partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Cute Weather

Cute WeatherWersja: 1.0.7
Data ostatniego wydania: 15.03.2014
Wydawca: Inspired Art
Rozmiar pliku: 5,4 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.3.3Cena: Bezpłatne

Lokalizacje

PobierzCute WeatherZaraz po uruchomieniu aplikacja próbuje ustalić bieżącą lokalizację na podstawie danych GPS, niestety w trakcie testów ani razu nie udało się to. Otrzymywaliśmy jedynie informację o niemożliwości dokonania lokalizacji GPS. Wszystkie wykorzystane lokalizacje testowe musieliśmy więc wprowadzać do aplikacji ręcznie.

Cute Weather - uruchomienie

Wyszukiwarka w aplikacji jest dość wątpliwej jakości - przy próbie użycia polskich znaków diakrycznych zostaliśmy poproszeni o nie robienie tego. Żeby było ciekawiej, kiedy wpisaliśmy inną nazwę miejscowości również zawierającą polskie znaki, aplikacja nie protestowała.

Cute Weather - wyszukiwarka  Cute Weather - wyszukiwarka

Wyszukiwarka nie obsługuje również podpowiedzi, nie możemy więc wpisać tylko części nazwy. Na ma natomiast kłopotów z anglojęzycznymi wersjami nazw najpopularniejszych polskich miejscowości.

Cute Weather - wyszukiwarka  Cute Weather - wyszukiwarka

 

Interfejs użytkownika

Cały - nie licząc ustawień - interfejs aplikacji mieści się na jednym ekranie. Jest to możliwe dzięki temu, że program nie posiada funkcji listy ulubionych lokalizacji. Za każdym razem, kiedy chcemy zmienić miejsce, dla którego sprawdzamy pogodę, musimy wpisać je w wyszukiwarkę mieszczącą się na górze ekranu.

Tuż pod nią wyświetlane są dane o aktualnej pogodzie, obejmujące temperaturę, poziom opadów deszczu, stopnień zachmurzenia i ciśnienie atmosferyczne.

Dół ekranu to przewijana poziomo prognoza na najbliższe 7 dni, z której możemy dowiedzieć się, jakie są przewidywane temperatury a także poznać - w formie graficznej - ogólną charakterystykę nadchodzącej pogody.

W centralnej części ekrany wyświetlane jest całkiem ładne, lekko animowane tło, mające w założeniu - tak przynajmniej sądzimy - prezentować charakterystykę aktualnej pogody.

Ustawienia aplikacji to wyłącznie wybór jednostek, w jakich prezentowane są poszczególne parametry pogody. Zaciekawiło nas, że możemy też wybrać jednostki określające prędkość wiatru - ogólnie jest to bardzo przydatna możliwość, w przypadku aplikacji Cute Weather jednak dziwna, gdyż ten program w swoich prognozach nie obejmuje tego parametru.

Cute Weather - ustawienia

Aplikacja nie zapewnia również żadnego widżetu, który moglibyśmy umieścić na jednym z pulpitów - za każdym razem, kiedy chcemy sprawdzić pogodę, musimy uruchamiać program.

Podsumowanie

Cute Weather to naszym zdaniem bardzo słaba aplikacja pogodowa. Prezentowane dane nie są zbyt szczegółowe, brak jest możliwości zapisania kilku ulubionych lokalizacji, przez co za każdym razem musimy wpisywać je ręcznie a wyszukiwarka miejscowości nie jest ideałem, w trakcie testów aplikacja odmawiała także współpracy z pokładowym GPSem. 

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).