partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Weather

WeatherWersja:
Data ostatniego wydania: 8.01.2014
Wydawca: MacroPinch
Rozmiar pliku: 2 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 1.6Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzWeatherOd razu po uruchomieniu aplikacja wyszukuje, dzięki danych GPS, naszą bieżącą lokalizację. Robi to szybko i dokładnie, chociaż ma problem z wyświetleniem nazwy miejscowości.

Weather - uruchomienie

Wyszukiwarka, za pomocą której możemy dodać do listy naszych ulubionych lokalizacji kolejne miejsca na pierwszy rzut oka działa sprawnie. Nie ma problemu z polskimi nazwami wpisanymi bez użycia "ogonków", całkiem dobrze też podpowiada po wpisaniu tylko częściowej nazwy miejscowości.

Weather - wyszukiwarka  Weather - wyszukiwarka

Nie rozumiemy jednak, dlaczego automatycznie wyszukana miejscowość z Pruszkowa zmieniła się nagle w Brwinów (odległość 7 km), ani dlaczego podczas ręcznego wyszukiwania, kiedy chcemy naszą rzeczywistą lokalizację wybrać z listy podpowiedzi, po dokonaniu wyboru zostaje ona zastąpiona Skierniewicami (odległość w tym przypadku to ponad 50 km).

Weather - lista lokalizacji

Interfejs użytkownika

Interfejs aplikacji składa się z kilku przewijanych poziomo ekranów. 
Pierwszy z nich to ekran konfiguracji, pozwalający włączyć automatyczną lokalizację, powiadomienia na pasku powiadomień (kiedy ta opcja jest włączona, wyświetlana jest tam aktualna temperatura) a także wybrać skalę Fahrenheita do prezentacji temperatur.
Drugi ekran to znana już lista lokalizacji - niestety bez miejscowości, w której się aktualnie znajdujemy.

Weather - konfiguracja

Na kolejnym ekranie prezentowana jest - bardzo skromnie - aktualna pogoda. Poznamy z niej bieżącą temperaturę i ogólną charakterystykę pogody.

Weather - aktualna pogoda

Na kolejnych dwóch ekranach prezentowane są prognozy - na najbliższe 24 godziny (interwał godzinowy) i na nadchodzące pięć dni z podziałem dziennym. Z nich również poznamy wyłącznie ogólną charakterystykę nadchodzącej pogody oraz prognozowane temperatury - w przypadku prognozy pięciodniowej z rozróżnieniem na temperaturę maksymalną i minimalną. 

Weather - prognoza 24h  Weather - prognoza 5 dni

Ostatni ekran to możliwość udostępnienia aplikacji znajomym a także propozycja pobrania innych programów wydawcy opisywanego programu.

Weather - aplikacje

Razem z aplikacją otrzymujemy także widżet - w dwóch rozmiarach - pozwalający na sprawdzenie bieżącej pogody dla wybranej lokalizacji.

Weather - widget  Weather - widget

Podsumowanie

Weather to aplikacja, która zapowiadała się nieźle a skończyło się... no cóż, niezbyt dobrze. Po pierwsze - bardzo ograniczone informacje pogodowe, zarówno dotyczące pogody bieżącej, jak i prognozowanej. Po drugie - wyszukiwarka, która wbrew pierwszemu wrażeniu nie działa zbyt dobrze; ani razu nie udało nam się wybrać tej miejscowości, w której faktycznie przeprowadzaliśmy testy. Widżet w dwóch rozmiarach, choć przydatny, to nie ratuje sytuacji.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).