partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Podsumowanie

Czy udało nam się znaleźć idealną, najlepszą aplikację pogodową dla Androida? To musicie ocenić sami, mamy nadzieję, że po lekturze naszego testu będzie wam łatwo to zrobić. My natomiast możemy wyróżnić trzy aplikacje, które zdecydowanie pozytywnie wyróżniały się spośród wszystkich, które przetestowaliśmy.

Po pierwsze - AccuWeather. Wygodna, łatwa w obsłudze aplikacja, zapewniająca szczegółowe dane pogodowe - te aktualne i prognozowane - i obsługująca lokalizowanie wg GPS. Dodatkowo zapewniająca widżet na pulpit, pozwalający nie włączać aplikacji w celu sprawdzenia pogody. Naszym zdaniem interfejs AccuWeather jest jednak nieco przeładowany. No i nie do końca dobrze działa wyszukiwarka miejscowości.

Po drugie - TVN Meteo. Aplikacja z bardzo czytelnym interfejsem i sprawnie działającą wyszukiwarką lokalizacji. Niestety dane pogodowe nie są zbyt szczegółowe, nie dostajemy także widżetu ekranowego, który jest bardzo dużym ułatwieniem dla użytkownika.

I po trzecie - Yahoo Pogoda. Zdecydowany zwycięzca naszego testu. Aplikacja z bardzo szczegółowymi danymi pogodowymi, bardzo dobrą wyszukiwarką, obsługą GPS i widżetem ekranowym, jednocześnie bardzo intuicyjna w obsłudze i wyświetlająca wszystkie informacje w czytelny, przejrzysty sposób. 

Pozostałe aplikacje nie są pozbawione wad w mniejszym lub - częściej - większym stopniu i naszym zdaniem nie warto zwracać na nie zbyt dużej uwagi. Natomiast te trzy, które wyróżniliśmy - w zależności, jak szczegółowe dane pogodowe są wam potrzebne, jaki lubicie styl interfejsu użytkownika i czy wolicie korzystać z widżetu na pulpicie czy raczej uruchamiacie główną aplikację - spośród nich bez problemu wybierzecie najlepszą aplikację pogodową na wasze urządzenia z Androidem.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).