partner serwisu
Najlepsza nawigacja na Androida - test ośmiu aplikacji
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
28 stycznia 2015, 06:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, asystent pasa ruchu, automapa, be-on-road, google maps, gps nawigacja be-on-road, gps nawigacja i mapy sygic, here, korki, mapfactor navigator, mapy google, najlepsza nawigacja, navitel, nawigacja, nawigacja android, poi, radary, smartfon, sygic, tryb offline, yanosik

Najlepsza nawigacja na Androida - podsumowanie

Wybór jednej aplikacji, o której można bez wątpliwości powiedzieć "to jest najlepsza nawigacja", nie jest możliwy. Czysto obiektywnie - każda z aplikacji ma swoje wady, nie znaleźliśmy w trakcie testów ani jednej, która spełniłaby w pełni wszystkie najważniejsze wymagania, jakie można i należy postawić przed dobrą nawigacją. Dlatego wybierając aplikację, której zadaniem będzie poprowadzenie Was do celu, musicie zastanowić się, które z wymienionych przez nas funkcjonalności są dla Was najważniejsze. 

Inną nawigację wybierzecie, jeśli najważniejsza będzie dla Was prostota obsługi i przejrzystość interfejsu, a inną, kiedy priorytetem będzie najlepszy możliwy dobór tras połączony z aktualnymi informacjami o korkach czy remontach, bądź podpowiedzi asystent pasa ruchu. I o tym, o bardzo różnych wymaganiach wobec aplikacji, pamiętaliśmy przyznając nasze wyróżnienia. Każdy z nagrodzonych przez nas tytułów wyróżnia się czym innym, sądzimy więc, że spośród tej czwórki każdy z Was wybierze właściwą nawigację dla siebie.

Na koniec przypomnijmy, które nawigacje zasłużyły na szczególną uwagę.

Wyróżnienie dla AutoMapy

dla aplikacji AutoMapa - za bardzo dużą funkcjonalność i znakomite mapy

Wyróżnienie dla Navitela

dla aplikacji Navitel Navigator - za bardzo dużą funkcjonalność, dobre mapy i niezły, choć wymagający przyzwyczajenia interfejs użytkownika

Wyróżnienie dla MapFactor Navigator

dla aplikacji MapFactor Navigator - za dobrą funkcjonalność i darmowy dostęp do niezłych map

Wyróżnienie dla Here

dla aplikacji HERE Beta  - za darmowy dostęp do doskonałych map, bardzo dobry interfejs użytkownika i niezłą (choć nie będziemy ukrywać - mającą jeszcze pewne braki, jak choćby asystent pasa ruchu) funkcjonalność.

Mega Hejter
2015.01.30, 18:30
Sygic nie ma języka polskiego??? Używam tej navi od grudnia. Za parę złotych jest dożywotnia aktualizacja, cała Europa +Rosja, mapy po prostu piękne i komunikaty głosowe w języku polskim jak najbardziej SĄ!
arkadius19880521
2015.01.30, 22:05
Sygic nie ma komunikatów po polsku? No to nie wiem jakiego wy Sygica testowaliście, bo używam już od roku i jakoś mam. Wielka zaleta to dożywotnie aktualizacje map, co do asystenta pasa ruchu, tak zgadzam się trochę za późno się uruchamia. Wielka zaleta jest też ze nawigacja ma licencje na 3 urządzenia, w moim przypadku telefon + tablet. Dodam że jeżdżę po całej Europie i nie zmienie na nic innego. Skoro testowaliście parę tygodni i nie umieliscie ustawić polskiego lektora, to wątpię w ten test. Pozdrawiam użytkowników Sygica.
sloneczko1
2015.01.30, 22:33
Zrobiliscie test ze boki zrywac z 8 aplikacji az 3 sa znane wiekszej ilości urzytkowników
a gdzie Tom Tom NaVI eXSPERT KTÓRA tak apropo jest dodawna przez wszyskich operatorów komórkowych w polsce .Znowu ktoś zapłacił panu redaktorowi za darmową reklame żenada
2015.01.30, 22:47
Co my byśmy zrobili bez naszych czytelników? Oczywiście, że w Sygic są komunikaty w języku polskim. Drobna, choć znacząca pomyłka - przepraszamy.

@Sloneczko. To, że nie wszystkie dostępne na rynku aplikacje znalazły się w zestawieniu, nie oznacza jeszcze, że nie będziemy ich sukcesywnie dodawać. Będziemy, a Navi Expert będzie jedną z pierwszych, o które nasze zestawienie zostanie niebawem uzupełnione.
Jednocześnie przed rzuceniem po raz kolejny oskarżeń o to, że ktoś od kogoś przyjął jakąś korzyść majątkową, radziłbym trzy głębsze wdechy, zazwyczaj pomaga ;)
2015.01.31, 09:57
Ciekawy artykuł, chociaż szczerze mówiąc o niektórych aplikacjach nigdy nie słyszałem. Muszę je sprawdzić. Dla mnie najważniejszą cechą nawigacji jest praca offline, ponieważ często bujam się dostawczakiem po wioskach, w których sołtysi internet zwijają, więc wszystko, do czego jest potrzebny internet odpada. Mój wybór padł na nawigację Panorama Firm, która chyba jako jedyna od razu ma mapę Polski offline i do działania wystarczy jej GPS. Ma wbudowane mapy TomTom, więc baza dróg i lokalizacji jest bardzo dobra. Ja dodatkowo doinstalowałem sobie do niej całą bazę Panoramy Firm, więc gdziekolwiek pojadę, mam pod ręką informację, o wszystkim, czego potrzebuję - hotelik, serwis samochodowy i inne atrakcje. Obie aplikacje są darmowe, więc szczerze polecam ten wybór. Jako Wasz czytelnik, proponuję dodanie Panoramy Firm do następnych testów.
Szerokości!
no11
2015.01.31, 11:24
Przetestujcie jeszcze aplikację Waze - moim zdaniem jest super i w pełni za darmochę.
2015.01.31, 12:08
Przy uzupelnianiu testu o kolejne aplikacje wezmiemy pod uwage i te.