partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Windows Phone - słońce czy deszcz?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
31 marca 2014, 07:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, aplikacje pogodowe, gismeteo, meteo, najlepsze apliakcje pogodowe, pogoda bing test, pogoda26, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather flow, weathermaster, windows phone, zestawienie

Weather Flow

Weather FlowWersja: 1.5
Data ostatniego wydania: 3.04.2013
Wydawca: Gergely Orosz
Rozmiar pliku: 11 MB
Minimalne wymagania systemowe: Windows Phone 7.5


Cena: 6.99 zł
Link do pobrania: Weather Flow

Przed nami kolejna z płatnych aplikacji, tym razem jedna z dwóch najdroższych w całym teście -kosztuje aż 6,99 zł! Aplikacja pogodowa za prawie siedem złotych? To musi być coś naprawdę dobrego.

Lokalizacje

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja zadaje nam znane już pytanie o możliwość korzystania z lokalizacji GPS w celu ustalenia bieżącej lokalizacji. Wyrażamy zgodę i za moment (najszybciej w trakcie wszystkich testów) nasza pozycja zostaje zlokalizowana. 

Weather Flow - zgoda na GPS

Dodatkowe lokalizacje możemy wpisywać ręcznie. Wyszukiwarka działa całkiem dobrze, nieźle podpowiada po wpisaniu niepełnych nazw miejscowości ale nie radzi sobie z nazwami, w których użyliśmy polskich znaków. Kraków został rozpoznany dopiero po wpisaniu Krakow.

Weather Flow - kraków  Weather Flow - krakow

Interfejs użytkownika

Wyboru lokalizacji, dla której wyświetlane będą informacje pogodowe najłatwiej dokonamy z poziomu głównego ekranu aplikacji - w jego górnej części umieszczono nazwę aktualnie wyświetlanego miejsca i strzałki do jego zmiany.

Zasadnicza część ekranu zawiera wszystkie najważniejsze informacje o aktualnej i prognozowanej pogodzie. Podana jest temperatura, wilgotność powietrza oraz kierunek i prędkość wiatru.

Poniżej w formie tabelki podane są temperatury i charakterystyka pogody na najbliższe sześć godzin (interwał godzinowy) a jeszcze niżej tabela z prognozą (również temperatury, tym razem w dzień i w nocy, a także charakterystyka ogólna) na najbliższe pięć dni.

Weather Flow - białe tło  

Czyżby to już wszystko? Prawie. Dużo więcej informacji już nie otrzymamy, za to możemy nieco zmienić - przesuwając palcem z dołu do góry ekranu lub odwrotnie - wygląd interfejsu. 
Kiedy to zrobimy, tło z białego zmienia się na animowane zdjęcie, całkiem ładne. Są też drobne różnice w formie prezentacji danych. Te aktualne wyglądają tak samo, natomiast prognozy wyświetlane są nie wszystkie jednocześnie - widzimy albo prognozę sześciogodzinną albo pięciodniową.

Weather Flow - zmiana tła  Weather Flow - animowane tło

Zdecydowanie bardziej rozbudowane są możliwości konfiguracyjne aplikacji. Poza ustawieniami lokalizacji mamy możliwość skonfigurowania sposobu wyświetlania danych, w tym wybór języka (niestety w całkiem obfitej liście nie znaleźliśmy polskiego), a także jednostek temperatur, prędkości wiatru (kilometry lub mile na godzinę), typ tła, usługi lokalizacyjne GPS, format prezentowania czasu i częstotliwość odświeżania danych pogodowych.

Weather Flow - ustawienia

Możemy również skonfigurować wygląd kafelków i ekranu blokady.

Weather Flow - ustawienia kafelka  Weather Flow - ustawienia ekranu blokady

Współpraca z Windows Phone

Musimy przyznać, ze poziom wykorzystywania przez Weather Flow możliwości systemu operacyjnego jest bardzo wysoki. Aplikacja zapewnia nam prawdziwie żywy kafelek, którego wygląd i sposób prezentacji danych możemy w dodatku bardzo indywidualnie skonfigurować.

Weather Flow - kafelek

To samo dotyczy ekranu blokady - również w jego przypadku możliwości konfiguracyjne są bardzo szerokie i pozwalają na wybór różnych formatów prezentacji danych i wyglądu, łącznie z opcją użycia własnych zdjęć jako tła.

Weather Flow - ekran blokady  

Podsumowanie

Po przetestowaniu Weather Flow mamy nieco mieszane uczucia. Z jednej strony aplikacja zapewnia bardzo szerokie możliwości konfiguracyjne praktycznie każdego elementu, z drugiej jednak prezentowane dane pogodowe nie są zbyt rozbudowane - nie sprawdzimy chociażby szczegółowej prognozy nawet na kolejny dzień. Musimy zadowolić się wyłącznie ogólną charakterystyką pogodową i informacją o prognozowanej temperaturze.

Dodatkowo interfejs użytkownika, choć nieźle wyglądający, przeładowany jest niepotrzebnymi animacjami, przywodzącymi na myśl aplikacje rodem ze smartfonów z Androidem. 
No i wśród języków komunikacji, które możemy wybrać, nie ma języka polskiego. 

Naszym zdaniem Weather Flow, mimo, że nie jest złym programem, to przez wymienione przez nas minusy nie zasługuje na to, żeby zapłacić za niego aż 6,99 zł. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.