partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

TVN Meteo

TVN MeteoWersja: 1.0
Data ostatniego wydania: 24.01.2013
Wydawca: TVN S. A.
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.1Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzTVN MeteoW odróżnieniu od wersji aplikacji dla Windows Phone, którą niedawno opisywaliśmy, wersja dla Androida wyposażona jest w wyszukiwanie lokalizacji na podstawie danych GPS. Jednak nie radzi sobie z tym najlepiej, zamiast Pruszkowa wskazując Konotopę, czyli miejscowość położoną w odległości 7 kilometrów od naszej rzeczywistej pozycji. 

TVN Meteo - uruchomienie  TVN Meteo - lokalizacja wg GPS

Pozostałe lokalizacje możemy wpisać - i dodać do listy naszych ulubionych lokalizacji - ręcznie, co bardzo ułatwia naprawdę dobrze działająca wyszukiwarka. Rozpoznaje ona nazwy miejscowości wpisane bez polskich znaków diakrycznych i posiada funkcjonalność podpowiadania przy wpisaniu tylko częściowych nazw, choć system podpowiedzi może być nieco mylący ze względu na znaki "plus" przy nazwach miejscowości. Warto więc pamiętać, że fakt, że przy danej nazwie widzimy ten znak, nie jest jednoznaczne z tym, że jest ona dodana do naszej listy. Dopiero po jego naciśnięciu (Zamienia się wtedy w "minus") miejscowość trafia na naszą listę ulubionych.

TVN Meteo - lista wyszukiwania  TVN Meteo - ulubione lokalizacje

Interfejs użytkownika

Całkiem szczegółowe dane pogodowe prezentowane są w bardzo czytelnej formie. Podstawowy ekran aplikacji to informacje o bieżącej pogodzie - dowiemy się z nich, jaka jest aktualnie temperatura (rzeczywista i odczuwalna), poznamy ogólną charakterystykę pogodową a także kierunek i prędkość wiatru, poziom wilgotności i opadów, ciśnienie atmosferyczne, kierunek i prędkość wiatru oraz godziny wschodu i zachodu słońca.

TVN Meteo - pogoda bieżąca

U dołu ekranu znajduje się wysuwana "szufladka" z prognozami pogody - wybrać możemy prognozę na najbliższe 24h (interwał godzinny), z której dowiemy się, jaka jest przewidywana temperatura i ogólna charakterystyka pogody lub prognozę piętnastodniową z podziałem dziennym, która poza informacjami o temperaturze (z podziałem na minimalną i maksymalną) i charakterystyce ogólnej zawiera także ostrzeżenia przed opadami, wraz ich prognozowanym poziomem.

TVN Meteo - prognoza 24h  TVN Meteo - prognoza 15 dni

Zmienić miejscowość, dla której wyświetlane są dane pogodowe, możemy przesuwając ekran główny w lewo lub prawo.

Konfiguracja aplikacji umożliwia wyłącznie wybór interwału aktualizacji danych pogodowych.

TVN Meteo - konfiguracja

Aplikacja nie zawiera niestety żadnego widżetu, umożliwiającego sprawdzanie prognoz bez konieczności jej uruchamiania.

Podsumowanie

TVN Meteo to wygodna aplikacja, wyposażona w bardzo dobrą wyszukiwarkę i prezentująca szczegółowe dane pogodowe w czytelnej, przejrzystej formie. Gdyby wydawca zdecydował się na wyposażenie jej w dodatkowy widżet i lepiej działające rozpoznawanie lokalizacji na podstawie danych GPS, ciężko byłoby znaleźć dla niej konkurencję.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).