partner serwisu
Telewizja online, czyli test usług VOD w Polsce
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
21 lipca 2014, 08:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
cineman, ipla, iplex, itunes, kinoplex, netflix, ninateka, strefa vod, tvn player, vod onet, vod tvp, vodeon, youtube

Hulu

Amerykański serwis Hulu to kolejny internetowy gigant w branży wideo. I podobnie jak przedstawiony na poprzedniej stronie serwis Amazon, Hulu nie oferuje jak dotąd treści wideo w Polsce.

 

Internauta z Polski po odwiedzeniu serwisu internetowego Hulu otrzyma jedynie widoczny na powyższej ilustracji komunikat informujący o niedostępności treści wideo w naszym kraju. Hulu obecnie udostępnia treści w formule VOD wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, a plany rozszerzenia obejmują na razie wyłącznie Japonię. O tak "odległym" kraju jak Polska w ogóle się nie wspomina i nie zanosi się na to, by serwis zmieniał swoje plany w najbliższym czasie.

Choć serwis jest oficjalnie niedostępny dla polskich internautów, to jednak Ci, którym naprawdę zależy na konkretnych pozycjach publikowanych w tym serwisie mogą skorzystać z trików modyfikujących lokalizację danego komputera. Wtedy odtwarzanie filmów staje się możliwe.

Tak prezentuje się odtwarzacz Hulu w działaniu. Napisy dialogowe (dla niesłyszących, tekstowo wyrażone jest również tło muzyczne oraz opisane istotne efekty dźwiękowe, np. dźwięk dzwonka do drzwi, klakson itp.) dostępne są tylko w przypadku niektórych materiałów.

Treści wideo dostępne w głównym serwisie Hulu udostępniane są bezpłatnie, natomiast serwis oferuje również subskrypcję płatną w cenie 7,99 dolara miesięcznie, przy czym od momentu przekazania danych na temat karty płatniczej przez 7 dni z płatnej subskrypcji można korzystać za darmo i jej anulowanie w tym próbnym okresie nie spowoduje naliczenia jakichkolwiek opłat.

Oczywiście należy pamiętać, że korzystanie z serwisu jest po pierwsze kontrowersyjne (omijanie ograniczeń regionalnych), a po drugie nie otrzymamy tą drogą żadnych materiałów w naszym języku. Przeglądając jednak aktualną ofertę Hulu stwierdziliśmy, że polskie serwisy VOD nie mają powodów do wstydu, wiele tytułów udostępnianych przez Hulu znajdziemy również w naszych, w pełni legalnych i łatwo dostępnych serwisach VOD.

2014.07.22, 08:45
Z racji tego, że tvp posiada bazę fantastycznych programów dla dzieci, chętnie za pomocą smart tv oglądam tvp vod. Niestety od jakiegoś czasu wprowadzili reklamy. Pal licho już te reklamy, ale przy okazji jakość materiału to jakiś koszmar. To nawet nie jest 480, czasem człowiek nie jest w stanie rozpoznać co to za logo figuruje w górnym prawym rogu.

Wszystkie te bezpłatne vod w większości mają jedną wadę - reklamy. Rozwiązaniem jest xbmc. Wtedy jednak tracimy na pewnych funkcjonalnościach.
2014.07.22, 12:06
Wadą reklamy? W takim razie, napisz na jakiej zasadzie powinny funkcjonować takie serwisy by nie stały się deficytowymi? Co do jakości TVP Vod, pełna zgoda - koszmar.
Czego mnie brakuje? TV online live z prawdziwego zdarzenia. Przykładowo, chętnie zapłaciłbym za paczkę kanałów sportowych NC+ dostępną przez internet na komputerowego Windowsa i mobilnego Androida. Coś na wzór dawnej Cyfry+ Online.
2014.07.22, 13:27
Wiem, że reklamy być muszą, ale taki tvn sobie z nimi jakoś radzi - reklamy czasem są, czasem nie ma, czasem trwają krócej. A teraz tvp. Nie dość, że zawsze trwają 2 minuty (swoją drogą do niedawna ich w ogóle nie było) to jeszcze ich treść jest kompletnie niedostosowana do widza. Włączyłem dziecku Domisiów, lecą sobie reklamy, a tu bach reklama piwa...no comments
m moszynski
2014.07.30, 10:56
Do czasu kiedy w dniu premiery kinowej będę mógł wypożyczyć ten sam film nie wychodząc z domu ta usługa nie ma dla mnie sensu. Po co mi internetowy magnetowid pozwalający na oglądanie odgrzewanych programów TV lub filmów , które widziałem w kinie rok wcześniej, bez sensu.

Ewentualnie, gdyby pojawiła się usługa udostępniająca popularne na świecie seriale w czasie ich premierowych emisji w USA , np. SyFy itp.
m moszynski
2014.07.30, 11:00
Ogromną wadą tych usług, przynajmniej w wersji Onet VOD jest cenzura polegajaca na braku możliwości obejrzenia materiałow przez osoby przebywające za granicą np. na wakacjach.