby Tinder czy happn), ale tutaj zasada skutkująca wyświetleniem profili osób, które mijamy w realnym życiu jest nadrzędna. Aplikacja pozwala również zostawić komuś publiczną notatkę z nadzieją, że inny, poszukiwany użytkownik Spotted ją odczyta. Ewentualnie wpisy innych osób są publikowane przez ich autorów z nadzieją, że inni członkowie społeczności Spotted pomogą zdobyć serce wybranki czy zaobserwowanego przystojniaka.

Możliwość publikowania anonimowych notatek to cecha wyróżniająca tę aplikację na tle innych "randkowych" rozwiązań.

Jeżeli mamy w sobie więcej odwagi i zamiast zostawiać anonimową notkę, chcemy nawiązać kontakt z mijaną osobą, można to zrobić z poziomu aplikacji na dwa sposoby. Pierwszy to - podobnie jak w przypadku happn - puszczenie oczka danej osobie. Adresat naszego wirtualnego "mrugnięcia" otrzyma stosowne powiadomienie i będzie mogła nas zignorować lub wyrazić swoje zainteresowanie. W tym drugim przypadku można już porozmawiać. Druga metoda to po prostu wysłanie prywatnego powiadomienia danej osobie. Jednak uwaga, tego typu "zaczepki" kosztują. Kupujemy je za wirtualną walutę zwaną dość trywialnie "monetami". Standardowo, na zachętę, nowi użytkownicy otrzymują kilkanaście monet w myśl doskonale znanej w handlu zasady "pierwsza próbka gratis", ale później trzeba już będzie wysupłać grosza chcąc zdobyć większe zainteresowanie ze strony innych osób korzystających ze Spotted. Czy się uda? Niektórym na pewno, ale pamiętajmy też o innej zasadzie: "kasyno zawsze wygrywa" ;-). 

gangstahmet
2017.06.03, 21:04
Polecam https://www.penpaland.com aby poznać ludzi online za darmo
Android:http://app.appsgeyser.com/Penpaland
OdpowiedzRaportowany00