partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Windows Phone - słońce czy deszcz?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
31 marca 2014, 07:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, aplikacje pogodowe, gismeteo, meteo, najlepsze apliakcje pogodowe, pogoda bing test, pogoda26, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather flow, weathermaster, windows phone, zestawienie

Twoja pogoda

Twoja pogodaWersja: 1.1.1
Data ostatniego wydania: 14.03.2014
Wydawca: Sirocco Mobile
Rozmiar pliku: 4 MB
Minimalne wymagania systemowe: Windows Phone 7.5


Cena: Bezpłatne
Link do pobrania: Twoja pogoda

Twoja pogoda to pomimo młodego wieku (kilka dni temu ukazała się aktualizacja do pierwszego wydania) dość popularna aplikacja pogodowa. Sprawdzamy więc, jakie są jej przewagi nad pozostałymi, mającymi już znacznie dłuższe życie za sobą.

Lokalizacje

Aplikacja wita nas pustą listą lokalizacji, ikonką dodawania nowych miejsc i... no niestety, reklama to często jedyny sposób na zarobek dla twórców aplikacji. Po chwili spotkaliśmy pierwsze w trakcie testów całkowite zawieszenie się programu. A jedyne, co zrobiliśmy, to kliknięcie ikonki ustawień i szybkie wyjście z powrotem do pierwszego ekranu. Pomogło dopiero całkowite wyłączenie aplikacji i uruchomienie jej ponownie.

Twoja pogoda - uruchomienie  Twoja pogoda - zawieszenie

Wyszukiwarka działa bardzo sprawnie, radzi sobie z nazwami pełnymi i wpisanymi częściowo a także z tymi, w których nie użyliśmy polskich znaków diakrycznych.

Co ciekawe, o ile wyszukiwarka bez kłopotu znalazła nam Londyn (choć wszyscy wiedzą, że nie ma takiego miasta - Londyn. Jest Lądek, Lądek Zdrój, który również został wyszukany) i New Delhi, to nie znalazła Nowego Jorku, zarówno pisanego po polsku, jak i w oryginale. 

Twoja pogoda - wyszukiwanie

W międzyczasie znów udało się nam dwukrotnie zawiesić aplikację. Pytania o powód popularności aplikacji stają sie coraz bardziej uzasadnione.

Interfejs użytkownika

Program uruchamia się znaną nam już listą lokalizacji, tym razem z uzupełnionymi już testowymi miejscowościami. Ikonka edycji przy każdej z nazw pozwala wyłącznie na oznaczenie lokalizacji jako domyślnej - jeśli to zrobimy, to po uruchomieniu przejdziemy od razu do danych pogodowych. Możemy do nich przejść również z listy lokalizacji.

Twoja pogoda - lokalizacje  Twoja pogoda - lokalizacja domyślna

Ekran z prognozami podzielony jest na dwie części. W górnej możemy przewijać wszystkie wybrane przez nas lokalizacje, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu zmiana miejscowości, dla której sprawdzamy prognozy jest znacznie szybsza, niż przeklikiwanie się przez dodatkowe ekrany z lokalizacjami.

Dolna część to pięć przewijanych ekranów z danymi pogodowymi. Pierwszy z nich to informacje bieżące, zawierające całkiem sporą ilość informacji - temperaturę odczuwalną (rzeczywista podawana jest przy każdej lokalizacji w górnej części ekranu), prędkość i porywy wiatru, stopień zachmurzenia, wielkość opadów, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza, termikę i biomet. Kolejny ekran to dokładnie te same informacje, ale dotyczące najbliższej nocy, a jeszcze następny - znów ten sam zestaw danych prognozowanych dla nadchodzącego dnia.

Twoja pogoda - teraz  Twoja pogoda - jutro

Dwa kolejne ekrany to prognoza dwudziestoczterogodzinna z trzygodzinnym interwałem a także prognoza siedmiodniowa z podziałem dziennym. W przypadku tych prognoz otrzymujemy wyłącznie najbardziej podstawowe informacje, czyli prognozę temperatur i ogólne określenie charakterystyki pogody, czyli np. zachmurzenie małe lub umiarkowane.

Twoja podoga - prognoza 24 godziny  Twoja pogoda - prognoza 7 dni

Aplikacja nie daje możliwości "wklikania się" w dany dzień i zapoznania z bardziej szczegółową prognozą, za to bez jakiegokolwiek problemu możemy ją ponownie zawiesić, tym razem odbierając przychodzące na nasz telefon testowy połączenie.

Ustawienia aplikacji to nic więcej, jak wybór częstotliwości odświeżania danych pogodowych. A jeśli jesteśmy zainteresowani wydarzeniami na świecie, możemy poczytać wiadomości pochodzące z serwisu twojapogoda.pl.

Twoja pogoda - wiadomości

Współpraca z Windows Phone

Pod względem wykorzystania możliwości systemu operacyjnego aplikacja bardzo kuleje. Nie obsługuje ona ekranu blokady - ani automatycznie ani z poziomu ustawień telefonu - a kafelek możemy oczywiście przypiąć do ekranu głównego, ale nie będzie on ani trochę żywy a jego rozmiar możemy ustawić wyłącznie na mały lub średni.

Twoja pogoda - kafelek

Podsumowanie

Twoja pogoda to bardzo słaba aplikacja. Zapewnia co prawda szczegółowe informacje pogodowe, ale wyłącznie na bieżący i nadchodzący dzień - prognozy długoterminowe są już bardzo skromne. Interfejs użytkownika, choć dobrze pomyślany, nie jest zbyt przejrzysty, w wielu miejscach sprawia wrażenie mocno przeładowanego informacjami. 

Wyszukiwarka działa sprawnie, choć dziwi nas nieco brak niektórych zagranicznych miejscowości - zwłaszcza tych najbardziej znanych, jak choćby wspomniany już Nowy Jork. Minusem jest też brak obsługi GPS.

Kolejna wada to bardzo częste zawieszanie się aplikacji. Nam przydarzyło się w sytuacji odebrania połączenia, szybszego przechodzenia między ekranami czy nawet wtedy, kiedy po kilku minutach nieużywania telefonu i zablokowaniu ekranu odblokowaliśmy go - nawet wtedy aplikacja nie ożyła i trzeba ją było wyłączać z poziomu managera zadań. 

Ostatni minus to niewykorzystywanie takich funkcjonalności systemu jak żywe kafelki czy wyświetlanie informacji na ekranie blokady.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.