partner serwisu
Najlepsze aplikacje zdrowotne na Androida - czy mZdrowie to dobry pomysł?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
2 listopada 2015, 03:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje, aplikacje medyczne, aplikacje zdrowotne, dziennik zdrowia, ehealth, ezdrowie, hello zdrowie, instant heart rate, jak się obronić przed grypą, leksykon zdrowia, menedżer zdrowia, mhealth, mzdrowie, pokonaj grypę, zdrowie

Pokonaj Grypę

Pokonaj Grypę to - jak informuje producent aplikacji - nowoczesne narzędzie wsparcia w walce z przeziębieniem i grypą. Pomaga ona użytkownikowi zrozumieć chorobę, bezpiecznie przejść przez wszystkie jej etapy i powrócić do zdrowia. Czy tak jest w rzeczywistości? Przekonajmy się.

Za stworzenie aplikacji aplikacji odpowiedzialna jest firma USP Zdrowie, producent jednego z najpopularniejszych dostępnych bez recepty leków przeciwprzeziębieniowych, a sama aplikacja jest poniekąd narzędziem marketingowym zachęcającym do nabycia i stosowania tego właśnie medykamentu. Czy to źle? O ile poza przekazem reklamowym zawiera inne, przydatne niezależnie od stosowanych lekarstw porady, informacje bądź funkcje dodatkowe, to zdecydowanie nie. A jak jest w tym przypadku?

Korzystanie z aplikacji rozpoczynamy od odpowiedzi na kilkanaście pytań związanych ze stanem naszego zdrowia, przede wszystkim z objawami przeziębienia lub grypy.

Pokonaj Grypę  Pokonaj Grypę

Po zakończeniu testu otrzymujemy właściwe zalecenia lecznicze (związane oczywiście z lekiem produkowanym przez USP Zdrowie), ale też dotyczące właściwego trybu życia w danej sytuacji chorobowej.

Pokonaj Grypę

W dalszej kolejności możemy skorzystać z poradnika, w którym znajdziemy sporo ciekawych, acz dość ogólnych informacji dotyczących przeziębień, zalecanych zachowań związanych z odpowiednim odżywianiem czy doborem ubioru właściwego do warunków atmosferycznych, spożywaniem alkoholu czy postępowaniem w przypadku przedłużającej się choroby.

Pokonaj Grypę  Pokonaj Grypę

Pokonaj Grypę  Pokonaj Grypę

Czy Pokonaj Grypę naprawdę może pomóc w walce z chorobą? Naszym zdaniem z tego zadania ma szansę wywiązać się co najwyżej średnio. Jednak działanie profilaktyczne aplikacji może być dużo skuteczniejsze - teoretycznie o tym, o czym jest mowa w krótkim poradniku, wiedzą chyba wszyscy. O pewnych sprawach warto jednak przypominać często, i to właśnie robi opisywana aplikacja. Stosowanie się do jej zaleceń zdecydowanie może pomóc w uniknięciu infekcji, warto więc zainstalować ją, przeczytać zawarte w niej porady choć raz i w ten sposób zwiększyć swoją szansę na uniknięcie zachorowania.

Pobierz Pokonaj Grypę

Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz wiedzieć więcej? Polub nasz profil na Facebooku!

2019.06.11, 18:18
Może i pomysł jest dobry, jednak aplikacja nie powinna zastąpić wizyt u lekarza. W niektórych przypadkach konsultacja w http://www.dermedik.pl/ będzie niezbędna.