partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Weather Master

Weather MasterWersja: 1.0.9
Data ostatniego wydania: 15.11.2013
Wydawca: Inspired Art
Rozmiar pliku: 19 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.3.3Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzWeather MasterPo uruchomieniu aplikacja próbuje automatycznie wyszukać lokalizację na podstawie danych GPS, jednak nie udaje jej się to, pozostaje nam więc przeprowadzić tę operację ręcznie.

Weather Master - uruchomienie

Wyszukiwarka działa bardzo słabo. Radzi sobie wyłącznie z nazwami wpisanymi stuprocentowo dokładnie. Wprowadzenie choćby nazwy miejscowości zawierającej polskie znaki diakryczne, ale bez ich użycia (czyli np. Pruszkow zamiast Pruszków) kończy się komunikatem o nieznalezieniu podanej lokalizacji. Nie możemy liczyć także na podpowiedzi po wprowadzeniu części nazwy.

Weather Master - wyszukiwarka  Weather Master - wyszukiwarka

Interfejs użytkownika

Informacje pogodowe - zarówno bieżące, jak i prognozowane - wyświetlane są na jednym ekranie. O ile aktualna pogoda prezentowana jest względnie szczegółowo - poznajemy temperaturę minimalną i maksymalną dla danego dnia, poziom opadów i zachmurzenia a także ciśnienie atmosferyczne - to sześciodniowa prognoza obejmuje wyłącznie temperaturę i ogólną charakterystykę pogodową.

Weather Master - pogoda

Dodatkowe funkcje aplikacji to możliwość sprawdzania pogody dla stolic na wszystkich kontynentach - ta funkcja jest jednak jedynie potencjalna. Testując aplikację oczekiwaliśmy na jakiekolwiek jej działanie dość długo, jednak skończyło się wyłącznie na obrazku, który prezentujemy poniżej. Wydaje nam się, że prawie pięciominutowe oczekiwanie na jakikolwiek efekt to wystarczająco długo.

Weather Master - stolice

Ciekawą - tym razem działającą - funkcją jest możliwość sprawdzenia historycznych danych pogodowych. W tym celu wystarczy wprowadzić interesującą nas datę i znów chwilę poczekać.

Weather Master - dane historyczne

Mamy też możliwość dokonania podstawowej konfiguracji aplikacji, obejmującej wybór jednostek, w jakich będą prezentowane dane pogodowe a także motywów graficznych. Więszość z nich dostępna jest jednak wyłącznie w wersji płatnej aplikacji. W żadnym jednak miejscu nie trafiliśmy na możliwość prostego przeniesienia się do tej wersji w sklepie Google Play.

Weather Master - konfiguracja  Weather Master - motywy graficzne

Podsumowanie

Aplikacja Weather Master wywarła na nas dość negatywne wrażenie. Prezentuje mało szczegółowe informacje pogodowe, oferuje bardzo niskiej jakości wyszukiwarkę, jest wyposażona w funkcję, która w trakcie testów nie zadziałała ani razu, nie daje możliwości zbudowania listy ulubionych lokalizacji i nie jest wyposażona w jakikolwiek widżet, który można umieścić na pulpicie. 
Jedynym jej plusem jest możliwość sprawdzania historycznych danych pogodowych - to zdecydowanie zbyt mało, żebyśmy mogli ją polecić.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).