partner serwisu

Najlepsze aplikacje zdrowotne na Androida - czy mZdrowie to dobry pomysł?

Najlepsze aplikacje zdrowotne na Androida - czy mZdrowie to dobry pomysł?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
2 listopada 2015, 03:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aplikacje, aplikacje medyczne, aplikacje zdrowotne, dziennik zdrowia, ehealth, ezdrowie, hello zdrowie, instant heart rate, jak się obronić przed grypą, leksykon zdrowia, menedżer zdrowia, mhealth, mzdrowie, pokonaj grypę, zdrowie

Aplikacje zdrowotne, mZdrowie - co to tak naprawdę jest? Mówiąc w największym skrócie, są to aplikacje mobilne które pomogą nam utrzymać zdrowy tryb życia, dzięki któremu będziemy trudniejszym celem dla wielu chorób. Niektóre z nich podpowiedzą też np. jak się wyleczyć z grypy, ułatwią też kontrolę nad przyjmowaniem leków. Jeszcze inne posłużą do pełnej kontroli wielu parametrów naszego zdrowia, jak ciśnienie, tętno, poziom cukru czy itd. A niektóre aplikacje zdrowotne pozwolą na zmierzenie pulsu za pomocą smartfona. 
Tylko które z nich warto zainstalować? Przed Wami najciekawsze naszym zdaniem aplikacje zdrowotne na Androida.

Leksykon Zdrowia

Leksykon Zdrowia to podręczna, smartfonowa encyklopedia medyczna wyposażona w całkiem interesujący moduł wyszukiwania, ułatwiający znalezienie informacji o chorobie nawet wtedy, kiedy nie znamy jej nazwy.

W aplikacji znajdziemy poszeregowaną alfabetycznie znaczną część chorób wpisanych do Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych, choć nie w każdym przypadku zostały one opisane w stu procentach zgodnie z ICD-10. Przy każdej chorób znajdziemy jej opis, a przy wielu także objawy i sposoby leczenia. 

Leksykon Zdrowia  Leksykon Zdrowia

Leksykon Zdrowia  Leksykon Zdrowia

Jak wspomnieliśmy, ciekawym elementem aplikacji jest wbudowana wyszukiwarka. Za jej pomocą możemy wyszukiwać chorobę nie tylko na podstawie jej nazwy, ale także objawach czy sposobach leczenia. Jeśli więc chcemy sprawdzić na przykład choroby leczone lekiem, którego nie jesteśmy pewni, możemy w wyszukiwarce zaznaczyć opisy leczenia, a następnie w polu wyszukiwarki wpisać nazwę leku. Ten sposób nie zawsze oczywiście będzie w pełni skuteczny, tak samo jak wyszukiwanie chorób na podstawie objawów, jednak w wielu przypadkach może zdecydowanie ułatwić szybkie znalezienie niezbędnych informacji o chorobie.

Leksykon Zdrowia

Leksykon Zdrowia bardzo nam się spodobał. Nie jest jednak wolny od wad, a największą z nich jest brak części chorób wpisanych do ICD-10. Niestety części - tyle dobrego, że niezbyt dużej - w aplikacji nie znajdziemy. Te jednak, które zostały ujęte, są bardzo dobrze, dokładnie opisane, łącznie z ich objawami i metodami leczenia. Tu jednak znów musimy przypomnieć, że nie należy traktować aplikacji, nawet jeśli jest pełna szczegółowych informacji, jako zastępcy dla lekarza. Ona może jedynie pomóc w zdobyciu bardziej szczegółowych informacji o chorobach i z tego zadania wywiązuje się więcej, niż poprawnie, choć - powtarzamy - niestety nie we wszystkich przypadkach. 

Pobierz Leksykon Zdrowia

Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz wiedzieć więcej? Polub nasz profil na Facebooku!

2019.06.11, 18:18
Może i pomysł jest dobry, jednak aplikacja nie powinna zastąpić wizyt u lekarza. W niektórych przypadkach konsultacja w http://www.dermedik.pl/ będzie niezbędna.