partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Windows Phone - słońce czy deszcz?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
31 marca 2014, 07:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, aplikacje pogodowe, gismeteo, meteo, najlepsze apliakcje pogodowe, pogoda bing test, pogoda26, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather flow, weathermaster, windows phone, zestawienie

Podsumowanie

We wstępie do naszego testu zadaliśmy pytanie - którą aplikację pogodową warto wybrać. Czy udało się nam uzyskać jednoznaczną odpowiedź? Niestety nie, choć oczywiście zbliżyliśmy się do niej.

Żadna z testowanych aplikacji nie była pozbawiona wad, żadnej nie możemy więc uznać za idealną. Możemy jednak wyróżnić kilka z nich.

Po pierwsze - AccuWeather - Weather fo life. Aplikacja zapewnia dużą szczegółowość danych pogodowych dotyczących pogody aktualnej i - co istotne - prognozowanej. Ma również bardzo czytelny i wygodny w użyciu interfejs użytkownika. Dobrze obsługiwane jest też lokalizowanie na podstawie GPS. Bardzo dobre wrażenie zacierają w pewnym stopniu niezbyt sprawne użycie języka polskiego i mapy pogody, które praktycznie rzecz biorąc nie obejmują Polski.

Po drugie - Pogoda Bing. Naszym zdaniem najlepsza w teście aplikacja ma wszystkie zalety, które wymieniliśmy mówiąc o AccuWeather, do tego posiada bardzo dobrą obsługę języka polskiego, świetną wyszukiwarkę lokalizacji i tym razem działające również dla Polski mapy pogodowe oraz mapy tras zjazdowych w popularnych kurortach narciarskich. Bardzo dobrze obsługuje też żywe kafelki i ekran blokady. Szkoda tylko, że żeby skorzystać z pełni jej możliwości, trzeba zalogować się do konta Microsoft, chociaż nie byłoby to tak uciążliwe, gdyby aplikacja potrafiła zrobić to automatycznie, wykorzystując konto główne, połączone z telefonem. 
Jej zalety wykorzystają jednak - co jest drugą wadą - wyłącznie posiadacze telefonów z systemem Windows Phone w wersji przynajmniej 8 - te osoby, które mają jeszcze smartfony z WP 7.5 czy 7.8 będą musiały obejść się smakiem.

Po trzecie - TVN Meteo. Największe jej zalety to spora szczegółowość prezentowanych informacji pogodowych i bardzo prosta, intuicyjna obsługa a także dostęp do wiadomości i materiałów wideo wyprodukowanych przez jej wydawcę. Niestety nie zapewnia ona lokalizowania wg GPS i nie obsługuje ekranu blokady. Kiedy zostanie to poprawione, TVN Meteo ma szansę zbliżyć się do ideału najbardziej spośród wszystkich opisywanych aplikacji.

Wśród wyróżnionych aplikacji nie znalazł się żaden program płatny. Dlaczego? Przy tak dużym wyborze darmowych aplikacji pogodowych wymagania dotyczące tych, za które należy zapłacić, muszą być dużo większe. Tymczasem wszystkie trzy płatne aplikacje, które testowaliśmy nie wyróżniają się pozytywnie niczym szczególnym. Jedynie Weather Flow przebija wszystkie pozostałe swoimi możliwościami konfiguracyjnymi, w tym dużą dowolnością ustawień żywego kafelka i ekranu blokady. Zabrakło w nim jednak szczegółowych danych prognozowanej pogody i obsługi języka polskiego. W dodatku jest do granic możliwości przeładowany wodotryskami graficznymi, które - jak się wydaje - nie bardzo pasują do charakterystyki smartfonów z systemem operacyjnym Microsoftu. I jak na brak dużej liczby zalet i zauważalne wady, kosztuje zdecydowanie zbyt wiele. Prawie 7 złotych nie jest kwotą, którą warto by było za tę aplikację zapłacić.

Pozostałe programy wywarły na nas - w mniejszym lub większym stopniu - raczej negatywne wrażenie i radzimy nie zawracać sobie nimi głowy. Wyróżniona trójka natomiast, pomimo pewnych minusów, jest zdecydowania warta uwagi każdego, kto chce mieć w swoim smartfonie dostęp do szczegółowych informacji pogodowych podanych w czytelnej i wygodnej w obsłudze formie.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.