partner serwisu
Najlepsze aplikacje zdrowotne na Androida - czy mZdrowie to dobry pomysł?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
2 listopada 2015, 03:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje, aplikacje medyczne, aplikacje zdrowotne, dziennik zdrowia, ehealth, ezdrowie, hello zdrowie, instant heart rate, jak się obronić przed grypą, leksykon zdrowia, menedżer zdrowia, mhealth, mzdrowie, pokonaj grypę, zdrowie

Menedżer Zdrowia

Menedżer Zdrowia na pierwszy rzut oka aplikacją dość podobną do opisywanego wcześniej Dziennika Zdrowia, choć nie mamy tu fundamentu w postaci oficjalnego programu profilaktycznego, a jedynie możliwość prowadzenia dość ogólnego (choć wieloparametrowego) dzienniczka związanego z naszym zdrowiem. Celem aplikacji jest więc ogólna dbałość o nasze zdrowie i właściwy tryb życia. Druga różnica - Menedżer Zdrowia jest zdecydowanie ładniejszy, choć i w nim nie zabrakło kilku kwiatków, o których jednak napiszemy nieco dalej.

Korzystania z aplikacji rozpoczynamy od podania kilku podstawowych informacji - imienia i nazwiska, daty urodzenia, płci, wzrostu i wagi oraz obwodu w talii. Wszystkie te informacje są wymagane, próba zapisania profilu bez podania obwodu talii zakończyła się informacją, iż...

Menedżer zdrowia

...pasa nie może być pusty. Tak, to właśnie jeden z tych kwiatków, o których mówiliśmy. Poziom tłumaczenia aplikacji na język polski woła niekiedy o pomstę do nieba. Zresztą spójrzcie na główny ekran aplikacji.

Menedżer zdrowia

O ile większość pozycji nie budzi zastrzeżeń, to chociażby ostatni przycisk, zatytułowany gruby, wzbudził nasz zdecydowany sprzeciw. Cytując znanego zapewne wielu naszym czytelnikom Obeliksa - kto jest gruby?!

Jednak dość żartów, pora na konkrety. Aplikacja to przede wszystkim wiele szczegółowych przeliczników - obliczymy nasze BMI, czyli wskaźnik masy ciała, energię niezbędną do różnego typu czynności, ilość tłuszczu, który powinniśmy spożywać każdego dnia i wody, którą powinniśmy wypijać, sprawdzimy czy nasze ciśnienie tętnicze jest poprawne, obliczymy także zawartość alkoholu we krwi, jeśli znajdujemy się po spożyciu (tutaj ostrzeżenie dla kierowców - podejmując decyzję o prowadzeniu samochodu absolutnie nie sugerujcie się obliczeniami aplikacji, mogą być one traktowane jedynie pomocniczo; najlepiej jednak nie wsiadać za kółko po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu). 

Menedżer zdrowia  Menedżer zdrowia

Menedżer zdrowia  Menedżer zdrowia

Dodatkowo Menedżer zdrowia został wyposażony w dwie funkcje umożliwiające po pierwsze bieżące korygowanie naszej wagi i dostęp do statystyki i wykresów, a po drugie - podstawowego monitorowania aktywności fizycznej. Bardzo prosty tracker zapisuje historię naszych treningów i umożliwia podgląd przebytego dystansu, liczby wykonanych kroków i prędkości.

Menedżer Zdrowia jest całkiem ciekawą aplikacją. Naszym zdaniem brakuje w nim większych możliwości zapisu poszczególnych parametrów zdrowia i kondycji, jednak możliwość szybkiego przeliczania zapisanych parametrów na wiele przydatnych wskaźników to bardzo dobry pomysł. Jesteśmy w stanie szybko ocenić, czy odżywiamy się właściwie, czy spożywamy wystarczająco dużo wody, ile energii stracimy na różne typy aktywności fizycznej, dowiemy się też, jaka powinna być nasza optymalna waga i czy nasze ciśnienie tętnicze jest dobre, czy też warto skontaktować się z lekarzem. W roli pomocnika w prowadzeniu zdrowego trybu życia Menedżer Zdrowia sprawdza się naprawdę nieźle. 

Pobierz Menedżer Zdrowia

Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz wiedzieć więcej? Polub nasz profil na Facebooku!

2019.06.11, 18:18
Może i pomysł jest dobry, jednak aplikacja nie powinna zastąpić wizyt u lekarza. W niektórych przypadkach konsultacja w http://www.dermedik.pl/ będzie niezbędna.