partner serwisu

Najlepsze aplikacje pogodowe na Windows Phone - słońce czy deszcz?

Najlepsze aplikacje pogodowe na Windows Phone - słońce czy deszcz?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
31 marca 2014, 07:30
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, aplikacje pogodowe, gismeteo, meteo, najlepsze apliakcje pogodowe, pogoda bing test, pogoda26, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather flow, weathermaster, windows phone, zestawienie

Za oknami w końcu wiosna! Piękne słońce, i temperatury zachęcające do zrzucenia kurtek to znak, że zimę wreszcie mamy z głowy. Ale czy na pewno? Jeszcze w miesiąc temu straszono nas powrotem 20-stopniowych mrozów. Może i teraz wrócą deszcze i przymrozki? My tego nie wiemy, ale pewną pomocą może być prognoza pogody, którą w prosty sposób można przeglądać przy pomocy odpowiednich aplikacji. Przedstawiamy przegląd aplikacji pogodowych na smartfony z systemem Windows Phone.

Aplikacje pogodowe na smartfony stają się coraz popularniejsze i zdobywają nowych, wiernych użytkowników. I nic dziwnego - możliwość sprawdzenia prognozy pogody w dowolnym momencie dla praktycznie każdego miejsca na świecie to duża wygoda. Nie trzeba szukać odpowiednich stron w internecie czy, o zgrozo, czekać na informacje o pogodzie po wiadomościach w telewizji. Wystarczy włączyć prostą aplikację i od razu wiemy, jaka jest i będzie pogoda w interesującym nas miejscu. 

Tylko jaką aplikację spośród dziesiątek dostępnych w Sklepie Windows wybrać? Darmowych jest wiele, wśród płatnych również można przebierać do woli. Na którą więc warto się zdecydować? Żeby ułatwić odpowiedź na te pytania, przygotowaliśmy dla Was przegląd aplikacji pogodowych na smartfony z Windows Phone. 

Opisaliśmy 10 aplikacji pogodowych - w tym siedem darmowych i trzy, za które należy zapłacić. Porównaliśmy oferowane przez nie funkcjonalności, szczegółowość prezentowanych informacji, wygląd interfejsu, wygodę użytkowania i poziom współpracy z kafelkowym interfejsem systemu, czyli chociażby możliwość wyświetlania informacji pogodowych na ekranie blokady telefonu.

Wszystkie testy przeprowadziliśmy na telefonie Nokia Lumia 925 z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows Phone 8 i aktualizacją Nokia Black. Opłat za aplikacje płatne dokonywaliśmy za pomocą karty przedpłaconej Microsoft. 

Kartę pre-paid oraz telefon testowy przekazały nam firmy Microsoft i Nokia.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.