partner serwisu
Najlepsze aplikacje do selfie na Androida - 5 programów do edycji i retuszu zdjęć <em>z rąsi</em>
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
5 sierpnia 2015, 04:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, animal selfie app, b612, fotografia, instaface, najlepsza aplikacja do selfie, najlepsze aplikacje, retroselfie, selfie, smartfony, visage lab, zdjęcia z ręki, zdjęcie

InstaFace

Kolejna aplikacja, InstaFace, to jeszcze inne podejście do selfie, choć ponownie - mieliśmy już z tym do czynienia w przypadku Animal Selfie App - zwierzęce. Tym razem jednak uzyskujemy efekty w zupełnie innym stylu. Zacznijmy jednak od początku. 

Tak samo, jak w przypadku B612, tak i w InstaFace pierwsze, co musimy zrobić, to wybrać styl nakładanego efektu. 

InstaFace

Tu akurat jest to, o czym za chwilę się przekonacie, całkowicie uzasadnione. Efektów do wyboru jest pięć, za chwilę przedstawimy szczegółowo ich działanie. Zanim jednak to zrobimy, dodamy tylko, że InstaFace oferuje możliwość zrobienia zdjęcia przy wykorzystaniu systemowej aplikacji fotograficznej, możemy też wybrać gotową fotografię z pamięci urządzenia. 

InstaFace

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta - wybieramy efekt, wybieramy lub robimy zdjęcie, a następnie, w zależności od wybranego efektu mamy do zrobienia jeszcze kilka czynności.

Pora więc przejść do omówienia efektów.

Face Off - po wyborze zdjęcia do obróbki klikamy przycisk Face, a następnie musimy wybrać jeszcze drugie zdjęcie, tym razem ze znajdującego się w aplikacji zestawu fotografii zwierząt.

InstaFace  InstaFace

Pyszczek zwierzaka możemy dopasować do swojego pod względem umiejscowienia i rozmiaru.

Możemy też dodać efekty dodatkowe, które znajdziemy pod przyciskiem filter. Dostępnych jest kilkanaście filtrów kolorystycznych, jednak różnice między nimi nie są zbyt duże. 

InstaFace

Oczywiście jeśli nie chcemy zmieniać sobie twarzy na zwierzęcą, możemy skorzystać tylko z filtra, bez konieczności dodawania sobie kociej, za przeproszeniem, mordy ;)

Face Morph - w przypadku tego efektu po wczytaniu zdjęcia musimy je (za pomocą standardowych gestów rozciągania i obracania lub przy użyciu ikonek pod zdjęciem) dopasować do znajdujących się na ekranie punktów orientacyjnych, wskazujących optymalne położenie naszych oczu, nosa i ust. Dopasowanie powinno wyglądać mniej-więcej tak, jak na poniższym zrzucie ekranowym.

InstaFace

Następnie zatwierdzamy klikając ikonkę w prawym górnym rogu ekranu, a naszym oczom ukazuje się pierwszy efekt morphingu.

InstaFace

Możemy teraz nieco nad nią popracować. Przechodzimy do zakładki Style, a następnie klikając w cztery okrągłe ikonki pod zdjęciem wybieramy kierunek przekształcenia - od lewej, od prawej, od góry lub od dołu. Dodatkowo natężenie przekształcenia możemy regulować dwoma dostępnymi suwakami.

InstaFace

Możemy też zmienić użyte zdjęcie zwierzęcia - w tym celi klikamy zakładkę Face.

InstaFace

Zakładka Filter to znane nam już efekty dodatkowe, a w zakładce Frame możemy wybrać ramkę do naszego zdjęcia.

InstaFace

Part Face - w przypadku tego efektu również po wyborze zdjęcia musimy dopasować je do punktów orientacyjnych. Robimy to tak samo, jak w przypadku efektu Face Morph. Tym razem jednak efekt jest zupełnie inny. Na naszą twarz nakładane jest zwierzęce zdjęcie tylko w wybranych miejscach - mogą to być tylko oczy, mogą być oczy i usta, a mogą też być usta i tylko jedno z oczu.

InstaFace  InstaFace

Możemy zrobić też odwrotnie i pozostawić całe zdjęcie zwierzęcia, tylko z w/w fragmentami pochodzącymi z naszej fotografii. Efekt jest całkiem porażający ;)

InstaFace

Możemy też skorzystać z tych samych narzędzi dodatkowych, co w poprzednim stylu - nałożymy więc filtry lub włożymy zdjęcie w ramkę.

Face Blend - raz jeszcze po wyborze zdjęcia dopasowujemy je do punktów orientacyjnych. Sam efekt działa jeszcze inaczej, niż poprzednie, gdyż polega na nakładaniu fotografii zwierzęcia na naszą twarz na całym obszarze, ale z możliwością płynnej regulacji stopnia przenikania. 

InstaFace  InstaFace

Oczywiście możemy też wybrać, jakiego zwierzęcia chcemy użyć do naszego selfie, skorzystamy też ze znanych nam już narzędzi dodatkowych.

Split Effect - ostatni efekt polega na... sami zobaczcie. Przygotowanie jest klasyczne - wybieramy zdjęcie, dopasowujemy je. A potem.

InstaFace

Stopniowe przechodzenie jednego zdjęcia w drugie od płynnego przejścia różni się tym, że - nie może być inaczej - nie jest płynne. I wygląda kiepsko. 

Oczywiście możemy wybrać sobie zwierzę, także liczbę stopni przekształcenia, a także jego rodzaj.

InstaFace  InstaFace

Przygotowane w aplikacji selfie możemy zapisać w pamięci smartfona, albo udostępnić np. na Facebooku albo Instagramie.

InstaFace

InstaFace jest kolejną bardzo ciekawą, ale na dłuższą metę średnio przydatną selfie-aplikacją. Większość użytkowników pobawi się nią 10 czy 15 minut i na tym skończą swoją przygodę z zamianą w zwierzę. Co innego miłośnicy futrzaków - jak my. Ci w InstaFace znajdą zajęcie na długie godziny.

Cena: bezpłatne

stalker67
2015.08.16, 11:10
Jak zrobić dobre selfie, najlepszy poradnik:
1. Wyłączyć aparat i nie robić obciachu.
Koniec.
2015.08.16, 23:34
stalker67 @ 2015.08.16 11:10
Jak zrobić dobre selfie, najlepszy poradnik:
1. Wyłączyć aparat i nie robić obciachu.
Koniec.

Zbyt banalne :P
2019.08.07, 19:07
Co na to medycyna estetyczna? Czy zabiegi tego typu- http://www.dermedik.pl nie dają lepszego efektu?