partner serwisu

Najlepsze aplikacje do selfie na Androida - 5 programów do edycji i retuszu zdjęć z rąsi

Najlepsze aplikacje do selfie na Androida - 5 programów do edycji i retuszu zdjęć <em>z rąsi</em>
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
5 sierpnia 2015, 04:54
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, animal selfie app, b612, fotografia, instaface, najlepsza aplikacja do selfie, najlepsze aplikacje, retroselfie, selfie, smartfony, visage lab, zdjęcia z ręki, zdjęcie

Jak zrobić dobre selfie? Potrzebny jest smartfon i odpowiednia aplikacja. Kiedyś wystarczył systemowy aparat fotograficzny, ale dziś to już za mało. Wybór właściwego oprogramowania ułatwiającego wykonywanie i przygotowywanie selfie do publikacji w internecie to podstawa. Jak wybrać właściwą aplikację do zdjęć z rąsi, która z nich będzie najlepsza, a selfie nią zrobione podbije internet? To zależy, czy chcecie, żeby Wasze zdjęcia były naturalne, a jedynie nieco wyretuszowane, czy może wolicie fotografie pełne efektów, filtrów i kolorów. A może chcecie mocniej zaszaleć i dodać do selfie jakieś zwierze, albo samemu się w mniejszego lub większego futrzaka zamienić? To wszystko jest możliwe - wystarczy odpowiednia aplikacja. Prezentujemy Wam pięć najlepszych aplikacji do selfie na Androida!

Visage Lab - face retouch

Visage Lab to aplikacja, która nie tylko umożliwia zrobienie selfie (choć to oczywiście też), ale przede wszystkim pozwoli je profesjonalnie przygotować do publikacji - wygładzi zmarszczki, nałoży lekki makijaż itd. Jak to wygląda w praktyce? 

Zacznijmy od zdjęcia - możemy je zrobić z poziomu aplikacji, bądź wybrać fotografię zapisaną już wcześniej w pamięci urządzenia. 

Visage Lab

Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, otwieramy jest domyślny aparat systemowy, Visage Lab nie dysponuje własnym modułem fotograficznym. My jednak dysponujemy już odpowiednim zdjęciem testowym, które wykorzystamy podczas testów wszystkich opisywanych aplikacji. Poniżej widzicie je w oryginalnej wersji.

Visage Lab

Po wyborze zdjęcia aplikacja przystępuje do jego analizy i automatycznego upiększenia, choć pod warunkiem, że w ogóle wykryje na zdjęciu twarz, a nie jest to takie oczywiste - wybierając zdjęcie testowe sprawdziliśmy kilka różnych fotografii, począwszy od całkowicie nietwarzowych (zawierających np. kota) na zupełnie profilowych kończąc. I w wielu przypadkach okazywało się, że twarz na zdjęciu nie została odnaleziona.

Jeśli jednak uda nam się wybrać lub zrobić zdjęcie, na których Visage Lab rozpozna naszą twarz, wtedy zaczyna się najciekawsze. W trakcie trwającej niecałe 10 sekund edycji zdjęcia wykonywane są następujące zabiegi:

  • makijaż twarzy
  • makijaż oczu
  • wybielanie zębów
  • usuwanie efektu czerwonych oczu, a także efektu świecącej skóry
  • podkreślenie koloru
  • wygładzanie zmarszczek

Po zakończonej automatycznej edycji widzimy teraz na ekranie jej efekt.

Visage Lab

Możemy teraz porównać wersję przedpo (w tym celu wystarczy nacisnąć i przytrzymać widoczną w lewym dolnym rogu ekranu miniaturę oryginalnego zdjęcia), możemy też, klikając ikonkę face retouch wybrać, które elementy retuszu chcemy pozostawić, a z których rezygnujemy.

Visage Lab

Możemy także dodać do naszego selfie kilka efektów specjalnych - nałożymy więc wybrany filtr, dodamy tło, rodzaj oświetlenia czy wariant kolorystyczny. Poniżej przedstawiamy dwa z wielu możliwych do uzyskania efektów.

Visage Lab  Visage Lab

Po zakończonym retuszu możemy nasze zdjęcie zapisać w pamięci urządzenia lub udostępnić w serwisach społecznościowych - na Facebooku, Twitterze, Instagramie czy Pintereście. Niestety w bezpłatnej wersji aplikacji mamy dostęp jedynie do zdjęcia w niezbyt dużej rozdzielczości - 500x500 px. Jeśli chcemy otrzymać końcowe fotografie większe, musimy zdecydować się na zakup wersji PRO, która kosztuje prawie 10 złotych.

I to właśnie jest największą wadą Visage Lab. Szkoda, bo efekty, jakie można dzięki aplikacji uzyskać, są naprawdę niezłe.

Cena: bezpłatne; wersja PRO - 9, 67 zł

stalker67
2015.08.16, 11:10
Jak zrobić dobre selfie, najlepszy poradnik:
1. Wyłączyć aparat i nie robić obciachu.
Koniec.
2015.08.16, 23:34
stalker67 @ 2015.08.16 11:10
Jak zrobić dobre selfie, najlepszy poradnik:
1. Wyłączyć aparat i nie robić obciachu.
Koniec.

Zbyt banalne :P
2019.08.07, 19:07
Co na to medycyna estetyczna? Czy zabiegi tego typu- http://www.dermedik.pl nie dają lepszego efektu?