partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Windows Phone - słońce czy deszcz?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
31 marca 2014, 07:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, aplikacje pogodowe, gismeteo, meteo, najlepsze apliakcje pogodowe, pogoda bing test, pogoda26, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather flow, weathermaster, windows phone, zestawienie

AccuWeather - Weather for Life

AccuWeather - Weather for lifeWersja: 2.4.2.7
Data ostatniego wydania: 14.02.2014
Wydawca: AccuWeather
Rozmiar pliku: 8 MB
Minimalne wymagania systemowe: Windows Phone 7.5

Cena: Bezpłatne
Link do pobrania: AccuWeather - Weather for Life
 

AccuWeather to jedna z najpopularniejszych i najczęściej pobieranych aplikacji pogodowych nie tylko na smartfony z systemem Microsoftu. I - przynajmniej na pierwszy rzut oka - nie ma co się dziwić. Zapewnia ona całkiem dużą ilość funkcji i wyświetlanych informacji. Przyjrzyjmy się więc jej z bliska.

Lokalizacje

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji jesteśmy proszeni o podanie przynajmniej jednej lokalizacji, dla której mają być prezentowane prognozy - możemy to zrobić ręcznie, używając nazwy miejscowości lub kodu pocztowego. Możemy też wybrać funkcję automatycznego ustalenia lokalizacji. Maksymalnie aplikacja zapamiętuje siedem lokalizacji, z których jedna (jeśli tego nie zmienimy ręcznie, będzie to pierwsza dodana lokalizacja) jest traktowana jako domyślna i prezentowana przy uruchomieniu programu.

Accu Weather - wyszukiwanie lokalizacji  Accu Weather - lokalizacje

Poza maksymalnie siedmioma lokalizacjami ustalonymi "na sztywno" lub zapamiętanymi z tych, dla których ostatnio sprawdzaliśmy pogodę, aplikacja prezentuje też wskazania pogodowe i prognozę dla bieżącej lokalizacji ustalonej na podstawie GPS.

Interfejs użytkownika

Najbardziej podstawowe informacje pogodowe - aktualna temperatura rzeczywista i podawana oddzielnie temperatura odczuwalna, godzina aktualizacji informacji, wybrana lokalizacja oraz graficzna (chmury, słońce itd.) prezentacja aktualnej pogody - wyświetlane są w górnej, statycznej części interfejsu. Dane bardziej szczegółowe prezentowane są natomiast na kilku przewijanych ekranach.

Pierwszy ekran to szczegółowe informacje dotyczące bieżącej pogody - prędkość i kierunek wiatru, wilgotność, widoczność, zachmurzenie, ciśnienie atmosferyczne a także godziny wschodu i zachodu słońca.

AccuWeather - szczegóły aktualnej pogody

Kolejny ekran to prognoza na 15 dni - puknięcie palcem w wybrany dzień pozwoli nam zapoznać się ze szczegółami prognozy.

Accu Weather - prognoza na kolejne dni  AccuWeather - prognoza szczegółowa wybranego dnia

Na następnym ekranie widzimy podgląd mapa z zaznaczoną wybraną przez nas lokalizacją, możemy - jak zwykle - przejść do widoku szczegółowego, prezentującego dokładną, przynajmniej w założeniu, mapę pogody. O ile jednak wybierając na naszą lokalizację np. Nowy Jork faktycznie możemy zapoznać się ze zdjęciami satelitarnymi prezentującymi poziom zachmurzenia czy z graficzną prezentacją opadów i wiatru, to jednak po wyborze lokalizacji, w jakieś się akurat znajdowaliśmy, czyli warszawskiego Imielina, danych zaprezentowanych w takiej formie niestety nie uświadczymy.

  

Na kolejnym ekranie mamy możliwość skorzystania z kilku dodatków, które przygotował dla nas twórca aplikacji. Są to np. filmy na temat aktualnej pogody (większość po angielsku) lub prognozy będące bardziej podpowiedziami dostosowanymi do kilkunastu różnych rodzajów aktywności uzależnionej od upodobań użytkowników - możemy więc sprawdzić, czy tak, gdzie się aktualnie wybieramy pogoda pozwala na komfortowe bieganie, spacery z psem, pływanie w jeziorze, puszczanie latawców czy polowanie. 

Możliwe ustawienia aplikacji są bardzo proste, obejmują jedynie wybór trybu prezentacji jednostek metrycznych, włączenie żywego kafelka, usług lokalizacji i powiadomień push. W trakcie naszych testów ta ostatnia funkcja była jednak niedostępna.

AccuWeather - ustawienia

 

Współpraca z Windows Phone

Aplikacja jest bardzo dobrze dostosowana do kafelkowego, telefonicznego windowsa. Kafelek naprawdę żyje, wyświetlając wszystkie podstawowe informacje pogodowe, do nieco bardziej szczegółowych informacji mamy też dostęp z ekranu blokady telefonu.

AccuWeather - live tile  AccuWeather - live tile

AccuWeather - ekran blokady

Podsumowanie

AccuWeather - Weather for Life to rzeczywiście wygodna w użytkowaniu i zapewniająca sporą ilość informacji podanych w czytelnej, wygodnej w odbiorze formie. Na jej plus zdecydowanie działa możliwość zapoznania się z długoterminową prognozą, szczegółowe informacje pogodowe z podziałem godzinowym, automatyczne ustalanie lokalizacji na podstawie GPS i oczywiście bardzo wygodna obsługa.

Minusy? Po pierwsze, niezbyt dokładnie przetłumaczony interfejs użytkownika. Po drugie, mapy pogodowe, w tym satelitarne, nieobejmujące Polski. To nie jest wielka wada, ale skoro taką funkcjonalność aplikacja posiada, to dobrze byłoby móc z niej skorzystać, żeby zobaczyć np. jak zachowują się chmury nad Warszawą czy Krakowem.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.