partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Dream Weather

Dream WeatherWersja: 1.0.8
Data ostatniego wydania: 28.02.2014
Wydawca: Inspired Art
Rozmiar pliku: 2,6 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.3.3Cena: Bezpłatne

Lokalizacje

PobierzDream WeatherTak samo, jak poprzednio opisywana aplikacja pochodząca od tego samego wydawcy, tak i Dream Weather przy pierwszym uruchomieniu próbuje ustalić naszą lokalizację na podstawie GPS i tak samo nie radzi sobie z tym. Ponownie więc musimy wpisać naszą lokalizację ręcznie.

Dream Weather - z gps

Na szczęście wyszukiwarka radzi sobie całkiem dobrze, obsługując nazwy miejscowości wpisane zarówno z użyciem polskich znaków diakrycznych, jak i bez nich. 

Dream Weather - z polskimi znakami  Dream Weather - bez polskich znaków

Nieco gorzej sprawuje się, kiedy użyjemy anglojęzycznej wersji nazwy lub spróbujemy zmusić ją do wyszukania lokalizacji na podstawie tylko kilku wpisanych liter. Nie spodziewajmy się żadnych podpowiedzi.

Dream Weather - nazwa częściowa  Dream Weather - nazwa częściowa

Interfejs użytkownika

Ekran główny aplikacji to informacje o bieżącej pogodzie dla wybranej lokalizacji i są one, przyznajemy, dość szczegółowe. Otrzymujemy dane dotyczące bieżącej temperatury (z podziałem na minimalną i maksymalną w ciągu doby) i ogólnej charakterystyki pogody, poziomu zachmurzenia i opadów, prędkości i kierunku wiatru, ciśnienia atmosferycznego a także godzin wschodu i zachodu słońca.
Drugi ekran to prognoza na kolejne 6 dni, obejmująca już zdecydowanie mniej szczegółowy zakres. Obejmuje ona wyłącznie informacje o prognozowanej temperaturze i charakterystyce pogody.

Dream Weather - bieżąca pogoda  Dream Weather - prognoza

Ekran trzeci to konfiguracja aplikacji, pozwalająca wyłącznie na wybór jednostek, w jakich prezentowane będą dane pogodowe.

Dream Weather - konfiguracja

Aplikacja nie zapewnia jakiegokolwiek widżetu, stąd chcąc sprawdzić bieżącą lub prognozowaną pogodę, każdorazowo musimy uruchamiać program.

Podsumowanie

Dream Weather to kolejna dość prosta aplikacja pogodowa, zapewniająca dość szczegółowe informacje bieżące i - niestety - bardzo ograniczone dane prognozowane. Niezbyt dobrze współpracuje również z GPSem, w trakcie testów ani razu nie ustaliła naszej lokalizacji na podstawie wskazań satelitarnych.

Na plus możemy zaliczyć przyzwoitą wyszukiwarkę lokalizacji, choć i ona nie jest pozbawiona wad, z których największą jest brak obsługi nazw miejscowości wpisanych tylko częściowo.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).