partner serwisu

Szybkie pisanie na klawiaturze – daj sobie pomóc

Szybkie pisanie na klawiaturze – daj sobie pomóc
Autor:
Adam Kwiatkowski
Data publikacji:
1 października 2013, 16:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
mistrz klawiatury, q-typing, szybkie pisanie na klawiaturze, typingmaster

Czy pamiętasz, kiedy ostatnio użyłeś długopisu lub pióra do napisania listu? Oczywiście, bardzo wielu rzeczy nie zapisujemy w komputerze lub w tablecie, bo nadal najbardziej poręczne okazują się kartka papieru i ołówek lub długopis, ale korespondencję, wyjąwszy szczególne przypadki, przeważnie przygotowujemy na ekranie komputera. I choć większość ważnej korespondencji prowadzona jest elektronicznie, znakomita większość osób używa do tego dwóch palców wskazujących.

Pisanie bez spoglądania na klawiaturę nie jest szczególnie trudne. Wystarczy nauczyć się układu, odnaleźć opuszkami palców zaznaczone wypukłościami klawisze („F” i „J”, a w części numerycznej – „5”) i poszukać programu do nauki pisania bezwzrokowego, takiego jak choćby TypingMaster. Umiejętność bezwzrokowego pisania pozwala znacznie szybciej wprowadzać tekst i dodatkowo o wiele mniej męczy wzrok.

TypingMaster Pro – pobierz program

Gdy wszystkie testy staną się przewidywalne, warto skorzystać z Q-typing. To niewielki, ale bardzo wygodny program. Jego dużą zaletą jest małe obciążenie procesora i pamięci. Można go wykorzystać do nauki, ale sprawdzi się doskonale w szlifowaniu umiejętności wstukiwania znaków. Mistrzom bezwzrokowego pisania zapewnia trzy stopnie trudności. Testy na trzecim poziomie potrafią być naprawdę wyzwaniem. To program dla ambitnych osób, które wolą poświęcić czas na rozwojową zabawę niż na strzelanie do wyimaginowanych postaci w magicznych butach. Następną ważną zaletą Q-typing są możliwości dostosowania programu: do bazy tekstów można dodać własne, dzięki czemu można się nauczyć efektywnego wpisywania trudnych lub szczególnie często wykorzystywanych słów. Pozwala to również doskonalić się w bezwzrokowym wprowadzaniu tekstu w innych językach. Zajęcia i ćwiczenia będą nieocenione dla przyszłych filologów.

Q-typing – pobierz program

Dla zwolenników polskiego oprogramowania – Mistrz Klawiatury (24) to jeden z lepiej znanych programów edukacyjnych, bardzo długo obecny na rynku. Dzięki naprawdę prostej konstrukcji jest polecany nawet do słabych netbooków. Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny i dobrze zaprojektowany. Co więcej, narzędzie jest zalecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Mistrz Klawiatury – pobierz program

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.