partner serwisu

Najtrudniejsza gra na świecie - pięć tytułów, które dadzą Wam popalić

Najtrudniejsza gra na świecie - pięć tytułów, które dadzą Wam popalić
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
25 listopada 2014, 02:48
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
1001 attempt, fast finger, flappy bird, najtrudniejsza gra, najtrudniejsza gra android, najtrudniejsza gra na świecie, najtrudniejsza gra online, najtrudniejsza gra świata, swing copters, the worlds hardest game, trudna gra

Lubicie grać? Na pewno. My nieraz też, chociaż pozycje, którymi się zajmujemy wybieramy w dość specyficzny sposób. Dobra grafika, oprawa dźwiękowa - to ważne, owszem. Ważniejsza jest jednak szeroko pojęta grywalność, ale najistotniejszy jest wysoki poziom trudności. Gra musi być trudna, a jeszcze lepiej - najtrudniejsza. Tak, naszym marzeniem jest najtrudniejsza gra na świecie. Przyznajemy, to nieczęsto spotykane podejście, sądzimy jednak, że lepiej jest zdobyć jeden punkt w naprawdę trudnej grze, niż bez trudu przejść całą, ale prostą. Problemem może być tylko znalezienie naprawdę trudnej gry, ale od czego macie nas - redakcję Softonet.pl? Zebraliśmy dla Was kilka naprawdę trudnych gier, wśród nich jest również absolutnie najtrudniejsza gra na świecie. Która? My mamy swój typ, ale chętnie poznamy również Wasze opinie.

Flappy Bird

Najtrudniejsza gra na świecie - Flappy Bird

O tym tytule słyszeli chyba wszyscy posiadacze smartfonów. Prosta graficznie, prosta dźwiękowo i prosta w idei gra - w końcu co może być skomplikowanego w przelatywaniu ptakiem między wystającymi z góry i dołu rurami? A jednak. O ile pierwsze punkty udało się nam zdobyć w niej dosć szybko, to przekroczenie magicznej liczby dziesięciu (jej magię poznał nawet Microsoft) punktów zajęło nam ładne kilkadziesiąt minut. A życiowego rekordu (prezentujemy go na obrazku powyżej), który ustanowiliśmy zupełnym przypadkiem podczas zebrania w redakcji podróży na zebranie w redakcji po około dwóch tygodniach grania nie udało nam się pobić już nigdy, choć próbowaliśmy jeszcze wiele, wiele dni. A Wy ile punktów zdobyliście we Flappy Bird?

Swing Copters

Najtrudniejsza gra na świecie - Swing Copters

Swing Copters to kolejna gra twórców Flappy Birda i trzeba przyznać, że jest jego godnym następcą. Opisywaliśmy tę grę w zestawieniu najciekawszych aplikacji na Androida w sierpniu 2014 i jeśli chodzi o nasze postępy od tamtego czasu... dość powiedzieć, że zrzut ekranu, który zamieściliśmy powyżej pochodzi właśnie ze wspomnianego już zestawienia. Dlaczego? Nie będziemy ukrywać - do dziś nie udało się nam w Swing Copters zdobyć ani jednego punktu. Trzeba powiedzieć wprost - .GEARS Studios przeszli w tej produkcji samych siebie i przygotowali grę, która śmiało może walczyć o tytuł najtrudniejszej gry na świecie. Naszym zdaniem jednak poziom trudności Swing Copters niebezpiecznie zbliżył się, a może już nawet przekroczył granicę absurdu.

Fast Finger

Najtrudniejsza gra na świecie - Fast Finger

W dalszym ciągu pozostajemy w obszarze gier mobilnych, opuszczamy już jednak - nie bójmy się słów - wredne .GEARS Studios. BlueBox Games, studio odpowiedzialne za stworzenie Fast Fingers również trzyma odpowiedni poziom proponując prostą (w założeniu) rozrywkę, która staje się dość mocno skomplikowana, kiedy tylko próbujemy w nią zagrać. Cała zabawa polega na przeprowadzeniu kulki z punktu A do punktu B po wyznaczonej ścieżce. Mogło by się wydawać, że nic w tym trudnego, tym bardziej, że droga, którą należy przeprowadzić naszą kulkę jest na ogół szeroka. I faktycznie, pierwszych kilka etapów pokonaliśmy bez większych problemów. W kolejnych jednak zaczynają dawać się we znaki różnego typu przeszkadzajki - od obrotowych pił mechanicznych począwszy, przez obrotowe (również poruszające się dość dynamicznie) nożyki do pizzy (tak się nam skojarzyło, wybaczcie) i rakiety kosmiczne, a skończywszy na własnym palcu, który całkiem skutecznie utrudnia rozgrywkę, dokładnie zasłaniając przeszkody, przez co wiele z nich musimy pokonywać na czuja, a dodatkowo oderwanie go od ekranu smartfona nawet na moment kończy się przegraną. Twórcom Fast Finger gratulujemy pomysłowości - mało kto wpadłby na to, że w największym stopniu utrudni się graczom zadanie, kiedy do tego celu wykorzysta się ich własne palce.

1001 Attempts

Najtrudniejsza gra na świecie - 1001 Attempt

Przed nami gra, o której śmiało możemy powiedzieć jedno - jej twórcy są bezczelni i okrutni. Znów mamy do czynienia z pozycją, która - gdy o niej opowiadać - może sprawiać wrażenie prostej. Co może być trudnego w podskakiwaniu małym robaczkiem i zbieraniu serduszek przy jednoczesnym unikaniu różnego typu przeszkadzajek? A jednak. Te ostatnie przyjmują bardzo różne postaci (ogniste kule, linie lasera, rakiety i sporo innych) i pojawiają się w całkowicie losowych miejscach. Sytuacji nie ratuje nawet to, że o miejscu, z którego się wyłonią na sekundę wcześniej informuje żółty trójkąt ostrzegawczy. On, wbrew pozorom, zamiast pomóc, tylko rozprasza uwagę. O tym, jak trudna jest to gra niech świadczy fakt, że mieliśmy bardzo duże problemy z wykonaniem zrzutu ekranu - kiedy tylko ustawialiśmy palce na przyciskach systemowych, w najmniej odpowiednim miejscu pojawiała się jedna z przeszkadzajek, przez co zanim udało się nam zrobić zrzut, gra była już zakończona. Niezależnie jednak od naprawdę wysokiego poziomu trudności, 1001 Attempts to bardzo, ale to bardzo wciągająca gra. Oderwać się od niej jest jeszcze trudniej, niż osiągnąć w niej dobry wynik.

The World's Hardest game

Najtrudniejsza gra na świecie - The World's Hardest Game

Przed nami ostatnia w naszym zestawieniu gra, którą sami twórcy nazywają, chociaż używają do tego celu języka angielskiego, najtrudniejszą grą na świecie. I nawet jeśli jest w tym pewna doza przesady, to bardzo niewielka. The World's Hardest Game jest trudna. Bardzo trudna. Zasady ma proste - należy przeprowadzić czerwony kwadrat przez labirynt nie dotykając poruszających się niebieskich kulek. Czasem też trzeba zebrać żółte kulki lub zahaczyć o checkpointy. Brzmi prosto? Nam też się tak wydawało. Tymczasem jest dużo trudniejsza, niż można by przypuszczać. Po pierwsze - każdy etap jest zupełnie inny. Po drugie - groźne, niebieskie kulki nie poruszają się ot tak, aby się poruszać. Twórcy gry poświęcili wiele czasu na takie opracowanie ruchu niebieskich kulek, żeby ich ominięcie wymagało nie tylko zręczności, ale również dokładnego przemyślenia, opracowania strategii poruszania się - niejeden etap przechodzi się kawałek po kawałku, ginąc przy tym wielokrotnie, ale za kazdym razem wymyślając w jaki dokładnie sposób należy się poruszać, żeby ominąć kolejną kulkę. W dodatku - wszystko to trzeba robić naprawdę szybko. Chwila zawahania, pójście za daleko lub za blisko nawet o jeden piksel i już - cały etap musimy zaczynać od początku. No cóż, autorzy gry dobrze wiedzieli co robią, nadając jej taką, a nie inną nazwę.

Najtrudniejsza gra na świecie - podsumowanie

Wybierając najtrudniejszą grę na świecie musimy pamiętać o jednym - nie wystarczy, żeby ona było po prostu trudna. Musi jeszcze wciągać, gra w nią musi być przyjemnością, a każdy kolejny zdobyty punkt i każdy zaliczony etap musi sprawiać przyjemność i przynosić dużą satysfakcję, że tak! Zrobiłem to! 

Która gra Waszym zdaniem zasługuje na miano najtrudniejszej gry na świecie? Zapraszamy do komentowania. Jeśli znacie naprawdę trudną grę, której nie ujęliśmy w naszym zestawieniu - piszcie śmiało, wypróbujemy Wasze propozycje z przyjemnością. A jeśli w którejś z gier osiągnęliście dobry wynik i chcecie się nim podzielić - wysyłajcie do nas zrzuty ekranu na adres redakcja@softonet.pl lub na profil Softonet na Facebooku.

Nasza decyzja, nasz wybór najtrudniejszej gry jest następujący.

Najtrudniejsza gra na świecie - wyróżnienie

dla gry Flappy Bird

Ale zwycięzca może być tylko jeden. Naszym zdaniem najtrudniejsza gra na świecie to The World's Hardest Game. I jej przyznajemy tytuł najlepszej w tej kategorii.

Najtrudniejsza gra na świecie - najlepsza

dla gry The World's Hardest Game

 

Ze wzgledu na fakt, iż gra Flappy Bird nie jest dostępna w oficjalnym sklepie z aplikacjami Google Play, w jej opisie nie umieszczaliśmy linka umożliwiającego jej pobranie.

 

Wszystkie opisywane gry mobilne przetestowaliśmy na smartfonie Prestigio MultiPhone 5508 DUO

Prestigio MultiPhone 5508 DUO

który otrzymaliśmy od jego producenta, firmy Prestigio.

Prestigio

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.