partner serwisu

Najlepsze programy do tapet na Androida

Najlepsze programy do tapet na Androida
Autor:
Jakub Szczęsny
Data publikacji:
16 listopada 2016, 15:29
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
hpstr, plastexo, tapet, tapety, tapety android, tapety android skąd pobrać, tapety na androida, zedge

Jeżeli męczą Was nudne tapety na smartfonach, to może być czas na to, żeby zapoznać się z programami, które pozwolą Wam albo na znalezienie już gotowego obrazka, który upiększy Wasze urządzenie z Androidem, albo umożliwi stworzenie go od podstaw. W sklepie Google Play jest mnóstwo aplikacji dla miłośników ciekawych tapet. Oto najlepsze z nich. 

Zedge

Polecamy
Zedge

Zedge to niezwykle bogata baza tapet, ikon, widżetów, dzwonków oraz gier dla systemu Android. Jeżeli szukacie programu, za pomocą którego upiększycie swojego smartfona, to Zedge jest właśnie dla Was.

Zedge to zdecydowanie najlepszy program pozwalający na znalezienie ciekawej, odpowiadającej nam tapety, ale nie tylko. Oprócz grafik aplikacja oferuje również mnóstwo zestawów ikon, widżety, dzwonki, a nawet bezpłatne gry do pobrania. Ogromne możliwości Zedge sprawiają, że jest to pierwsza aplikacja, którą warto polecić osobie szukającej tapet na swój telefon. Wszystkie materiały w Zedge są posegregowane w kategoriach, które można swobodnie eksplorować. Jeżeli dokładnie wiemy czego szukamy, warto spróbować wpisać zapytanie do wyszukiwarki, która po tagach znajdzie dla nas żądaną treść. Aby nieco upiększyć wygląd naszego ekranu głównego lub blokady, nie trzeba nawet wychodzić z aplikacji. Podgląd realizowany jest bezpośrednio w programie, podobnie jak pobranie tapety i jej ustawienie w telefonie. W naszym portalu znajdziecie obszerny rzut oka na Zedge.

Interfejs Zedge

Zedge jest niesamowitym "kombajnem" jeżeli chodzi o dodatkowe treści na smartfony. Aplikacja obsługuje nie tylko wyszukiwanie tapet, ale i dzwonków, motywów, gier oraz widżetów.

Tapet

Polecamy
Tapet

Tapet jest ciekawą aplikacją do tworzenia grafik, które następnie mogą posłużyć jako tła dla ekranu głównego lub blokady smartfona z Androidem. Ciekawostką w tej aplikacji jest to, że generuje ona grafiki w oparciu o modele matematyczne. 

Idea aplikacji Tapet opiera się na dostarczaniu użytkownikowi generowanych przez usługę artystycznych obrazków do ustawienia jako tło. Osoba korzystająca z aplikacji może określić swoje preferencje na podstawie sugerowanych grafik wskazuje aplikacji, jakie tapety chce oglądać lub pobierać, a jakie jej się nie podobają. Propozycje wystarczy polubić albo dać im "łapkę w dół". Dodatkowo w Tapet można określić, jakie kolory lubimy i jakie style nas interesują. Program pozwala również na wyrażenie przez użytkownika poziomu zadowolenia z zaproponowanej mu grafiki dzięki suwakowi umieszczonemu na 5-stopniowej skali. Jeżeli nie szukacie czegoś konkretnego, wolicie bardziej "abstrakcyjne" obrazki na ekranach Waszych smartfonów, nie powinniście się zawieść. Program działa płynnie, jednak sporo czasu zajmuje mu pobranie paczki wygenerowanych tapet na smartfon, co może być nieco irytujące.

Interfejs Tapet

Tapety generowane przez matematyczny algorytm? Brzmi i wygląda ciekawie.

Plastexo

Polecamy
Plastexo

Plastexo jest aplikacją, dzięki której znajdziemy dla siebie prostą, aczkolwiek efektowną tapetę. Program oferuje bogaty wybór grafik w stylu minimalistycznym i "spłaszczonym", doskonale pasując do interfejsu Androida opartego na stylu Material Design. 

Plastexo jest zasadniczo aplikacją bardzo podobną do Zedge. Jednak ten program jest nastawiony tylko na tapety i w dodatku tylko te mniej skomplikowane. Nie znajdziemy w nim wyrafinowanych grafik, którymi możemy upiększyć nasze ekrany blokady i pulpity. Treści z Plastexo to przede wszystkim obrazy oparte na kształtach geometrycznych, spłaszczonych wizualizacjach oraz różnokolorowych fraktalach. Grafiki poszeregowane są według odrobinę mało powiązanych ze sobą kategorii, których ilość może przyprawić o zawrót głowy, ale ostatecznie każdy znajdzie w Plastexo coś dla siebie. Możliwe jest również zapisanie tych, które nam się spodobały oraz monitorowanie, jakie nowe treści zostały dodane do Plastexo. Program pozwala na uproszczone sprawdzenie, czy tapeta będzie dobrze prezentować się na naszym głównym ekranie. Jednak, w przypadku tej aplikacji trzeba liczyć się z reklamami, których podczas przeglądania treści jest naprawdę sporo. I to właściwie jedyna bolączka Plastexo - jeżeli szukacie bardzo prostej, aczkolwiek efektownej tapety, ten program z pewnością spodoba się Wam.

Interfejs Plastexo

W Plastexo znajdziemy przede wszystkim proste i minimalistyczne tapety.

HPSTR

Polecamy
HPSTR

Nazwa jest nieco myląca. Aplikacja nie jest skierowana jedynie do hipsterów, ale im również powinna się spodobać. Program pozwala na proste wyszukiwanie treści z serwisów 500px oraz Unsplash, a następnie ozdabiania ich filtrami, symbolami oraz efektami. 

Mogłoby się wydawać, że nazwa aplikacji wskazuje, że jest ona przeznaczona jedynie dla tzw. "hipsterów", ale jest to całkowicie nieprawda. Program pozwala na stworzenie tapety na nasz smartfon w oparciu o grafiki udostępniane w takich serwisach jak Unsplash, czy 500px. Treści użytkowników z tych serwisów, wysłane tam na zasadzie wolnej licencji są dodatkowo przez program modyfikowane. Opiera się to na dodaniu prostego, półprzezroczystego wzoru geometrycznego. Niemniej, jeżeli same wzory Was nie interesują, HPSTR może być ciekawym źródłem grafik z otwartych serwisów. 500px oraz Unsplash są bardzo znanymi miejscami tego typu, a użytkownicy wrzucają tam naprawdę sporo dobrych ujęć wykonanych profesjonalnymi urządzeniami fotograficznymi. Ponadto HPSTR pozwala na ustawienie dodatkowych filtrów oraz efektów dla grafik, które następnie mogą posłużyć za tapety. Jedyny minus programu to skomplikowany w obsłudze interfejs użytkownika i nieco ociężałe działanie, również na mocniejszych urządzeniach mobilnych. Na całe szczęście w programie nie znajdziemy zbyt wielu reklam.

Interfejs HPSTR

HPSTR warto zainstalować choćby dla tak pięknych widoków, jak ten powyżej.

Tapety Google

Polecamy
Tapety Google

Tapety Google to prosta aplikacja, która pozwoli znaleźć ciekawe tapety prosto od Google. Aplikacja Tapety, jak i Pixel Launcher, początkowo zadebiutowały na smartfonach z serii Pixel, ale jest już dostępna dla wszystkich użytkowników Androida.

Google wraz z premierą nowych smartfonów Pixel zrobił kilka prezentów swoim klientom. Po pierwsze - udostępniono PIxel Launchera, który zbliża niektóre urządzenia wyglądem interfejsu do najnowszych telefonów od Google. Po drugie, użytkownikom przekazano aplikację Tapety, z pomocą której możemy wybrać jedną z bardzo wielu grafik i ustawić jako tło dla ekranu głównego lub blokady. Trzeba przyznać firmie Google, że spisała się w doborze treści prezentowanych w aplikacji Tapety. Te oczywiście są uszeregowane w kategorie, a jeżeli nie chce nam się przeglądać bogatych zasobów aplikacji - zawsze możemy ustawić "codzienną tapetę". Dzięki temu każdego dnia będziemy zaskakiwani inną grafiką dla naszego ekranu blokady lub głównego. Program jest prosty w obsłudze i nastawiony tylko na wyszukiwanie grafik. Niemożliwe jest zapisanie naszych ulubionych obrazów dostępnych w bazie, czy też ustawianie nań filtrów. Tapety Google bronią się jednak świetną jakością grafik.

Interfejs Tapet Google

Tapety Google to program niesamowicie prosty, ale doskonale rekompensuje to jakością grafik. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.