partner serwisu
Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Fakturowanie +

PobierzFakturowanie+ Fakturowanie + pozwala na wystawianie kilku dość podstawowych typów dokumentów, takich jak faktura VAT, faktura eksportowa, faktura korygująca, faktura marża, faktura pro-forma, rachunek uproszczony i rachunek korygujący. W tym zestawie obsługiwanych dokumentów brakuje nam przede wszystkim not odsetkowych czy korygujących.

 Fakturowanie +

Wystawianie nowej faktury to - nie przesadzamy - droga przez mękę. Początkowo może się wydawać, że mamy do wypełnienia jeden dość prosty formularz. Po chwili jednak okazuje się, że nie jest aż tak kolorowo. Z jednego formularza robi się ich kilka - nie możemy po prostu wpisać nazwy nabywcy lub sprzedawanego produktu czy usługi. Musimy je najpierw dodać do bazy danych. Z jednej strony jest to zrozumiałe i całkiem wygodne biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę użytkowania aplikacji, natomiast kształt formularzy, które musimy uzupełnić i fakt, że również np. miejscowości musimy też wprowadzić do oddzielnej bazy danych (nie, zwykłe wpisanie Warszawa to za mało - dowiemy się, że takiej miejscowości nie ma i musimy ją najpierw zapisać jako nową pozycję w tabeli)... z tego, co wydawało się prostą czynnością robi się mocno skomplikowany proces.

Fakturowanie +

Co gorsza, nie zawsze kończy się on powodzeniem. W trakcie testów wielokrotnie spotykaliśmy się z różnymi komunikatami błędów, takimi jak np. ten, który prezentujemy poniżej.

Fakturowanie +

Wystawione już dokumenty możemy oczywiście edytować, choć wciąż zwracamy uwagę na fakt, iż należy bardzo ostrożnie podchodzić do zmiany jakichkolwiek dokumentów księgowych. Przy czym warto wspomnieć o całkiem niezłej wyszukiwarce faktur, która pozwala na szybkie znalezienie odpowiedniego dokumentu zarówno na podstawie jego numeru, jak i rodzaju faktury, odbiorcy czy daty wystawienia.
Dokumenty możemy też wydrukować lub zapisać na dysku do pliku z rozszerzeniem fp3. Dla tych, którzy wolą używać formatu PDF mamy dobrą wiadomość - każdy dokument może zostać wyeksportowany również do pliku tego typu.

Fakturowanie +

Fakturowanie + nie udostępnia klasycznego mechanizmu statystyk i analiz sprzedaży i przychodów, pozwala natomiast na generowanie zestawień wystawionych dokumentów, które na upartego mogą stanowić ograniczony funkcjonalnie zamiennik tych mechanizmów.

Fakturowanie +

Możemy przygotować i wydrukować ogólne zestawienie sprzedaży dla wybranego okresu, ale także zestawienia dla wybranych kontrahentów, towarów i usług czy stawek VAT. Jeśli więc wystarczą nam najprostsze mechanizmy statystyczne, to te dostępne w aplikacji wydają się być wystarczające.

Fakturowanie + wzbudziło w nas bardzo mieszane uczucia. Aplikacja zapewnia funkcjonalność wystarczającą dla małych firm, które nie wymagają rozbudowanych systemów analiz czy możliwości pracy wielostanowiskowej i które wystawiają tylko podstawowe rodzaje dokumentów księgowych.
Jednocześnie interfejs użytkownika, który początkowo wydaje się być czytelny i intuicyjny w obsłudze, po kilku chwilach okazuje się być dramatycznie nieprzyjazny i toporny, a procedura wystawiania dowolnego dokumentu woła o pomstę do nieba. W dodatku - gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości - program jest pełen zaskakujących błędów, pojawiających się nieraz przy najprostszych czynnościach.

Nie możemy więc polecić Fakturowania + komukolwiek, kto poza samą funkcjonalnością ceni sobie też wygodę użytkowania, szybkość pracy w programie i brak obaw o to, czy za chwilę znów nie pojawi się komunikat błędu.

Cena aplikacji: 60 PLN netto

tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.