partner serwisu

Najlepsze przeglądarki internetowe dla Androida

Najlepsze przeglądarki internetowe dla Androida
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
2 maja 2017, 10:32
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
chrome, dolphin, firefox, flynx, opera, przeglądarki internetowe, przeglądarki internetowe na androida, uc browser

Google oferuje znakomitą przeglądarkę internetową, jaką jest obecna na prawie każdym urządzeniu z Androidem - Chrome. Ale co, jeśli z jakichś względów nam ona nie pasuje? Do tej pory nie powstała idealna przeglądarka internetowa, dlatego w Sklepie Play mamy ich różnorodny wybór. Podpowiemy więc którymi szczególnie warto zainteresować się. Kto wie, może Chrome pójdzie w odstawkę.

Od teraz jest wygodniejszy sposób na czytanie najlepszych poradników, zestawień, rzutów oka i innych ciekawych artykułów o wszystkim co z Androidem związane. Pobierz MobiRadar na swojego smartfona już teraz i czytaj o najlepszych programach, które warto na nim zainstalować.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Przeglądarka internetowa to najprawdopodobniej najważniejsza aplikacja w twoim telefonie i komputerze. W dzisiejszych czasach w zasadzie wszystko za jej pomocą załatwisz, dodatkowe aplikacje są co najwyżej wygodniejsze. Użytkownicy Androida mają to szczęście, że do ich systemu dołączana jest świetna przeglądarka Chrome, która powinna zaspokoić wszystkie nasze potrzeby. Nie ma jednak takiego, który dogodziłby wszystkim, dlatego też aplikacje takie jak szybka i oszczędzające pakiety internetowe Opera zyskują coraz większą liczbę zadowolonych użytkowników. Opera ma inne podejście do interfejsu i obsługi stron internetowych oraz funkcje, których w Chrome nie znajdziemy.

Dlaczego Chrome jest tak popularny i lubiany? Po części dzięki bardzo lubianej wersji na systemy macOS i Windows, z którą wersja mobilna się pięknie integruje. Oznacza to, że wszystkie dane, które mamy pod ręką w przeglądarce Chrome na PC mamy od razu również w naszym telefonie. Są to ulubione, zapamiętane hasłaa a nawet używane przez nas rozszerzenia wraz z ich ustawieniami. Po części jednak, bo to po prostu dobra przeglądarka. Bazuje na znakomitym silniku renderującym Blink, jest bardzo szybka w działaniu i ma bardzo wygodny interfejs. Jest wręcz aktualnym rynkowym standardem.

Polecamy
Przeglądarka Google Chrome

Google Chrome to domyślna przeglądarka w systemie Android. Może pochwalić się w znakomity sposób rozwiązaną integracją z naszymi danymi na Koncie Google i bardzo bogatym katalogiem użytecznych rozszerzeń. Na życzenie synchronizuje się też w pełni ze swoim desktopowym odpowiednikiem na Windows lub macOS.

 Jakie inne przeglądarki na Androida są warte uwagi?

Google Chrome wciąż może być nazywany królem przeglądarek, ale kilka innych aplikacji depcze mu po piętach, jeśli nie pod względem liczby użytkowników, to przynajmniej od strony funkcjonalności. Co to za przeglądarki?

  • Opera
  • Firefox
  • Dolphin
  • UC Browser
  • Flynx

Dlaczego wymieniliśmy akurat te? Jeśli chcecie poznać je dokładniej i dowiedzieć się, co je wyróżnia, przeczytajcie nasz artykuł o najlepszych przeglądarkach na Androida w MobiRadarze!

MobiRadar to aplikacja, którą przygotowaliśmy dla Was, żebyście mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do artykułów, zestawień, recenzji i poradników dotyczących wszystkiego, co z Androidem związane. Dzięki MobiRadarowi dowiecie się, które aplikacje są najlepsze w swoich kategoriach, dzięki czemu unikniecie instalowania niepotrzebnych, źle działających programów, które - jak wiecie lub jak zaraz dowiecie się z naszego artykułu - potrafią też bardzo spowolnić Wasze smartfony. 

MobiRadar znajdziecie w Sklepie Google za darmo!

2017.05.03, 11:29
Z zasady staram się ograniczać użycie spyware typu Chrome, ale na Androidzie po prostu nie ma sensownej alternatywy. Właśnie wywaliłem Firefoxa, prędzej próbowałem męczyć się z Operą i innymi dziwnymi cudami znalezionymi w sklepie Google. Sens to może mieć tylko dla ludzi, którzy naprawdę chcą unikać googla, chociaż na Androidzie i tak jest to walka z wiatrakami.
2017.05.03, 14:18
W sklepie googlowym Firefox jest tak ostro szkalowany w komentarzach, że wygląda mi to nie na opinie użytkowników, a na czarny PR :) Opera? Moja dawniej ulubiona Opera to tak naprawdę też już Google. G kupuje wszystko, czego nie może pokonać (troche jak Bayern w bundeslidze). Całe to Chromium powolutku, kawałek po kawałku wdziera się w naszą prywatność. Coraz bardziej.
Wszystkim polecam Firefoxa.
2020.01.02, 17:48
Osobiście korzystam głównie z Chrome, czasem jak coś nie działa to też z Firefoxa. Warto też pamiętać o bezpieczeństwie, o antywirusie czy VPNie przy przeglądaniu sieci na telefonie - http://www.it-manuals.info/jaki-darmowy-vpn-na-androida.html