partner serwisu
Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Symfonia Faktura

PobierzSage Symfonia Faktura Podstawowe typy dokumentów możliwe do wystawienia w programie to faktura (w złotówkach i walucie), rachunek uproszczony (również w złotówkach i walucie), paragon, faktura eksportowa, faktura wewnątrzwspólnotowa, faktura pro-forma, zamówienie, kontrakt i WZ. Możemy także wystawiać dokumenty KW i KP.

Symfonia Faktura

Przygotowanie nowej faktury jest bardzo proste, choć wymaga wcześniejszego - ewentualnie można to zrobić w trakcie wystawiania dokumentu - dodania kontrahentów i przedmiotów sprzedaży do odpowiednich rejestrów.

Symfonia Faktura

Kiedy już te informacje posiadamy we właściwych bazach, to samo wystawienie faktury można wykonać bez choćby jednego dotknięcia klawiatury - wszystkie niezbędne czynności możemy wykonać za pomocą myszy, tym bardziej, że odpowiednie listy (kontrahenci, towary i usługi) otwierają się automatycznie jedne po drugiej.

Symfonia Faktura

Do wystawionej już faktury możemy przygotować - o ile zajdzie taka potrzeba - fakturę korygującą, możemy też dokument unieważnić lub edytować go. Oczywiście fakturę możemy od też wydrukować, a z poziomu podglądu wydruku zapisać ją na dysk w formacie PDF.

Symfonia Faktura

Bardzo przydatną funkcją jest możliwość zarządzania płatnościami. Zazwyczaj będziemy z niej korzystać do oznaczania faktur jako zapłacone, ale nie jest to jedyne jej przeznaczenie. Płatności zostały bardzo rozsądnie podzielone na przelewy bankowe oraz wpłaty gotówkowe do kasy (obie formy zarówno w złotówkach, jak i w walucie). Dzięki temu program zapewnia znaczny poziom kontroli nie tylko nad przychodami i rozchodami, ale także nad przepływami pieniężnymi. Jeśli nasza firma wykazuje duże, ale rozdrobnione obroty, to z tej funkcjonalności będziemy korzystać bardzo często.

Symfonia Faktura

Symfonia Faktura ma także rozbudowane funkcje statystyki i analiz. Pozwalają one na generowanie zestawień sprzedaży dla wybranych okresów, kontrahentów i towarów, raportów związanych z rozliczoną i nierozliczoną sprzedażą, umożliwiają też tworzenie wykresów sprzedaży w czasie i porównujących sprzedaż tego- i ubiegłoroczną w ujęciu miesiąc do miesiąca i kwartał do kwartału.

Symfonia Faktura

Symfonia Faktura

Poza podstawowymi funkcjami związanymi z wystawieniem faktur i prowadzeniem rejestru płatności, aplikacja pozwala też na zarządzenie pracownikami i urzędami. Pierwsza opcja umożliwia rejestrowanie wszelkich płatności dla pracowników i ich zobowiązań wobec nas. Przede wszystkim jest jednak podręczną bazą danych ze wszystkimi niezbędnymi informacjami o zatrudnionych przez nas osobach.

Kartoteka urzędów pozwala natomiast na rejestrowanie wszelkich urzędów, z jakimi przyjdzie nam się kontaktować, oraz na zapisywanie płatności, których będziemy musieli wobec nich dokonywać.

Symfonia Faktura to bardzo rozbudowany, a jednocześnie niesamowicie intuicyjny w obsłudze program do fakturowania, mogący pracować zarówno w wersji jednostanowiskowej, jak i - po połączeniu z centralną bazą danych - być używany przez wielu pracowników naszej firmy.
Mnogość opcji, duża liczba dokumentów, które możemy wystawiać, obsługa płatności i rozbudowane mechanizmy analizy i statystyki, a także możliwość prowadzenia kartotek urzędów i pracowników czynią z niej bardzo dobrą propozycję przede wszystkim dla większych firm, chociaż nawet jednoosobowe przedsiębiorstwa docenią prostotę użytkowania i szybkość, z jaką będą mogli wystawiać dowolne, nawet duże dokumenty.

Cena aplikacji:

  • wersja Symfonia Start: 81 zł netto
  • wersja Symfonia: 490 zł netto
  • wersja Symfonia PRO: 610 zł netto
tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.