partner serwisu

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"

Najlepsze aplikacje pogodowe na Androida - test popularnych "pogodynek"
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
3 kwietnia 2014, 07:00
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
accuweather, android, aplikacje pogodowe, aplikacje pogodowe na androida, cute weather, dream weather, jaka aplikacja pogodowa na androida, najlepsze aplikacje pogodowe na androida, onet pogoda, pogoda, pogoda na androida, porównanie, test, tvn meteo, twoja pogoda, weather, weather master, weather ultimate, yahoo pogoda, zestawienie

Jaka jest teraz pogoda? Nic prostszego, można pomyśleć. Wystarczy wyjrzeć za okno i od razu wiadomo, czy pada, czy świeci słońce. Ale zaraz, zaraz. A ciśnienie, promieniowanie UV, biomet? I czy zaraz, za godzinę albo jutro pogoda się zmieni? Jeśli nie jesteście najstarszym góralem - a i oni nie zawsze dobrze przepowiadają pogodę - to nie dowiecie się tego, patrząc w niebo. Ale jeśli macie smartfon albo tablet z Androidem, może wam w tym pomóc aplikacja pogodowa - z niej dowiecie się, jaka dokładnie jest pogoda teraz, jaka będzie jutro a jaka za tydzień. Nie warto jednak wybierać jej na chybił-trafił, lepiej przeczytać nasz test i dowiedzieć się, jaka jest najlepsza aplikacja pogodowa dla Androida.

Tekst, który czytacie pochodzi z kwietnia 2014 roku. Od tego czasu opisywane przez nas aplikacje zmieniły się radykalnie. Dlatego przeczytajcie nasze nowe zestawienie, w którym opisujemy najlepsze aplikacje pogodowe na Androida jesienią 2016 roku.

Android - najlepsze aplikacje pogodowe w 2014 roku

Aplikacji pogodowych na Androida jest całe mnóstwo. Wybór spośród nich tej najlepszej często przypomina loterię - jeśli ma się szczęście, to wybierze się dobrą. Znacznie większa szansa jest jednak na to, że - jak to w loteriach - nie trafi się optymalnie. Idąc za ciosem, czyli niedawno opublikowanym testem aplikacji pogodowych dla Windows Phone, postanowiliśmy ułatwić nieco ten wybór również posiadaczom urządzeń z zielonym robocikiem w środku. 

Przetestowaliśmy jedenaście najpopularniejszych aplikacji ze sklepu Google Play. Sprawdzaliśmy je pod kątem szczegółowości prezentowanych danych pogodowych, zakresu prognozy, przejrzystości wyświetlanych informacji, wyglądu i łatwości obsługi interfejsu. Sprawdzaliśmy również, czy aplikacje potrafią automatycznie ustalać lokalizację na podstawie danych GPS i czy ich wyszukiwarki lokalizacji pomagają, czy raczej utrudniają użytkownikom znalezienie interesującej ich miejscowości.

Wszystkie testy przeprowadziliśmy korzystając ze smartfona GSmart Maya M1 v.2, który otrzymaliśmy od jego producenta, firmy GigaByte Communications Inc.

GSmart Maya M1 v2

2014.04.08, 12:13
Nie ma w teście aplikacji Foreca z dokładną i często sprawdzającą się pogodą i nie ma według mnie dwóch najergonomiczniejszych i najładniejszych - Weather Flow i Eye in Sky (której sam używam).