partner serwisu
Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Fakturka

PobierzFakturka Aplikacja umożliwia wystawianie podstawowych rodzajów dokumentów księgowych, takich jak faktura (tutaj nazwana uniwersalną), faktura netto, faktura korygująca i proforma. Dodatkowo możemy przygotować także rachunek uproszczony, pokwitowanie, czy wydrukować kopertę w formacie C5.

Fakturka

Co ciekawe, program udostępnia tryb edycji wydruków, który pozwala na zmianę układu każdego z dokumentów.

Fakturka

Tworzenie nowego dokumentu jest bardzo proste - formularze są uproszczone do granic możliwości, nie ma tu miejsca na jakiekolwiek dane, które nie są absolutnie konieczne. I tak naprawdę to jest to jeden formularz dla każdego typu dokumentu. Niezależnie, czy chcemy przygotować fakturę, druk wpłaty gotówkowej czy kopertę - wypełniamy formularz dodawania nowej faktury i na jego podstawie generowany jest odpowiedni, wybrany z listy wydruk.

Fakturka

Warto wspomnieć o możliwych do wybrania formach płatności - poza standardowymi, jak przelew czy gotówka, znajdziemy tu także rzadko spotykaną w programach do fakturowania, choć często wykorzystywaną w rzeczywistym biznesie metodę, jaką jest kompensata.

Fakturka

Zarówno odbiorców faktur, jak i sprzedawane towary i usługi możemy dodać do odpowiednich rejestrów, dzięki czemu w przyszłości nie będziemy musieli wprowadzać pełnych danych, tylko wybrać odpowiednie pozycje z list.

Wystawione faktury możemy zapisać w rejestrze dokumentów. Korzystając z niego możemy edytować faktury a także prowadzić kontrolę płatności - każdy dokument może być oznaczony jako zapłacony lub niezapłacony.

Fakturka

Do dyspozycji mamy też archiwum, które co prawda nie umożliwia jakichkolwiek operacji na dokumentach, ale ułatwia odnalezienie tych faktur, których nie zapisaliśmy w rejestrze. Z poziomu archiwum mamy jednak dostęp wyłącznie do podglądu wydruku tych faktur, które zapisaliśmy na dysku.

Po wystawieniu faktury możemy ją od razu wydrukować lub zapisać na dysku. Aplikacja nie generuje plików PDF, faktury zapisywane w plikach z rozszerzeniem frp, dość charakterystycznym dla wszelkiego rodzaju raportów, choć w ostatnim czasie format ten staje się coraz mniej popularny.

Fakturka

Fakturka nie udostępnia jakichkolwiek mechanizmów statystycznych ani analitycznych. Nie sprawdzimy w niej poziomu sprzedaży, wartości marży, nie ocenimy, którzy klienci przynoszą nam najwięcej, a którzy najmniej dochodów.

Opisywana aplikacja jest chyba najprostszym programem fakturowym w naszym zestawieniu. Ograniczona liczba funkcjonalności i bardzo przeciętny, choć wygodny w użytkowaniu interfejs powodują, że Fakturka może być skutecznie wykorzystywana wyłącznie w najmniejszych, jednoosobowych firmach.

Dla użytkowników, którzy potrzebują funkcji analitycznych i statystycznych czy możliwości pracy wielostanowiskowej będzie ona absolutnie niewystarczająca, dla tych natomiast, którym potrzeba wyłącznie możliwości szybkiego i prostego wystawiania podstawowych typów dokumentów jest całkiem dobrą propozycją.

Cena aplikacji: bezpłatne

tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.