partner serwisu

Najlepsze odtwarzacze audiobooków na Androida

Najlepsze odtwarzacze audiobooków na Androida
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
21 maja 2017, 12:07
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, audiobook player, audiobooki na smartfon, audiobooki w telefonie, audioteka, bajkoteka, librivox, na czym słuchać książek, odtwarzacze audiobooków, smart audiobook player

Na czym najwygodniej słuchać książek? Oczywiście na smartfonie. Przecież to takie proste, wystarczy tylko podłączyć słuchawki, zainstalować odpowiedni program i gotowe. No dobrze, tylko która aplikacja będzie tu właściwa? Teoretycznie książki dźwiękowe to pliki audio, więc do ich odtwarzania wystarczy dowolny muzyczny player, jednak odradzamy takie rozwiązanie, bo aplikacje przygotowane specjalnie z myślą o odtwarzaniu książek dźwiękowych są znacznie lepsze. Którą z nich wybrać? Nasze zestawienie z pewności ułatwi Wam odpowiedź na to pytanie.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Smartfon to znakomity odtwarzacz treści multimedialnych. Nic zatem dziwnego, że nadaje się świetnie również do słuchania audiobooków. Mamy go zawsze przy sobie, w pojemnej pamięci zmieści się wiele tytułów, których możemy słuchać gdziekolwiek będziemy. Najlepszy odtwarzacz? Nasz faworyt to Smart AudioBook Player oferujący nie tylko korektor graficzny, ale także inne mechanizmy pozwalające na dostosowanie głosu lektora, jego barwy oraz tempa do naszych upodobań. Jeżeli nie macie własnych treści i dopiero chcecie kupić kilka audiobooków, wtedy warto zainteresować się Audioteką.

Smart AudioBook Player - bardzo dobry odtwarzacz audiobooków

Polecamy
Smart AudioBook Player

Aplikacja to jeden z najwyżej ocenianych programów mobilnych przeznaczonych do słuchania audiobooków. Oferuje bardzo wiele funkcji ułatwiających pochłanianie książek dźwiękowych, jednak w wersji pełnej program za darmo funkcjonuje tylko miesiąc.

Smart AudioBook Player to pierwsza i zarazem najlepsza pozycja w naszym zestawieniu - SAP to typowy "debeściak". Narzędzie zoptymalizowane jest pod kątem wygodnego słuchania książek dźwiękowych. Jednak pamiętajmy, że mamy w tym przypadku do czynienia z samym odtwarzaczem. Bardzo funkcjonalnym, ale o treść, której za pomocą tej aplikacji będziemy słuchać, musimy zatroszczyć się sami. Jeżeli tylko wolimy samodzielnie dobierać sobie lektury do przesłuchania na smartfonie ręcznie zapisując pliki np. na karcie pamięci w telefonie, to Smart AudioBook Player was nie zawiedzie.

Smart AudioBook Player to najbardziej funkcjonalny odtwarzacz w naszym zestawieniu, ale tylko odtwarzacz - o audiobooki musimy zadbać sami.

Smart AudioBook Player oferuje najbogatszy zestaw funkcji spośród wszystkich odtwarzaczy, które trafiły do niniejszego zestawienia. Jednak od razu trzeba wspomnieć, że zgodnie z opisem aplikacji w Google Play, pełna funkcjonalność jest dostępna za darmo jedynie przez miesiąc. Po upływie tego okresu możliwości aplikacji są degradowane do wersji bezpłatnej bezterminowo. Mimo to uznajemy ten program za najbardziej zaawansowany odtwarzacz audiobooków. Jako jedyny jest wyposażony w graficzny korektor audio (equalizer), umożliwiający dopasowanie brzmienia głosu lektora/lektorki czytających wybrane książki. Dowolna regulacja tempa (najszerszy zakres regulacji spośród wszystkich aplikacji) i głośności odtwarzania, funkcja "usypiania", zakładki, blokada ekranu z pozostawieniem aktywnego jedynie przycisku pauzy, wiele stopni przewijania w przód oraz w tył, to przykłady funkcji wbudowanych w ten program. Jeżeli sami zadbaliście o bogaty zbiór audiobooków i poszukujecie dobrego odtwarzacza dźwiękowych książek, to już nie szukajcie, właśnie go znaleźliście. Na koniec jeszcze informacja o koszcie wersji pełnej. To równowartość 2 dolarów, więc finansowo nas to nie zrujnuje, gdy po miesiącu będziemy chcieli zachować pełną funkcjonalność Smart AudioBook Playera.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym urzekły nas inne odtwarzacze audiobooków lub co się nam w nich nie spodobało, to przeczytaj artykuł o najlepszych odtwarzaczach audiobooków w MobiRadar - najlepszej aplikacji o najlepszych aplikacjach na Androida. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.