partner serwisu
Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Faktura Small Business

PobierzFaktura Small Business Faktura Small Business to aplikacja przeznaczona przede wszystkim - na co zresztą wskazuje jej nazwa - dla małych firm. Widać to też dość wyraźnie po ograniczonej do najważniejszych pozycji liście dokumentów, które możemy wystawić. Przede wszystkim jest to oczywiście podstawowy typ faktur, ale też faktura pro-forma, faktura zaliczkowa i końcowa, faktura korygująca, paragon fiskalny czy faktura marża, złom i MK. Możemy też przygotować refakturę, rachunek uproszczony i tzw. dowód sprzedaży, a także noty korygujące, odsetkowe i księgowe oraz oferty i zamówienia. Nie jest to może porażająca liczba możliwych do przygotowania dokumentów, ale w większości małych firm w zupełności wystarczy.

Faktura Small Business

Wystawianie faktury odbywa się całkiem wygodnie, formularz nie jest zbyt rozbudowany, rozłożenie poszczególnych jego pól jest czytelne.

Faktura Small Business

Zarówno naszych odbiorców, jak i towary i usługi możemy zapisywać w kartotekach, dzięki czemu ponowne wystawienie faktury na sprzedaż tych samych produktów lub dla tych samych odbiorców będzie znacznie prostsze. Kartoteki są również przejrzyste i czytelne.

Faktura Small Business

Wystawione już faktury możemy edytować, jednakże nie ma możliwości prześledzenia zmian dokonywanych w dokumentach, przez co jest to dość ryzykowne (księgowo i skarbowo) rozwiązanie. Faktury możemy też wysłać mailem z poziomu aplikacji, możemy też je zapisać w formacie PDF, HTML lub JPG, możemy też od razu ją wydrukować. I tutaj drobna uwaga - jeśli korzystacie z trzydziestodniowej wersji testowej programu, to na każdej zapisanej bądź wydrukowanej fakturze zostanie umieszczona informacja, iż korzystacie z programu bez licencji. I to w znacznym stopniu ogranicza możliwość rzeczywistego skorzystania z prawa do darmowego użytkowania aplikacji przez 30 dni. W końcu mało kto chciałby wręczyć swojemu kontrahentowi fakturę, na której umieszczono informację, iż korzysta z nielicencjonowanej wersji programu. Zwłaszcza, że ta informacja jest naprawdę duża i nie da się jej nie zauważyć.

Faktura Small Business

Swoją drogą, w aplikacji pojawiają się miejscami błędy typowo programistyczne. Jeden z nich prezentujemy poniżej.

Faktura Small Business

Bardzo ciekawą i przydatną funkcją jest możliwość rejestrowania płatności za poszczególne faktury. Dzięki niej możemy śledzić nie tylko przychody w ujęciu księgowym, ale też rzeczywiste wpływy pieniężne do firmy.

Aplikacja posiada całkiem przyzwoite funkcje analityczne, pozwalające na zapoznawanie się ze statystykami w zakresie wartości i wielkości sprzedaży w odniesieniu do poszczególnych klientów, towarów i usług bądź w ujęciu całościowym. Możemy także wyszukać najlepszych i najgorszych klientów oraz najlepiej i najgorzej sprzedające się towary i usługi. Przeanalizujemy również poziom naszej marży i zysków.

Faktura Small Business

Faktura Small Business, choć przeznaczona głównie dla małych firm, pozwala na wykorzystanie bazy danych umieszczonej na zewnętrznym serwerze, a więc na pracę wielostanowiskową. Obsługuje ona jednak wyłącznie bazy danych MySQL. I choć jest to jeden z najpopularniejszych systemów bazodanowych, to jednak obsługa postgreSQL czy baz danych Microsoftu byłaby bardzo przydatna.

Faktura Small Business

Istotną funkcją jest natomiast możliwość importu danych zapisanych w formacie CSV.

Zastrzeżenia mamy do interfejsu użytkownika programu. Jego obsługa jest co prawda prosta i całkiem intuicyjna, ale pod względem wyglądu i ogólnej estetyki jest co najwyżej - mówiąc delikatnie - bardzo przeciętnie. Pomimo przeciętnego wyglądu i pewnych pojawiających się gdzieniegdzie błędów w funkcjonowaniu programu Faktura Small Business jest warta wzięcia pod uwagę przy wyborze aplikacji fakturowej dla małej firmy. Należy tylko pamiętać, że jej wersja testowa, ze względu na wspomnianą wcześniej informację umieszczaną na każdym generowanym dokumencie - nie bardzo nadaje się do rzeczywistego, biznesowego wykorzystania.

Cena aplikacji: 150 PLN netto

tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.