partner serwisu
Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Faktury Express

PobierzFaktury Express Program umożliwia wystawianie dużej ilości dokumentów - poza podstawowymi, jak zwykłe faktury, faktury eksportowe, unijne, zaliczkowe, zbiorcze, zakupowe, marżowe czy faktury RR, możemy przygotować także rachunek uproszczony, paragon, zlecenie czy tzw. wuzetkę. Dostępne są także noty księgowe i korygujące, wezwania do zapłaty, czy dokumenty KP, a także koperty adresowane do naszych kontrahentów. Słowem - jest praktycznie wszystko, co w bieżącej działalności będzie niezbędne.

Faktury Express

Wystawianie faktury w programie to prosta, szybka czynność. Wszystkie dane wpisujemy w jednym, bardzo dobrze przygotowanym formularzu. Dodatkowy formularz wypełniamy tylko wtedy, kiedy fakturę przygotowujemy dla zupełnie nowego odbiorcy - musimy najpierw dodać go do bazy danych, jednak formularz również dla tej czynności jest niezwykle prosty.

Faktury Express

Fakturowany towar lub usługę także możemy dopisać do bazy danych, jednak nie jest to konieczne - równie dobrze możemy przedmiot sprzedaży wpisać z palca wprost do formularza wystawiania faktury.

Faktury Express

Wystawione faktury możemy edytować, oznaczać jako zapłacone, zapisać w formacie PDF, wydrukować i wysłać mailem, przy czym ta ostatnia funkcja nie do końca nam się spodobała, gdyż wymaga podania hasła do naszej poczty.

Faktury Express

Co prawda otrzymujemy informację, że hasło nie zostanie zapamiętane, ale i tak uważamy, że można było rozwiązać tę kwestie w sposób nie wymagający podawania tak wrażliwych informacji.

Faktury Express

Program nie udostępnia typowej funkcjonalności statystyczno-analitycznej, pozwala jednak na druk zestawień i rejestrów sprzedaży, a także prostych wykresów pokazujących jej wartości w ujęciu rocznym z podziałem miesięcznym.

Faktury Express

Dodatkową ciekawą i przydatną, choć przygotowaną w bardzo prosty sposób funkcjonalnością jest terminarz. Możemy w nim zapisywać wszystkie ważne wydarzenia, spotkania czy transakcje, jakie czekają nas w nadchodzących tygodniach. Program fakturowy może się więc stać całkiem przyzwoitym podręcznym kalendarzykiem.

Faktury Express

Co bardzo istotne, program umożliwia pracę wielostanowiskową - niezbędny do tego celu jest jednak serwer baz danych Firebird, najpopularniejsze systemy bazodanowe, jak MySQL czy PostgreSQL nie są obsługiwane przez aplikację.

Faktury Express to dość rozbudowany, oferujący całkiem szeroki zakres funkcjonalności, spory zakres generowanych dokumentów, a pomimo to bardzo prosty w obsłudze program. Interfejs użytkownika jest zaprojektowany bardzo czytelnie, co znacznie ułatwia codzienną pracę.
Zdecydowanie możemy polecić tę aplikację każdemu, kto potrzebuje zaawansowanego, a jednocześnie wygodnego w użytkowaniu programu fakturowego.

Cena aplikacji:

  • wersja jednostanowiskowa - 200 PLN netto
  • wersja wielostanowiskowa - 300 PLN netto
tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.