partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Weather Ultimate - Pogoda Ostateczny

Forecast ProWersja: 1.5.5
Data ostatniego wydania: 12.02.2014
Wydawca: Litter Penguin
Rozmiar pliku: 4 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.1Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzWeather UltimateW odróżnieniu od dwóch poprzednich aplikacji Weather Ultimate (będziemy się trzymać oryginalnej nazwy, jej polska wersja językowa nie w pełni przypadła nam do gustu) bez problemu wykrywa naszą bieżącą lokalizację na podstawie wskazań GPS.

Weather ultimate - GPS

Kolejne lokalizacje dodajemy ręcznie, warto jednak pamiętać o wpisywaniu ich anglojęzycznych nazw, jeśli tylko takie są. W przeciwnym wypadku różnice pogodowe między miastami Kraków i Cracow mogą być zasadnicze. 

Weather ultimate - wyszukiwanie po angielsku  Weather ultimate - wyszukiwanie po polsku

Interfejs użytkownika

Pierwsze, co najwyraźniej rzuca się w oczy po uruchomieniu aplikacji to fakt, iż obsługuje ona wyłącznie język angielski, nie mamy możliwości jego zmiany na jakikolwiek inny.

Wszystkie informacje pogodowe - bieżące i prognozowane - wyświetlane są na pojedynczym ekranie. Aplikacja informuje nas o bieżącej temperaturze, ogólnej charakterystyce pogody, zachmurzeniu, opadach, prędkości wiatru i ciśnieniu atmosferycznym. Poznamy także godziny wschodu i zachodu słońca.
Dane prognozowane są dużo mniej szczegółowe - obejmują wyłącznie charakterystykę pogody oraz minimalną i maksymalną temperaturę - dodatkowo obejmują wyłącznie kolejne cztery dni.

Weather ultimate - ekran główny

Wyboru lokalizacji, dla której wyświetlane są informacje pogodowe dokonujemy przesuwając ekran główny aplikacji w lewo lub prawo. Oczywiście wybór jest dokonywany wyłącznie spośród lokalizacji, które dodaliśmy do naszej listy ulubionych.

Trzy ikonki widoczne w prawej górnej części ekranu to wejście do ekranu konfiguracji, odświeżenie danych pogodowych a także udostępnienie informacji o pogodzie na pośrednictwem bluetooth, smsa lub posiadanych aplikacji komunikacyjnych.

Weather ultimate - udostępnianie informacji pogodowych

Konfiguracja programu obejmuje włączenie wyświetlania temperatury podawanej w skali Fahrenheita, zmianę interwału aktualizacji danych pogodowych, pomoc, odbiór "prezentu", czyli darmowej aplikacji (przynajmniej potencjalnego prezentu, gdyż podczas testów klikanie w tę opcję nie wywołało żadnego efektu) a także możliwość włączenia prezentacji informacji pogodowych na pasku i w obszarze powiadomień.

Weather ultimate - powiadomienia

Podsumowanie

Weather Ultimate nie jest raczej zbyt dobrą propozycją dla polskiego użytkownika. Interfejs wyłącznie w języku angielskim, niezbyt dobrze działająca z polskimi nazwami miejscowości wyszukiwarka. Plusem jest jednak całkiem intuicyjna obsługa i czytelna forma prezentacji danych pogodowych, choć tu nieco na minus działa prognoza obejmująca tylko cztery kolejne dni.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).