partner serwisu

Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm

Programy do fakturowania - wybieramy najlepsze aplikacje dla małych i średnich firm
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
26 sierpnia 2014, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje fakturowe, asystent faktura 2014, czym wystawić fakturę, faktura small business, fakturka, fakturowanie, fakturowanie +, fakturowanie plus, faktury express, jakim programem najlepiej wystawiać faktury, mega fakturka, mega fakturka lite, program do fakturowania, programy do wystawiania faktur, programy fakturowe, symfonia faktura

Zakładamy firmę. Mamy dobry pomysł, mamy pieniądze na jego sfinansowanie. Wynajmujemy więc lokal, kupujemy wyposażenie - meble, sprzęt biurowy. Ekspres do kawy też będzie potrzebny.
Jeśli to ma być większa firma, to zatrudniamy pierwszych pracowników. Mija kilka dni i już jest sukces - pierwszy klient postanowił skorzystać z naszej oferty. Przychodzi więc najprzyjemniejsza dla każdego przedsiębiorcy sytuacja, czyli czas na wystawienie faktury. Ale zaraz, zaraz. Czy mamy to zrobić ręcznie, na druku akcydensowym? Ależ nie, nie ma takiej potrzeby. Zrobimy to na komputerze, korzystając z odpowiedniej aplikacji, która nie tylko pozwoli nam wystawiać dokumenty sprzedaży, ale też poprowadzi ich rejestr i pomoże dopilnować terminowego otrzymywania płatności.

Wprowadzenie

Na rynku znaleźć można całe mnóstwo programów do fakturowania. Płatnych i darmowych, umożliwiających wystawianie wyłącznie najbardziej podstawowych dokumentów sprzedaży oraz takich, które poza fakturami pozwolą nam na przygotowywanie dokumentów kasowych, korekt, not odsetkowych i druków wpłat czy przelewów.

Część aplikacji poza fakturowaniem oferuje też funkcje prowadzenia rejestrów sprzedaży, niektóre z nich pomogą również w śledzeniu przepływów pieniężnych, a jeszcze inne zadbają o zapewnianie nam dokładnych danych o stanach magazynowych i pozwolą na prowadzenie kartotek pracowniczych oraz śledzenie efektów osiąganych przez zatrudnione osoby.

Żeby pomóc Wam w wybraniu odpowiedniego programu do fakturowania, zebraliśmy i opisaliśmy siedem najpopularniejszych aplikacji.

Na co zwracaliśmy uwagę? Po pierwsze, na duży wybór możliwych do wystawienia dokumentów i możliwość ich późniejszego zapisywania na dysku oraz drukowania. Dodatkowym plusem była możliwość wysłania dokumentu mailem z poziomu aplikacji.

Po drugie, na możliwość prowadzenia rejestru płatności, choćby najprostszego, polegającego na oznaczaniu wystawionych faktur jako zapłacone.

Po trzecie, na prowadzenie w programie rejestru przychodów. Jeśli możliwe było rejestrowanie również wydatków - tym lepiej. Oczywiście taki rejestr powinien być tworzony automatycznie, na podstawie wystawionych faktur.

Po czwarte, na możliwość generowania statystyk i analiz sprzedażowych oraz finansowych - zarówno w ujęciu całościowym, jak i z podziałem na sprzedaż poszczególnych towarów i dla poszczególnych kontrahentów.

Po piąte, ale nie najmniej ważne, na interfejs użytkownika, jego czytelność, estetykę i prostotę obsługi. W końcu nawet najbardziej rozbudowany funkcjonalnie program będzie kiepski, jeśli korzystanie z niego będzie wywoływało u przedsiębiorcy chęć zamknięcia firmy.

Na podstawie oceny wszystkich tych punktów wybraliśmy dwie najlepsze aplikacje do fakturowania - pierwszą odpowiednią dla małych firm, jednoosobowych bądź zatrudniających co najwyżej kilku pracowników, i drugą, która będzie właściwa dla nieco większych, kilkunasto- bądź kilkudziesięcioosobowych przedsiębiorstw.

Choć ujęte w zestawieniu programy przetestowaliśmy bardzo szczegółowo, to opisując je skupiliśmy się wyłącznie na wyżej wymienionych punktach. Najlepsze spośród nich doczekają się natomiast szczegółowego przedstawienia na łamach Softonetu w odrębnych artykułach.

tomasz.polko
2016.03.08, 19:50
Ja korzystałem z MagFirma.pl i bardzo sobie chwalę. Solidny i prosty program. Bardzo fajnie mi się zarządzało firmą a faktury to była bułka z masłem.
2016.12.02, 12:17
Ja używam Faktura Small Business firmy MEGA-TECH. Dla małych firm jest rewelacyjny, prosty w obsłudze, niedrogi. Ludzie z pomocy technicznej zawsze chętni do rozwiązania każdego problemu. Polecam!
korbaczeski
2017.01.13, 10:42
Artykuł pomógł, dodatkowo sam jeszcze potestowałem i finalnie zdecydowałem się na WF-Mag od wapro.pl Jest wszystko, a dodatkowo jestem 'zabezpieczony' przed JPK , bo mnie obejmie od przyszłego roku. Także polecam.