partner serwisu
Najlepsze aplikacje do selfie na Androida - 5 programów do edycji i retuszu zdjęć <em>z rąsi</em>
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
5 sierpnia 2015, 04:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, animal selfie app, b612, fotografia, instaface, najlepsza aplikacja do selfie, najlepsze aplikacje, retroselfie, selfie, smartfony, visage lab, zdjęcia z ręki, zdjęcie

B612 - selfie od serca

B612 to aplikacja kompletnie inna, niż poprzednio opisane. Przede wszystkim obsługuje wyłącznie te selfie, które zostały wykonane za jej pomocą, nie daje natomiast możliwości wyboru zdjęcia z pamięci urządzenia (z tego powodu nie mogliśmy wykorzystać naszego zdjęcia testowego). Pozwala natomiast nie tylko zrobić zdjęcie, ale też nagrać krótki, trzysekundowy film.

To, co jednak jest największym wyróżnikiem B612 to fakt, że w niej najpierw wybieramy i nakładamy na obraz z aparatu efekty i filtry, a dopiero potem, kiedy już nasza kompozycja jest gotowa, robimy pstryk. Logika nieco pokrętna, ale skoro tak już jest, to sprawdźmy, jakie możliwości edycji, retuszu i kompozycji oferuje B612.

B612 - selfie od serca

Główna część ekranu to obraz z aparatu smartfona. Domyślnym aparatem dla aplikacji jest aparat przedni - w przypadku większości smartfonów o znacznie niższej jakości, niż aparat głowny. Zmiana aparatu na tylny jest możliwa poprzez przesunięcie palcem po ekranie z góry do dołu. Co ciekawe - odkryliśmy to zupełnym przypadkiem, gdybyśmy chcieli liczyć na instrukcje w aplikacji, do tej chwili bylibyśmy skazani na kiepską jakość przedniej kamery. Pod podglądem obrazu aparatu umieszczono trzy ikony sterujące funkcjami aplikacji. 
Kliknięcie pierwszej z nich pozwoli nam na wybór układu naszego selfie. 

B612 - selfie od serca

Co to oznacza? Ano to, że nasze dzieło może być tak naprawdę kolażem kilku kolejno wykonanych zdjęć. Możliwości jest sporo - począwszy od wyboru proporcji zdjęcia (4:3 lub 1:1), przez liczbę samodzielnych selfie w końcowym obrazie, aż po możliwość wykonania selfie, w którym każda 1/2, 1/3 lub 1/4 (pionowo lub poziomo) obrazu będzie częścią kolejno wykonanych zdjęć. 

B612 - selfie od serca

Możemy także utworzyć tzw. pudełko, czyli selfie przeznaczone do oglądania wyłącznie przez innych wybranych przez nas użytkowników B612. Polega to na tym, że pudełko z selfie bądź filmem oznaczane jest niepowtarzalnym numerem identyfikującym, który możemy przekazać naszym znajomym - oni zaś po pobraniu aplikacji mogą wybrać opcję otwórz pudełko i po wpisaniu otrzymanego od nas numeru zobaczą nasze zdjęcia. Jest to próba stworzenia wokół aplikacji swego rodzaju selfie-społeczności.  Czy udana? Raczej nie - w końcu nawet na Facebooku możemy wybierać, komu chcemy pokazać nasze fotografie.

B612 - selfie od serca  B612 - selfie od serca]

Przycisk trzeci (drugi celowo zostawiamy na koniec) uruchamia panel wyboru filtrów. Jest ich tu kilkadziesiąt, lecz można odnieść wrażenie, że tu bardzo pasuje przysłowie co za dużo, to niezdrowo. Większość efektów wygląda sztucznie, tylko kilka z nich można nazwać rzeczywiście upiększającymi. Reszta to przede wszystkim efekty kolorystyczne - ciekawe, owszem, ale na dłuższą metę wtórne, a przede wszystkim zmieniające styl zdjęć, a nie dodające im jakości. Nie znajdziemy tu też żadnych efektów wygładzania zmarszczek, wybielania zębów itp.

B612 - selfie od serca  B612 - selfie od serca

B612 - selfie od serca  B612 - selfie od serca

Wróćmy do przycisku drugiego. Służy on do losowego wyboru efektu - jeśli nie mamy pomysłu na zdjęcie, naciskamy go raz czy kilka razy i już. Łut szczęścia jako funkcjonalność? W sumie czemu nie.

Po wyborze układu i efektów stukamy w ekran w celu zrobienia zdjęcia, lub przytrzymujemy przez chwilę palec na ekranie, jeśli chcemy nagrać krótkie wideo. I już. Teraz możemy wykonane zdjęcie zapisać w pamięci urządzenia, udostępnić je na Facebooku lub Twitterze albo wysłać znajomemu przez Messengera.

B612 - selfie od serca

Co sądzimy o B612? Jeśli chcecie robić naprawdę profesjonalne (jeśli w ogóle można tak mówić o tym gatunku fotografii) selfie, zdecydowanie nie. Brakuje tu przede wszystkim jakichkolwiek narzędzi to retuszu i faktycznego upiększania. Nie możemy też nałożyć efektów po zrobieniu zdjęcia, układ selfie i filtr musimy wybrać wcześniej, co też nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem. Więc czy ta aplikacja w ogóle może się komuś przydać? Owszem, ale raczej nie do selfie, a do tworzenia prostych, nieco psychodelicznych fotografii i kolaży plenerów lub obiektów.

Cena: bezpłatne

stalker67
2015.08.16, 11:10
Jak zrobić dobre selfie, najlepszy poradnik:
1. Wyłączyć aparat i nie robić obciachu.
Koniec.
2015.08.16, 23:34
stalker67 @ 2015.08.16 11:10
Jak zrobić dobre selfie, najlepszy poradnik:
1. Wyłączyć aparat i nie robić obciachu.
Koniec.

Zbyt banalne :P
2019.08.07, 19:07
Co na to medycyna estetyczna? Czy zabiegi tego typu- http://www.dermedik.pl nie dają lepszego efektu?