partner serwisu
Rozkład jazdy w smartfonie - test siedmiu aplikacji
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
30 lipca 2014, 10:55
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
bilkom, e-podróżnik, jakdojade, mobilne rozkłady jazdy, mobilny rozkład jazdy, rozkład jazdy kraków, rozkład jazdy na smartfona, rozkład jazdy na telefon, rozkład jazdy pociągów, rozkład jazdy trójmiasto, rozkład jazdy warszawa, rozkład kolejowy, transportoid

Podsumowanie

Jak wynika z naszego zestawienia, idealna i pozbawiona wad aplikacja do wyszukiwania połączeń międzymiastowych i lokalnych nie istnieje. Każdy z opisywanych programów ma mniejsze bądź większe minusy. Wybór najlepszej jest więc bardzo trudny.

Po długim zastanowieniu i analizie wad i zalet postanowiliśmy jednak przyznać nasze wyróżnienia następującym aplikacjom.

W kategorii aplikacji obsługującej rozkłady i przejazdy międzymiastowe zwycięzcą został

Bilkom

Bilkom

To naprawdę dobra aplikacja pozwalająca na zestawienia nawet najbardziej skomplikowanych połączeń kolejowych w Polsce i za granicą, wyposażona - niezależnie od platformy sprzętowej - w czytelny, prosty w obsłudze interfejs użytkownika i sporo funkcji dodatkowych, jak wykorzystanie GPS, informacje o opóźnieniach i utrudnieniach w ruchu. Szkoda tylko, że nie pozwala na zestawianie połączeń z wykorzystaniem innych środków transportu niż tylko pociągi, co jest możliwe w przypadku e-podróżnika. Ta ostatnia aplikacja niestety posiada zbyt wiele wad, żebyśmy mogli przyznać jej nasze wyróżnienie.

W kategorii aplikacji obsługujących rozkłady i połączenia lokalnej komunikacji miejskiej wygrało

jakdojade.pl

jakdojade.pl

Ta aplikacja jest przykładem, że popularność może iść w parze z wysoką jakością. Jakdojade.pl oferuje rozkłady komunikacji miejskiej największych polskich miejscowości, pozwala na łatwe zestawianie połączeń przy wykorzystaniu wszystkich środków miejskiego transportu nawet w obcej miejscowości. Dopełnieniem całości jest możliwość sprawdzania na żywo cen każdego wyszukanego połączenia oraz nowoczesny, wygodny w obsłudze interfejs użytkownika.

Użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone mogą mieć jednak kłopot ze stabilnością jakdojade.pl, ale Transportoida nie możemy im polecić nawet jako alternatywy.

Mamy nadzieję, że nasz test ułatwi Wam wybór właściwego mobilnego rozkładu jazdy. Warto pamiętać, ze taka aplikacja, choć może wydawać się prosta i niewiele znacząca, nieraz będzie naszym jedynym sprzymierzeńcem w starciu z polskimi kolejami lub komunikacją miejską w obcym mieście.

2014.07.31, 08:40
Jest jeszcze aplikacja Mobile MPK. Aż dziw, że nie została ujęta. Ponieważ również obsługuje komunikacje miejską większości miast, jak i przewoźników prywatnych.
drachenfels
2014.07.31, 09:14
Dokładnie, ja używam mobile mpk od ponad roku i bardzo ją chwale, przejrzystością bije wszystkie powyższe na głowę. Szkoda tylko że z nową wersją twórcy postanowili pójść w $$ i już oferują wersję PRO :(
2014.08.05, 09:42
zabrakło najlepszej apki z rozkładami jaka powstała MOBILE MPK - ponadto jest to jedyna apka która działa w całości offline. Ściągasz całe miasto z mapą i heja.
Cała reszta nie ma do niej startu. Tylko z powodu tej aplikacji nie kupiłem telefonu z windows Mobile... Serio :)
Jakby była na windowsa to bym już dawno latał z lumią
2014.08.06, 10:52
A gdzie Go2Stop ;( ?
2014.09.21, 03:39
Zgodnie z Waszymi prośbami już niedługo zestawienie zostanie zaktualizowane o dwie kolejne aplikacje, w najbliższym czasie pojawi się też opis jeszcze jednego mobilnego rozkładu jazdy :)