partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

AccuWeather dla Androida

AccuWeather dla AndroidaWersja: 3.2.14.1
Data ostatniego wydania: 31.03.2014
Wydawca: AccuWeather
Rozmiar pliku: 7.2 MB
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.2Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzAccuWeatherPo uruchomieniu aplikacja informuje nas o warunkach użytkowania a także proponuje automatyczną konfigurację, w tym m. in. wyświetlanie informacji pogodowych na pasku powiadomień. Prosi również o podanie pierwszej lokalizacji lub zgodę na jej automatyczne ustalenie na podstawie danych GPS. 

AccuWeather - warunki użytkowania  AccuWeather - szybka konfiguracja

Wybraliśmy tę drugą opcję i po dwóch sekundach mieliśmy już poprawnie ustalone nasze miejsce pobytu i wyświetloną dla niego pogodę.

Pozostałe lokalizacje dodajemy do listy ulubionych ręcznie. Wyszukiwarka działa nieźle, obsługuje podpowiedzi do nazw wpisanych częściowo, nie radzi sobie za to z tymi miejscowościami, w nazwach których nie użyliśmy polskich znaków diakrycznych.

AccuWeather - wyszukiwarka  AccuWeather - wyszukiwarka

Interfejs użytkownika

Nawigacja po funkcjach aplikacji odbywa się za pomocą górnego paska menu, nad którym znajduje się okienko lokalizacji.
Dane pogodowe podzielone są na kilka kategorii. Pierwsza z nich to "teraz", czyli aktualna pogoda, obejmująca temperaturę rzeczywistą i odczuwalną, wskaźnik promieniowania UV, wilgotność, widoczność, punkt rosy, ciśnienie atmosferyczne, prędkość i kierunek wiatru, a także rekomendacje pogodowe dla różnych aktywności w plenerze (np. ćwiczenia na zewnątrz lub majsterkowanie).

AccuWeather - teraz

Kolejne dwie kategorie to prognoza na 24 godziny (interwał godzinowy) i na 14 dni z podziałem dziennym. Po kliknięciu w wybrany dzień możemy zapoznać się ze szczegółową prognozą obejmującą te same informacje, które mamy podane dla aktualnej pogody.

AccuWeather - co godzinę  AccuWeather - na dzień

Następna kategoria to mapy pogody, na których możemy - dla wybranych przez nas lokalizacji - zapoznać się z zachmurzeniem.

AccuWeather - mapy

Dwa ostatnie ekrany to filmy wideo z prognozami pogody i wiadomości ze strony AccuWeather.com.

AccuWeather - wideo  AccuWeather - wiadomości

Konfiguracja aplikacji pozwala na wybór jednostek, w jakich prezentowane są dane pogodowe, ustawienie powiadomień wyświetlanych na pasku systemowym smartfona a także na ocenienie, udostępnienie czy aktualizację aplikacji.

AccuWeather - ustawienia  AccuWeather - ustawienia zaawansowane

Razem z aplikacją otrzymujemy też dwa widżety różniące się stylem kolorystycznym - jasny i ciemny.

AccuWeather - widget  AccuWeather - widget

Podsumowanie

AccuWeather to jedna z lepszych aplikacji w naszym teście, prezentująca bardzo szczegółowe informacje pogodowe, zarówno te bieżące, jak i prognozowane. Czytelnie przedstawione dane, obsługa GPS i wygodne korzystanie z programu to dodatkowe zalety. Wady? Wyszukiwarka, która nie rozpozna nazwy miejscowości z polskimi literami, jeśli wpiszemy ją bez "ogonków".

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).