partner serwisu
Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Mega Fakturka Lite

PobierzMega Fakturka Lite Program umożliwia wystawianie dwóch typów dokumentów - faktury VAT i faktury korygującej. W pełnej wersji (bez dopisku Lite w nazwie) możliwych do wystawienia dokumentów jest zdecydowanie więcej, są to między innymi faktury pro-forma, faktury marżowe i zaliczkowe, rachunek uproszczony i paragon, faktura eksportowa i wewnątrzwspólnotowa czy zamówienie.
Poza dokumentami księgowymi w wersji darmowej (w płatnej także) możemy przygotować drugi przelewów zwykłych, a także tych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Mega Fakturka Lite

Przed wystawieniem pierwszej faktury warto zadbać o dodanie do bazy danych kontrahentów, a przede wszystkim sprzedawanych towarów i usług. Jeśli nie zrobimy tego wcześniej, dodanie tych danych czeka nas w trakcie przygotowywania faktury, gdyż program uniemożliwia wpisanie tych informacji do dokumentu z palca, pozwala jedynie na dodanie ich z listy. Na szczęście formularze dodawania towarów i usług oraz kontrahentów są bardzo proste, ich wypełnienie nie zajmuje więcej, niż kilkanaście czy kilkadziesiąt sekund.

Mega Fakturka Lite

Wystawianie faktury nie jest bardziej skomplikowane. Musimy wybrać z listy nabywcę, następnie fakturowany przedmiot sprzedaży, podać jego ilość (ceny produktów podajemy na etapie wprowadzania ich do bazy danych) i gotowe, faktura jest przygotowana do zapisu lub druku.

Mega Fakturka Lite

Lista czynności możliwych do wykonania na wystawionych już fakturach jest dość standardowa - możemy je edytować, usunąć, wydrukować lub wystawić fakturę korygującą. Ta ostatnia funkcja pomyślana jest bardzo dobrze - korekty możemy wystawiać tylko do wcześniej wystawionych faktur standardowych. Można uznać to za pewnego rodzaju ograniczenie funkcjonalne, od strony bezpieczeństwa finansowo-skarbowego takie ograniczenie jest jednak bardzo przydatne.
W wersji Lite programu nie mamy możliwości zapisania gotowej faktury na dysk, jest to natomiast możliwe w wersji płatnej, w której do wyboru mamy zapis do formatu PDF, HTML, XLS lub DOC.

Mega Fakturka Lite

Bezpłatna wersja programu nie udostępnia dodatkowych funkcji statystycznych, jest ich całkiem sporo natomiast w wersji płatnej. Możemy generować raporty sprzedażowe za wybrany okres, dla wybranych kontrahentów czy towarów. Na podstawie listy sprzedawanych produktów i usług mamy też możliwość wydruku cenników.

Dodatkowo pełna wersja aplikacji oferuje funkcję kilometrówka, pozwalającą na prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdów, pozwala też na prowadzenie magazynu.

Mega Fakturka Lite przeznaczona jest do pracy jednostanowiskowej, wersja płatna natomiast może być używana przez wielu pracowników przy wykorzystaniu jednej, centralnej bazy danych, co wraz z funkcją handlowcy umożliwia także śledzenie efektów sprzedażowych osiąganych przez naszych sprzedawców.

Zaletą programu jest bardzo prosty, czytelny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. W połączeniu z szerokim zakresem funkcjonalności w wersji płatnej czyni to z Mega Fakturki jedną z lepszych propozycji do wzięcia pod uwagę przy wyborze programu do fakturowania nawet dla nieco większej firmy. Wersja Lite aplikacji może być natomiast przydatna jedynie dla najmniejszych, jednoosobowych przedsiębiorstw, głównie ze względu na znacznie ograniczony wybór możliwych do wystawienia dokumentów. Jeżeli jednak możliwość przygotowania wyłącznie faktur zwykłych i korygujących jest dla Was wystarczająca, to również bezpłatna wersja Mega Fakturki staje się całkiem dobrym wyborem.

Cena aplikacji:

  • wersja LITE - bezpłatne
  • wersja PRO - 99 PLN netto
  • wersja PRO+ - 149 PLN netto
  • wersja PRO+ LAN - 249 PLN netto
tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.