partner serwisu

Najlepsze odtwarzacze filmów na Androida, sprawdzamy na czym najlepiej oglądać materiały wideo

Najlepsze odtwarzacze filmów na Androida, sprawdzamy na czym najlepiej oglądać materiały wideo
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
14 marca 2017, 14:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
allplayer, mx player, napisy do filmów, odtwarzacz filmów, playerxtreme, vlc, wondershare

Nie samymi usługami VoD człowiek żyje, a pliki wideo to nie tylko seriale. Czego używać do odtwarzania filmów z wakacji czy kopii zapasowych naszych płyt DVD i BD? Wybraliśmy dla was 5 najlepszych odtwarzaczy filmów dla Androida mogących ze smartfona zrobić prawdziwe centra rozrywki dla kinomanów i pomogą nawet w dopasowania napisów do filmów.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Jaki powinien być dobry odtwarzacz filmów, który uzupełnia nasze ulubione aplikacje do VoD? Po pierwsze, powinien obsługiwać jak najwięcej formatów plików byśmy nie musieli się zastanawiać czy dany film odtworzyć tą, czy inną aplikacją. Po drugie, ma być łatwy w obsłudze, bo szkoda naszego czasu na przeklikiwanie się przez przeróżne opcje w kolejnych menu. Wszystkie odtwarzacze, które zaprezentujemy, oferują właśnie te cechy. Ale na pierwszy plan wyraźnie wybija się VLC for Android dzięki obsłudze najróżniejszych formatów video. Każda z prezentowanych tu aplikacji ma swoje unikalne zalety, których próżno szukać w setkach generycznych odtwarzaczy. Zdziwicie się jak wiele, dzięki tym programom potrafi wasz tablet lub telefon z Androidem na pokładzie. Zwłaszcza, choć nie tylko, przy prezentacji nakręconego i zmontowanego przez nas filmu.

VLC for Android, odtwarzacz dopracowywany przez lata

Twórcy VLC są niesamowici. Wymyśl dowolny system operacyjny, a na pewno istnieje na niego wersja tego odtwarzacza filmów. Nie oznacza to co prawda, że będziemy dzięki temu mieli jakąś magiczną sieć synchronizowanych ze sobą urządzeń, ale tak szerokie doświadczenie w programowaniu przełożyło się na absolutną bezproblemowość i niezawodność tego odtwarzacza filmów. To zdecydowanie najlepsza pozycja tego typu w całym Sklepie Play.

VLC for Android

VLC for Android obsługuje właściwie każdy kodek i kontener multimedialny, jaki kiedykolwiek został wymyślony. I mamy tu na myśli każdy jeden. Jakby tego było mało, ten odtwarzacz filmów obsługuje również odtwarzanie strumieni multimedialnych i współpracuje z dyskami sieciowymi, co jest szczególnie przydatne, jeżeli w naszym domu znajduje się urządzenie NAS. Odtwarzacz VLC for Android jest darmowy i bez reklam. Pozwala na szeroką personalizację i konfigurację pod własne upodobania, w tym jeśli chodzi o korekcję dźwięku i obrazu pod nasze preferencje. A jeżeli nasze urządzenie z Androidem to mały PC, to VLC przyda nam się nawet do… odtwarzania filmów na DVD. O obsłudze napisów do filmów nawet nie wspominamy. To przecież oczywiste.

Polecamy
VLC for Android

VLC for Android obsługuje każdy kodek i kontener multimedialny, jaki kiedykolwiek został wymyślony. Odtwarzacz ten radzi sobie również z odtwarzaniem strumieni multimedialnych a także z filmami na dyskach sieciowych. Odtwarzacz VLC for Android jest darmowy i bez reklam. Pozwala na szeroką personalizację i konfigurację pod własne upodobania, w tym jeśli chodzi o korekcję dźwięku i obrazu pod nasze preferencje.

Jakie inne odtwarzacze wideo na Androida są warte uwagi?

Aplikacja VLC jest zdecydowanie najlepsza, co do tego nie ma wątpliwości. Ale jest tez kilka innych propozycji, niewiele ustępujących zwycięzcy naszego zestawienia, a w niektórych przypadkach nawet go wyprzedzających. Jakie to aplikacje?

  • AllPlayer Video Player
  • MX Player
  • PlayerXtreme
  • WondersharePlayer

Dlaczego akurat te? Czym się wyróżniają i do jakich szczególnych zastosować warto z nich skorzystać? O tym wszystkim dowiecie się z artykułu o najlepszych odtwarzaczach wideo na Androida w MobiRadar!

MobiRadar to aplikacja, którą przygotowaliśmy dla Was, żebyście mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do artykułów, zestawień, recenzji i poradników dotyczących wszystkiego, co z Androidem związane. Dzięki MobiRadarowi dowiecie się, które aplikacje są najlepsze w swoich kategoriach, dzięki czemu unikniecie instalowania niepotrzebnych, źle działających programów, które - jak wiecie lub jak zaraz dowiecie się z naszego artykułu - potrafią też bardzo spowolnić Wasze smartfony. 

MobiRadar znajdziecie w Sklepie Google za darmo!

mrbrzydul
2017.07.21, 15:13
Moim zdaniem najlepszy jednak ALLplayer na telefonie - napisy wyświetla bez żadnych krzaczków - tu się nigdy nie zawiodłem