partner serwisu

Najnowsze promocje w smartfonie? Sprawdzamy aplikacje ułatwiające tańsze zakupy

Najnowsze promocje w smartfonie? Sprawdzamy aplikacje ułatwiające tańsze zakupy
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
24 stycznia 2017, 13:02
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
blix, moja gazetka, promo gazetki, promocje na androida, promocje w smartfonie, promocje w telefonie, qpony, tiendeo

Smartfon dzięki aplikacjom może przekształcić się w wirtualnego doradcę. Wybierasz się na zakupy? Wypróbuj proponowane w naszym zestawieniu aplikacje informujące o aktualnych promocjach w wielu popularnych sieciach sklepów i supermarketów. Wszystkie opisywane tu programy są dostępne bezpłatnie, a to oznacza, że jeżeli tylko znajdziesz coś czego potrzebujesz i to taniej, to tylko na tym zyskasz.

Wielu z nas irytuje się, znajdując pod drzwiami lub w skrzynce pocztowej zalegający stos papierowych gazetek z promocjami lokalnych sklepów i sieci handlowych. Niezamawiana korespondencja w jakiejkolwiek formie rzadko kiedy raduje tych, do których trafia. Gdy jednak przychodzi dzień zakupów, okazuje się że informacje o promocjach, tańszych ofertach czy wyprzedażach doskonale by się przydały - pozwalając zaopatrzyć się w potrzebne (bardziej lub mniej) rzeczy z możliwie jak najmniejszym uszczerbkiem dla portfela. Rozwiązanie tego problemu masz pod ręką - to smartfon. Oczywiście wyposażony w odpowiednią aplikację. Jeżeli szukasz jednego programu z promocjami, zainstaluj Blix, w którym znajdziesz bardzo często aktualizowane informacje o wszelkich przecenach. Jeżeli chcesz mieć jeszcze większy wybór, wypróbuj inne aplikacje z naszego zestawienia, bo wszystkie z nich w jakimś stopniu ułatwiają rzecz paradoksalną: oszczędzanie pieniędzy w czasie ich wydawania.

Blix

Polecamy
Blix

Jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych z informacjami o promocjach z "gazetek" wydawanych przez działające na polskim rynku duże sieci handlowe. Doskonałe narzędzie dla kupujących pozwalające zaoszczędzić realne kwoty.

Blix to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych stanowiących swoiste centrum informacyjne o wszelkich promocjach handlowych. Program charakteryzuje się częstymi aktualizacjami treści (dane o promocjach). Zgodnie z zapewnieniami twórców informacje na temat obniżek cen towarów w różnych sklepach są uaktualniane nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Dodatkową zaletą aplikacji Blix jest rozbudowana baza informacyjna o ofertach wielu sklepów, wśród których znajdziemy nie tylko popularne sieci marketów (np. Biedronka, Lidl i inne), ale również dane o promocjach oferowanych przez sieci branżowe, np. odzieżowe (m.in. CCC, H&M), czy z elektroniką (m.in. RTV Euro AGD, Media Markt, Saturn, Media Expert i wiele innych).

Katalog ofert promocyjnych w Blix jest standardowo posortowany według sklepów, ale można go przeszukiwać również według kategorii.

Blix charakteryzuje się bardzo bogatym zbiorem aktualnych ofert promocyjnych. Duża liczba sieci sklepów sprzedających towary najróżniejszego typu, czytelny podgląd treści gazetek promocyjnych, czy automatyczne powiadomienia o nowych ofertach z interesujących nas sklepów to główne funkcje i zalety tego programu. Oczywiście powiadomienia można dowolnie konfigurować - jeżeli nie jesteśmy zainteresowani ofertami jakiejś sieci czy sklepu, można wyłączyć powiadamianie dla wybranych punktów handlowych.

Moja Gazetka

Warta uwagi
Moja Gazetka

Aplikacja będąca wirtualnym ekwiwalentem gazetek promocyjnych wydawanych masowo przez różne sklepy, hipermarkety i sieci handlowe. Zamiast gromadzić zbędną makulaturę możesz sprawdzać promocje na ekranie smartfona.

Moja Gazetka to kolejna aplikacja, która zainstalowana w smartfonie może być ekwiwalent papierowych materiałów promocyjnych. Oprócz promocji w super i hipermarketach, Moja Gazetka daje dostęp do ofert wielu branżowych sieci sklepów. Zgodnie z informacją udostępnianą przez twórców tej aplikacji, znajdziemy w niej dane na temat oferty ok. 80 sklepów i sieci podzielonych na 12 kategorii tematycznych. Użytkownik może dodawać wybrane punkty handlowe do ulubionych, a także otrzymywać powiadomienia o zaktualizowanych ofertach i nowych promocjach. Oprócz ofert sklepów, aplikacja informuje również o promocjach w popularnych sieciach fast foodów.

Moja Gazetka zawiera nie tylko gazetki, ale także promocyjne oferty z ulotek, np. tych rozrzucanych przez operatorów telewizji kablowej czy satelitarnej.

Moja Gazetka - podobnie jak Blix - daje dostęp do regularnie aktualizowanych ofert handlowych wielu sieci i sklepów. Główny ekran aplikacji prezentuje listę najnowszych "gazetek". Celowo ujęliśmy to słowo w cudzysłów, bo na liście znajdziemy nie tylko typowe, "marketowe" broszury, ale również konkretne jednoproduktowe oferty (np. promocyjna cena na abonament telewizji kablowej itp.). Wszystkie oferty możemy przeglądać według kategorii i branży w jakiej dany sklep działa. Jeżeli nie jesteśmy zainteresowani ofertami części sklepów, można za pomocą menu aplikacji ukryć ich oferty.

Promo Gazetki

Warta uwagi
Promo Gazetki

Gazetki promocyjne kilkudziesięciu funkcjonujących w Polsce sieci sklepów, centrów handlowych, hiper- i supermarketów, sklepów branżowych (meble, odzież, elektronika) i wiele więcej.

Promo Gazetki to kolejny ekwiwalent papierowych katalogów handlowych i gazetek promocyjnych z bardziej lub mniej atrakcyjnymi ofertami popularnych sieci handlowych, odzieżowych i innych sklepów branżowych. Dzięki rozpoznawaniu lokalizacji smartfona, informacje wyświetlane przez tę aplikację są dopasowane do tego, jakie sklepy znajdują się w bezpośredniej okolicy posiadacza telefonu. Również w Promo Gazetkach mamy możliwość dodawania wybranych gazetek i ofert do ulubionych, które w tym programie określane są jako Obserwowane. Dodatkowe opcje sortowania i filtrowania danych ułatwiają znalezienie interesujących nas ofert.

W aplikacji Promo Gazetki treść "klasycznych" gazetek z promocjami została oddzielona od ofert sklepowych.  

Ekran aplikacji Promo Gazetki jest podzielony na trzy części. W jednej, zatytułowanej Gazetki (jest ona domyślnie aktywna po pierwszym uruchomieniu programu) znajdują się aktualne publikacje z promocjami różnych sieci sklepów. Każda pozycja jest oznaczona nazwą danej sieci, a także opatrzona datą obowiązywania wybranych ofert. Warte podkreślenia jest to, że w tej aplikacji wyświetlane są nie tylko aktualne, ale i przyszłe oferty promocyjne. Drugi ekran - Sklepy - pozwala przeglądać promocje w zależności od konkretnej sieci, ma to sens o tyle, że jedna sieć może publikować kilka gazetek, co zresztą często ma miejsce. Przeglądając wg sklepów mamy łatwiejszy dostęp do pełnej informacji o promocjach w danym miejscu. Trzeci, ostatni ekran to miejsce na ulubione sklepy użytkownika. Podobnie jak w poprzednich aplikacjach, również tu możemy przeglądać oferty według branży w jakiej działa dana sieć czy sklep.

Qpony

Warta uwagi
Qpony

Kupony, zniżki, wyprzedaże i kody rabatowe różnych punktów handlowych, gastronomicznych, pizzerii, sieci sklepów i innych firm zajmujących się handlem detalicznym (rzeczywistym i online) w jednym miejscu. 

Następna aplikacja ułatwiająca zakupy za pomocą smartfonu jest nieco odmienna od wcześniej zaprezentowanych. Głównie dlatego, że tym razem mamy do czynienia z programem, w którym sednem są nie tyle informacje o promocjach (choć tych nie brakuje), co kupony zniżkowe do różnych sklepów, sieci fast foodów, restauracji, pizzerii i wielu innych punktów handlowych czy gastronomicznych. To w tym programie znajdziemy np. kupony rabatowe na bilety do kina czy inne imprezy. Zawartość aplikacji jest zależna od tego, co w danej chwili oferują sklepy, restauracje, sieci handlowe, kina czy punkty gastronomiczne współpracujące z twórcami tego programu.

Qpony to aplikacja godna polecenia wszystkim, którzy nad gazetki z promocyjnymi ofertami przedkładają kupony rabatowe.

Qpony przydadzą się na naprawdę porządny rajd shoppingowy. Aplikacja jest nieco bardziej funkcjonalna od prostych programów zawierających wyłącznie gazetki. Tutaj znajdziemy również mnóstwo informacji o rabatach na konkretne towary w konkretnych miejscach, tańsze bilety do kina, promocyjne oferty z punktów gastronomicznych itp. Oczywiście typowe "gazetki" w formie cyfrowej również są w Qponach dostępne. Ciekawostką jest mapa, na której od razu widać w jakich miejscach jest najwięcej promocji. Coś dla prawdziwych maniaków zakupowych.

Tiendeo

Warta uwagi
Tiendeo

Aplikacja daje dostęp do katalogów handlowych różnych sieci, sklepów, hipermarketów i innych punktów handlowych. Szkoda drzew na drukowane katalogi, oferty i gazetki, skoro można je mieć zawsze pod ręką na ekranie smartfona.

Tiendeo to jedna z najpopularniejszych aplikacji z informacjami o promocjach, jakie w ogóle znajdziemy w sklepie Google Play. Aplikacja charakteryzuje się największą liczbą dokonanych instalacji spośród wszystkich opisywanych w naszym materiale programów. Wynika to m.in. stąd, że wyświetlane w Tiendeo oferty dotyczą nie tylko polskich sklepów. Program ma międzynarodowy zasięg, ale bez obaw - aplikacja powinna dostarczyć do naszego telefonu dane dotyczące aktualnych promocji i ofert z obniżonymi cenami wyłącznie dla sieci i sklepów zlokalizowanych w miejscu, w którym i my się znajdujemy.

Jeden z najbardziej funkcjonalnych programów w naszym zestawieniu. Jedyny, który oprócz informacji o promocjach pozwala na tworzenie list zakupowych.

Czego tu nie mamy. Tiendeo to zarówno typowe "gazetki" masowo produkowane przez największe sieci hiper i supermarketowe, ale także kupony, oferty rabatowe sklepów branżowych, możliwość powiązania z aplikacją posiadanych kart rabatowych, a to nie wszystko. Tiendeo  jako jedyny program w naszym zestawieniu  ma funkcję tworzenia list zakupowych w oparciu o aktualne informacje o promocjach. Wystarczy po prostu zaznaczać w przeglądanych gazetkach wycinki z interesującymi nas produktami, a aplikacja automatycznie zgromadzi tego typu zaznaczenia w postaci spójnej listy zakupowej. Tak przygotowani możemy ruszać na zakupy.

Wybrane przez nas aplikacje to doskonałe przykłady na to, że zakupy ze smartfonem w dłoni mogą być nie tylko wygodne, ale także tanie. Wszystko za sprawą aplikacji mobilnych informujących o najróżniejszych rabatach i zbierających w jednym miejscu dane o promocjach, a nawet oferujących kupony rabatowe.

2019.06.06, 18:05
Teraz praktycznie wszystko kupujemy w sieci. Począwszy od jedzenia a skończywszy na sukniach ślubnych- https://evita.com.pl/produkty/suknie-slubne/