partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Pogoda

PogodaWersja: 2.0.5
Data ostatniego wydania: 8.01.2014
Wydawca: Mobiem
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.2Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzPogodaAplikacja, której nazwa od razu zdradza przeznaczenie wita nas prośbą o wpisanie nazwy lokalizacji, dla której mają być wyświetlane informacje - niestety nie obsługuje ona wyszukiwania na podstawie wskazań GPS.

Pogoda - uruchomienie

Sama wyszukiwarka jest dość wolna i bardzo specyficzna w działaniu, choć bez problemu radzi sobie zarówno z pełnymi, jak i częściowymi nazwami a także z tymi, w których nie użyliśmy polskich znaków diakrycznych. Nie rozumiemy jednak idei, jaką kieruje się podpowiadając nam nazwy miejscowości do wyboru.

Pogoda - wyszukiwarka  Pogoda - wyszukiwarka

Interfejs użytkownika

Co najważniejsze - aplikacja porozumiewa się z użytkownikiem po Polsku. 

Dane pogodowe prezentowane są na dwóch oddzielnych ekranach - pierwszy z nich to pogoda na najbliższe 24 godziny (interwał trzygodzinny), na drugim możemy zapoznać się z prognozą na kolejne 7 dni z podziałem dobowym.
W obu przypadkach otrzymujemy prawie te same informacje (temperatura, ogólna charakterystyka pogodowa, ciśnienie) z tą różnicą, że w przypadku pogody na 24 godziny podana jest również prędkość wiatru.

Pogoda - prognoza 24h  Pogoda - prognoza 7d

Aplikacja nie udostępnia funkcjonalności listy ulubionych lokalizacji, stąd każdorazowo musimy wyszukiwać każde miejsce, które chcemy sprawdzić pod kątem pogody.
Nie posiada także jakiejkolwiek możliwości konfiguracji, daje za to możliwość umieszczenia na pulpicie smartfonu jednego z dwóch widżetów - w wersji standardowej lub mini - dzięki czemu nie musimy uruchamiać aplikacji, żeby zapoznać się z prognozą pogody.

Pogoda - widget duży  Pogoda - widget mini

Podsumowanie

Aplikacja "Pogoda" byłaby całkiem dobrą propozycją dla każdej osoby szukającej odpowiedniego programu do sprawdzania prognoz. Byłaby, jest bowiem całkiem łatwa w obsłudze, prezentuje informacje pogodowe w czytelny sposób i prognozuje na 7 dni do przodu. Pozwala też sprawdzać dane pogodowe w prosty sposób, na widżecie.
Byłaby całkiem dobrą propozycją, ale jednak naszym zdaniem nie jest. Brakuje jej możliwości tworzenia listy ulubionych lokalizacji a konieczność każdorazowego wpisywania nazw miejscowości nie jest zbyt wygodna. Do tego dość niezrozumiałe listy z wyszukanymi miejscowościami potrafią nieźle namieszać w głowie i spowodować, że będziemy obserwować prognozy dla kompletnie innych lokalizacji, niż planowaliśmy.

Teraz nie jest więc aplikacją, którą możemy polecić, ale ma szansę taką się stać, kiedy tylko wspomniane wady zostaną wyeliminowane.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).