partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - wrzesień 2016

Najciekawsze aplikacje na Androida - wrzesień 2016
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
26 września 2016, 12:04
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
allo, android, aplikacje na androida, darmowe aplikacje, google, google trips, komunikator internetowy, live map - for pokemon go, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze programy na androida, organizator podróży, programy na androida, synergia, typowy dres

Smartfony coraz częściej pomagają nam nie mal w każdym aspekcie życia. Niestety aplikacji dedykowanych poszczególnym zadaniom są dziesiątki i gdyby tego było mało - co chwile pojawiają się nowe mające być najlepszymi. W tym artykule przedstawimy wam pięć najpopularniejszych aplikacji na Androida debiutujących w sklepie Google Play we wrześniu. Wśród naszych propozycji znajdziecie programy Synergia, Google Allo, Goole Trips, Live Map - for Pokemon GO oraz polską produkcję niezbyt wysokich lotów - Typowy Dres.

Synergia

Od 3 lat; Darmowa (zakupy w aplikacji 24,99 zł za sztukę), Android 2.0.2 i nowsze, 28 MB

Synergia

Jest to przeznaczona dla rodziców i uczniów aplikacja kliencka rozwiązania LIBRUS Synergia. Dzięki niemu użytkownicy mogą być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole. W programie Synergia znajdziemy kilka modułów, które to ułatwiają. Zakładka Oceny pozwala śledzić postępy w nauce, Wiadomości umożliwiają łatwą komunikację ze szkołą i nauczycielami, a za pomocą widoków Dzisiaj i Jutro możemy sprawdzić wydarzenia w placówce. Osoby korzystające z Synergii mogą także monitorować frekwencję, sprawdzać zmiany w planie lekcji oraz planowane zastępstwa, a także sprawdzać zadania domowe.

Polecamy
Synergia

Dzięki tej aplikacji rodzice oraz uczniowie mogą pozostawać w ciągłym kontakcie ze szkołą i na bieżąco monitorować postępy w nauce, frekwencję, zmiany planu zajęć oraz zastępstwa, zadania domowe oraz wydarzenia organizowane w placówce i poza nią. Synergia jest częścią rozwiązania LIBRUS Synergia.

Google Allo

Od 3 lat; Darmowa, Android 4.1 i nowsze; 

Goolge Allo

To nowy komunikator tekstowy od wyszukiwarkowego potentata. Jest to kolejna aplikacja tego typu od twórcy Androida, jednak oferuje zdecydowanie więcej niż takie programy jak Hangouts, czy Wiadomości. Największą zaletą komunikatora Allo jest stojąca za nim sztuczna inteligencja w postaci Asystenta Google, z którym można nawet prowadzić rozmowy, niestety w języku angielskim. Allo oferuje także kilka ciekawych rozwiązań, jak możliwość rysowania w oknach rozmów, powiększanie wybranego tekstu, inteligentne podpowiedzi, a także bezpieczne konwersacje w trybie incognito.

Polecamy
Google Allo

Allo to nowy komunikator od firmy Google. Jest to kolejna tego typu aplikacja, jednak może pochwalić się kilkoma wyjątkowymi rozwiązaniami. Największym z nich jest inteligentny Asystent Google. Użytkownicy mogą także korzystać z takich funkcji, jak zmiana rozmiaru tekstu, inteligentne odpowiedzi oraz trybu incognito mającego gwarantować bezpieczeństwo.

Google Trips

Od 3 lat, Darmowa; Android 4.1 i nowsze; 10 MB

Googel Trips

Ta aplikacja przeznaczona jest nie tylko dla osób często korzystających z Map Google i wykorzystujących możliwości usługi. Dzięki Google Trips wszystkie informacje dotyczące dalekiej podróży, krótkiej wyprawy, czy też bardziej niż normalnie napiętego harmonogramu dnia w jednym miejscu. Co ważne, aplikacja działa offline, także przebywając za granica nie będziemy narażać się na podwyższanie rachunku. Google Trips automatycznie wyszukuje w poczcie Gmail informacje na temat lotów, rezerwacji hoteli oraz samochodów, a także zaplanowanych punktach do odwiedzenia i zapisuje je w jednym miejscu, dzięki czemu zawsze mam do nich szybki i łatwy dostęp. Opisywany program pomaga także organizować wycieczki polecając miejsca do odwiedzenia oraz plany podróży innych użytkowników.

Polecamy
Google Trips

Ta aplikacja może okazać się niezbędna w czasie dalszych i bliższych podróży. Agreguje w jednym miejscu informacje z poczty Gmail dotyczące lotów, rezerwacji oraz zaplanowanych do zwiedzenia miejsca. Program może także sugerować punkty, które warto zobaczyć i może działać w trybie offline.

Live Map - for Pokemon GO

Od 3 lat; Darmowa, Android 4.1 i nowsze,16 MB

Live Map - for Pokemon GO

Ta aplikacja może okazać się pomocna wszystkim polującym na Pokemony. Szał związany z grą Pokemon GO powoli zaczyna opadać, jednak nadal bardzo dużo osób korzysta z tego sposobu rozrywki. Dzięki Live Map - for Pokemon GO gracze mają ułatwione zadanie dzięki możliwości przeglądania mapy, na której wyświetlane są pojawiające się w ich okolicy stworki. Program pozwala także wyszukiwać Pokemonów, których aktualnie potrzebujemy. Niestety aplikacja opiera się wyłącznie na danych pochodzących od graczy. Oznacza to, że nie zawsze informacje prezentowane na ekranie są najdokładniejsze.

Polecamy
Live Map - for Pokemon GO

Live Map - for Pokemon GO to prosta aplikacja prezentująca pojawiające się w okolicy gracza Pokemon GO stworki. Program wspiera się danymi otrzymywanymi od użytkowników, więc wyświetlane dane nie zawsze są najdokładniejsze. Mimo to, Live Map - for Pokemon GO może ułatwić polowania na poszukiwane stworki.

Typowy Dres

Od 12 lat; Darmowa; Android 4.0.3  i nowsze, 4,7 MB

Typowy Dres

To jedyna w naszym zestawieniu aplikacja, z której korzystanie nie przynosi praktycznie żadnych korzyści. Typowy dres to bardzo prosty program z ogromnymi walorami rozrywkowymi. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą przesyłać do znajomych zabawne teksty, które z powodzeniem mogłyby być wypowiedziane przez Rycerzy ortalionu. Niestety mimo informacji, że aplikacji Typowy Dres przeznaczona jest dla osób od lat 12, to znaleźliśmy w niej wiele odzywek nienadających się dla dzieci w tym wieku.

Polecamy
Typowy dres

Typowy dres to aplikacja czysto rozrywkowa nieoferująca zbyt rozbudowanych możliwości. Jej jedynym zadaniem jest przysyłanie do znajomych użytkownika krótkich wiadomości inspirowanych językiem i słownictwem Typowego dresa.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.