partner serwisu
Najlepsze aplikacje zdrowotne na Androida - czy mZdrowie to dobry pomysł?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
2 listopada 2015, 03:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje, aplikacje medyczne, aplikacje zdrowotne, dziennik zdrowia, ehealth, ezdrowie, hello zdrowie, instant heart rate, jak się obronić przed grypą, leksykon zdrowia, menedżer zdrowia, mhealth, mzdrowie, pokonaj grypę, zdrowie

Hello Zdrowie

Hello Zdrowie to aplikacja zdrowotno-lifestyle'owa, w której nacisk położony jest na skłonienie użytkownika do przejścia na zdrowy tryb życia. Swoje zadanie spełnia całkiem nieźle, w dodatku w sprytny sposób, stawiając przed użytkownikiem kolejne, mniej lub bardziej skomplikowane wyzwania i rozliczając (a jakże) z ich realizacji. Cóż to za wyzwania? Są bardzo różne - od prostych, typu jedz codziennie jedno jabłko czy śmiej się dla zdrowia, przed nieco trudniejsze, jak naucz się dużo chodzić albo zacznij ćwiczyć w domu, po absolutnie hardcore'owe, jak rzuć palenie. Są też wyzwania nie w sposób bezpośredni związane ze zdrowiem fizycznym, choć zdecydowanie mające na nie wpływ. Wśród nich znajdziemy wyzwanie trenuj swój mózgćwicz silną wolę czy pracuj tylko w pracy

Żeby zacząć aktywnie korzystać z Hello Zdrowie należy zalogować się do aplikacji. Można to zrobić albo zakładając specjalne konto użytkownika, albo za pomocą profilu na Facebooku. 

Po zalogowaniu można już podjąć pierwsze wyzwanie. W tym celu przechodzimy do zakładki moje, klikamy w dodaj swoje pierwsze wyzwanie i z zakładek polecane bądź Top 10 wybieramy to, które chcemy zrealizować jako pierwsze.

Hello Zdrowie

Jeśli żadne z prezentowanych wyzwań nam nie odpowiada, możemy też przeszukać wszystkie, które są dostępne w aplikacji - klikamy w ikonkę menu w lewym górnym rogu ekranu, a następnie z menu wybieramy pozycję wszystkie wyzwania.

Hello Zdrowie

Jeśli znaleźliśmy wyzwanie, które nas zainteresowało, klikamy na jego ekranie przycisk rozpocznij wyzwanie  - przenosi nas do do szczegółowego ekranu wyzwania, na którym mamy dokładnie rozpisane kolejne kroki do wykonania.

Hello Zdrowie

Po upływie czasu na realizację kroku oznaczamy, czy został on wykonany, czy nie - jeśli nie, próbujemy raz jeszcze. Dopiero kiedy efekt będzie pozytywny, będziemy mogli przejść do kolejnego kroku.

Hello Zdrowie

Hello Zdrowie to jednak nie tylko wyzwania, ale też sporo interesujących informacji w dziale artykuły, podzielonym na kategorie lifestyle, psychologia, jedzenie, przyroda, ruch i medycyna. Dodatkowo możemy przejrzeć galerie zdjęć (zazwyczaj będą to fotografie posiłków z dodatkowo zamieszczonymi przepisami).

Hello Zdrowie  Hello Zdrowie

Hello Zdrowie nie jest typową aplikacją mHealth, ale musimy przyznać, że korzystanie z niej pozwala bardzo płynnie i naturalnie, bez niepotrzebnych rewolucji, przejść na zdrowy tryb życia.

Pobierz Hello Zdrowie

Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz wiedzieć więcej? Polub nasz profil na Facebooku!

2019.06.11, 18:18
Może i pomysł jest dobry, jednak aplikacja nie powinna zastąpić wizyt u lekarza. W niektórych przypadkach konsultacja w http://www.dermedik.pl/ będzie niezbędna.