partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Twoja pogoda

Twoja pogodaWersja: 3.0.1
Data ostatniego wydania: 5.02.2014
Wydawca: Sirocco Mobile 
Rozmiar pliku: 10 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 1.6Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzPogoda TwojaPogoda.plPo uruchomieniu, zamiast standardowej prośby o wpisanie lokalizacji lub zgodę na wyszukiwanie automatyczne otrzymujemy informację o wykorzystywaniu przez aplikację plików cookie i jeśli nie wyrażamy na to zgody, aplikacja zostaje wyłączona.Po tych drobnych formalnościach możemy już zacząć korzystać z programu, czyli zająć się uzupełnianiem listy ulubionych lokalizacji. Uzupełnianiem ręcznym, gdyż aplikacja nie jest wyposażona w obsługę GPS.

Twoja Pogoda - uruchomienie  Twoja Pogoda - uruchomienie

Wyszukiwarka radzi sobie jednak dobrze, bez problemu rozpoznając nazwy miejscowości wpisane bez użycia polskich znaków diakrycznych a także te, które wpiszemy tylko częściowo.

Twoja Pogoda - wyszukiwarka  Twoja Pogoda - wyszukiwarka

Interfejs użytkownika

Interfejs aplikacji podzielony jest na kilka modułów, których zmiany dokonuje się za pośrednictwem umieszczonego na dole ekranu menu.

Pierwszy moduł to lista ulubionych lokalizacji. Z jej poziomu możemy dodać lub usunąć miejscowości a także wybrać lokalizację domową, która będzie wyświetlana domyślnie po uruchomieniu aplikacji i na dołączonym do programu widżecie.

Twoja Pogoda - ulubione  Twoja Pogoda - ulubione

Moduł drugi, najważniejszy, to dane pogodowe. Podzielone są one również na trzy warianty. Pierwszy, to bieżąca pogoda - i musimy przyznać, ze podawane informacje są bardzo szczegółowe, obejmujące ogólną charakterystykę pogody, temperaturę rzeczywistą i odczuwalną, kierunek i prędkość wiatru (również w porywach), poziom zachmurzenia i opadów, wilgotność powietrza, ciśnienie atmosferyczne, termikę i biomet.

Twoja Pogoda - bieżąca pogoda

Kolejne dwa warianty to po pierwsze prognoza na nadchodzące 72 godziny (interwał wynosi 3 godziny), obejmująca temperaturę i charakterystykę pogody a po drugie - prognoza siedmiodniowa z podziałem dobowym, prezentująca te same informacje, co prognoza na 72 godziny, z tą różnicą, że informuje o maksymalnej i minimalnej temperaturze.

Twoja Pogoda - prognoza 72h  Twoja Pogoda - prognoza 7 dni

Mamy też możliwość zapoznania się z prognozą na 16 dni, ta funkcjonalność jest jednak zarezerwowana wyłącznie dla użytkowników, którzy wykupią subskrypcję wersji PRO aplikacji, której koszt to 8,99 zł opłaty rocznej. 

Twoja Pogoda - subskrypcja

Kolejne dwa moduły - ostrzeżenia pogodowe i kalendarium - również dostępne są wyłącznie dla posiadaczy wersji płatnej programu.

Następny moduł aplikacji to wiadomości z portalu TwojaPogoda.pl

Twoja Pogoda - wiadomości

Moduł ostatni do ustawienia - z jego poziomu możemy przejść do sklepu Google Play w celu wykupienia subskrypcji wersji PRO, możemy także wybrać tryb odświeżania danych pogodowych (ręczny/automatyczny) i włączyć ostrzeżenia pogodowe dla wybranych województw (przypominamy jednak, że ta funkcjonalność dostępna jest wyłącznie dla użytkowników płatnej wersji programu).

Twoja Pogoda - konfiguracja  Twoja Pogoda - konfiguracja

Aplikacja zawiera także widżet pogodowy, o którym już wspominaliśmy. Kiedy chcieliśmy umieścić go na ekranie pulpitu, spotkała nas jednak niemiła niespodzianka - on również dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy wersji płatnej.

Twoja Pogoda - widżet

Podsumowanie

Twoja Pogoda to całkiem dobra aplikacja, oferująca w darmowej wersji to, co najważniejsze, czyli szczegółowo i dość czytelnie zaserwowane informacje pogodowe a także sprawnie działającą wyszukiwarkę lokalizacji. Martwi tylko brak możliwości automatycznego lokalizowania przez GPS.

Podoba nam się rozwiązanie kwestii płatności - wersja PRO aplikacji to bardzo przydatne, ale jednak dodatkowe funkcjonalności, więc użytkownik, który nie zdecyduje się jej wykupić, w dalszym ciągu ma bezproblemowy dostęp do danych pogodowych, pozbawiony jest za to na przykład bardzo ułatwiającego korzystanie z aplikacji widżetu.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).