partner serwisu
Najlepsza nawigacja na Androida - test ośmiu aplikacji
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
28 stycznia 2015, 06:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, asystent pasa ruchu, automapa, be-on-road, google maps, gps nawigacja be-on-road, gps nawigacja i mapy sygic, here, korki, mapfactor navigator, mapy google, najlepsza nawigacja, navitel, nawigacja, nawigacja android, poi, radary, smartfon, sygic, tryb offline, yanosik

Cena aplikacji i map 

Czy dobra nawigacja zawsze musi słono kosztować? Sprawdziliśmy, czy i ile trzeba zapłacić za testowane przez nas aplikacje, czy dostępne w nich dodatkowe funkcje to również dodatkowe opłaty, jak kształtują się ceny dostępnych pakietów map i czy trzeba płacić za ich aktualizacje.

 • AutoMapa
  Ceny zależą od wybranego pakietu map i okresu licencji. Licencja z mapą Polski kosztuje od 9,99 zł (7 dni) do 149,99 zł (2 lata). Licencja z mapą Europy to koszt od 16,99 zł (7 dni) do 249,99 zł (2 lata). Licencja roczna kosztuje 89,99 zł (mapa Polski) i 149,99 zł (mapa Europy).

 • GPS Nawigacja i Mapy Sygic
  Podstawowa wersja aplikacji i mapy dostępne są bezpłatnie. Dodatkowe funkcjonalności aplikacji (nawigacja głosowa, informacje o utrudnieniach w ruchu czy fotoradarach, mapy 3D, asystent pasa ruchu, ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości) są płatne, ich ceny wynoszą od 29 do 275 złotych, w zależności od wybranego pakietu.

 • Navitel Navigator 
  Cena zależna od wybranego pakietu map. Polska - 60 zł, Europa - 165 zł, Europa Zachodnia - 135 zł, Europa i Rosja - 180 zł. Poszczgólne kraje od 45 do 120 zł. Przez 7 dni można korzystać z aplikacji bezpłatnie, po tym czasie możliwe jest dalsze użytkowanie nawigacji, jednak z mocno ograniczonymi funkcjonalnościami -  wyłączona zostaje m. in. możliwość korzystania z podpowiedzi głosowych, map 3D i asystenta pasa ruchu.
  Użytkownicy urządzeń mobilnych Prestigio otrzymują preinstalowaną aplikację Navitel z przedłużonym do 90 dni okresem testowym.

 • HERE Beta 
  Darmowa aplikacja i mapy

 • GPS Nawigacja Be-On-Road 
  Darmowa aplikacja i mapy

 • Mapy Google 
  Darmowa aplikacja i mapy

 • MapFactor Navigator
  Darmowa nawigacja i mapy

 • Yanosik
  Darmowa aplikacja i mapy
Mega Hejter
2015.01.30, 18:30
Sygic nie ma języka polskiego??? Używam tej navi od grudnia. Za parę złotych jest dożywotnia aktualizacja, cała Europa +Rosja, mapy po prostu piękne i komunikaty głosowe w języku polskim jak najbardziej SĄ!
arkadius19880521
2015.01.30, 22:05
Sygic nie ma komunikatów po polsku? No to nie wiem jakiego wy Sygica testowaliście, bo używam już od roku i jakoś mam. Wielka zaleta to dożywotnie aktualizacje map, co do asystenta pasa ruchu, tak zgadzam się trochę za późno się uruchamia. Wielka zaleta jest też ze nawigacja ma licencje na 3 urządzenia, w moim przypadku telefon + tablet. Dodam że jeżdżę po całej Europie i nie zmienie na nic innego. Skoro testowaliście parę tygodni i nie umieliscie ustawić polskiego lektora, to wątpię w ten test. Pozdrawiam użytkowników Sygica.
sloneczko1
2015.01.30, 22:33
Zrobiliscie test ze boki zrywac z 8 aplikacji az 3 sa znane wiekszej ilości urzytkowników
a gdzie Tom Tom NaVI eXSPERT KTÓRA tak apropo jest dodawna przez wszyskich operatorów komórkowych w polsce .Znowu ktoś zapłacił panu redaktorowi za darmową reklame żenada
2015.01.30, 22:47
Co my byśmy zrobili bez naszych czytelników? Oczywiście, że w Sygic są komunikaty w języku polskim. Drobna, choć znacząca pomyłka - przepraszamy.

@Sloneczko. To, że nie wszystkie dostępne na rynku aplikacje znalazły się w zestawieniu, nie oznacza jeszcze, że nie będziemy ich sukcesywnie dodawać. Będziemy, a Navi Expert będzie jedną z pierwszych, o które nasze zestawienie zostanie niebawem uzupełnione.
Jednocześnie przed rzuceniem po raz kolejny oskarżeń o to, że ktoś od kogoś przyjął jakąś korzyść majątkową, radziłbym trzy głębsze wdechy, zazwyczaj pomaga ;)
2015.01.31, 09:57
Ciekawy artykuł, chociaż szczerze mówiąc o niektórych aplikacjach nigdy nie słyszałem. Muszę je sprawdzić. Dla mnie najważniejszą cechą nawigacji jest praca offline, ponieważ często bujam się dostawczakiem po wioskach, w których sołtysi internet zwijają, więc wszystko, do czego jest potrzebny internet odpada. Mój wybór padł na nawigację Panorama Firm, która chyba jako jedyna od razu ma mapę Polski offline i do działania wystarczy jej GPS. Ma wbudowane mapy TomTom, więc baza dróg i lokalizacji jest bardzo dobra. Ja dodatkowo doinstalowałem sobie do niej całą bazę Panoramy Firm, więc gdziekolwiek pojadę, mam pod ręką informację, o wszystkim, czego potrzebuję - hotelik, serwis samochodowy i inne atrakcje. Obie aplikacje są darmowe, więc szczerze polecam ten wybór. Jako Wasz czytelnik, proponuję dodanie Panoramy Firm do następnych testów.
Szerokości!
no11
2015.01.31, 11:24
Przetestujcie jeszcze aplikację Waze - moim zdaniem jest super i w pełni za darmochę.
2015.01.31, 12:08
Przy uzupelnianiu testu o kolejne aplikacje wezmiemy pod uwage i te.