partner serwisu
Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Yahoo Pogoda

Yahoo PogodaWersja: 1.1.6
Data ostatniego wydania: 21.03.2014
Wydawca: Yahoo
Rozmiar pliku: zależny od urządzenia
Minimalne wymagania systemowe: Android 2.3Cena: Bezpłatne


Lokalizacje

PobierzYahoo PogodaPo uruchomieniu programu przez chwilę(krótką - niecałe trzy sekundy) widzimy na ekranie zdjęcie ładnego, błękitnego nieba, po czym pojawiają się na nim również informacje pogodowe dotyczące naszej aktualnej (znalezione na podstawie danych GPS) lokalizacji. 

Kolejne lokalizacje dodajemy ręcznie, korzystając z bardzo sprawnej wyszukiwarki, obsługującej zarówno nazwy miejscowości wpisane bez polskich znaków diakrycznych, jak i te, które podamy tylko częściowo.

Yahoo Pogoda - wyszukiwarka  Yahoo Pogoda - wyszukiwarka

Interfejs użytkownika

Wszystkie dane pogodowe prezentowane są na jednym, przewijanym w pionie, ekranie i zostały podzielone w bardzo czytelny sposób. Po pierwsze widzimy więc bieżącą temperaturę oraz informacje o temperaturze minimalnej i maksymalnej w ciągu doby.

Yahoo Pogoda - pogoda bieżąca

Po przewinięciu w dół o jedną długość ekranu możemy sprawdzić temperatury na najbliższe 24 godziny (interwał godzinowy) oraz prognozę na pięć lub dziesięć dni (w tym dzień aktualny). Możemy również zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami pogodowymi dotyczącymi bieżącej daty, czyli sprawdzić temperaturę odczuwalną, poziom wilgotności, widoczność i indeks promieniowania ultrafioletowego.

Yahoo Pogoda - pogoda bieżąca

Kolejny ekran w dół i widzimy mapę zachmurzenia (zbudowaną w oparciu o Mapy Google, więc nie zobaczymy jej, jeśli skorzystamy z aplikacji na smartfonie Nokia X) a także szczegółowe informacje o ciśnieniu atmosferycznym, wietrze i opadach.
Na następnym ekranie znajdziemy informacje o godzinach wschodu i zachodu słońca, jego aktualnej pozycji na niebie a także o fazie księżyca.

Yahoo Pogoda - prognoza  Yahoo Pogoda - prognoza

Lokalizację, dla której przeglądamy dane pogodowe wybieramy z listy ulubionych lokalizacji, do której mamy dostęp po kliknięciu w ikonkę menu w lewym górnym rogu ekranu.

Yahoo Pogoda - lokalizacje

Możemy tutaj też pobrać inne aplikacje wydawcy, udostępnić i ocenić Pogodę Yahoo a przede wszystkim wejść do menu konfiguracyjnego.
Konfiguracja nie jest zbyt rozbudowana - pozwala nam jedynie wybrać jednostki, w jakich będzie prezentowana temperatura i włączyć informacje pogodowe na pasku i w szufladzie powiadomień.

Yahoo Pogoda - konfiguracja  Yahoo Pogoda - powiadomienia

Aplikacja udostępnia także widżet pogodowy, odświeżany co godzina.

Yahoo Pogoda - widget

Podsumowanie

Yahoo Pogoda to znakomita aplikacja. Dane pogodowe są bardzo szczegółowe i podane w bardzo czytelnej, wygodnej w obsłudze formie. Bez problemu działa wyszukiwanie lokalizacji na podstawie wskazań GPS, również wyszukiwanie ręczne nie sprawia żadnych problemów dzięki świetnie działającej wyszukiwarce.

Dodatkowe zalety to wyświetlanie informacji pogodowych na pasku i w szufladzie powiadomień oraz widżet, dzięki któremu sprawdzimy pogodę bez konieczności uruchamiania aplikacji.

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).