partner serwisu
Najlepsza nawigacja na Androida - test ośmiu aplikacji
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
28 stycznia 2015, 06:39
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, asystent pasa ruchu, automapa, be-on-road, google maps, gps nawigacja be-on-road, gps nawigacja i mapy sygic, here, korki, mapfactor navigator, mapy google, najlepsza nawigacja, navitel, nawigacja, nawigacja android, poi, radary, smartfon, sygic, tryb offline, yanosik

Here

POI - punkty użyteczności publicznej

Nie zawsze określając cel podróży znany adres miejsca, w które chcemy dotrzeć. Zamiast tego, możemy wiedzieć jedynie, że chcemy udać się do parku, sklepu, szpitala, urzędu lub innego tzw. punktu użyteczności publicznej (POI - Point of Interest). Dobra nawigacja wie, gdzie one się znajdują, pozwoli wybrać nam punkt, do któego chcemy dotrzeć i wyznaczy właściwą trasę, nawet jeśli sami nie znamy adresu danego miejsca. Może także w trakcie podróży pokazywać nam wybrane POI - na stacje benzynowe (kiedy jedziemy samochodem) lub np. muzea (w trybie pieszym).

 • AutoMapa 
  Tak

 • GPS Nawigacja i Mapy Sygic 
  Tak

 • Navitel Navigator 
  Tak

 • HERE Beta 
  Tak

 • GPS Nawigacja Be-On-Road 
  Tak

 • Mapy Google 
  Tak

 • MapFactor Navigator 
  Tak
   
 • Yanosik 
  Tak

Informacje o korkach, organizacji i utrudnieniach w ruchu, ograniczeniach i kontrolach prędkości

Kolejna niezwykle istotna cecha dobrej nawigacji - informacje o tym, że dwa kilometry przed nami miał miejsce wypadek i tworzy się korek mogą uratować nas przed czasem naprawde długim przymusowym postojem. Bardzo przydatne, można powiedzieć - niezbędne, są także aktualne informacje organizacji ruchu (np. drugi jednokierunkowe), utrudnieniach, choćby związanych z remontami, czy ograniczeniach prędkości i punktach kontroli.

 • AutoMapa 
  Obsługuje 

 • GPS Nawigacja i Mapy Sygic 
  Obsługuje  

 • Navitel Navigator 
  Obsługuje 

 • HERE Beta 
  Informacje o korkach dotyczą głównych dróg, bez uwzględnienia (w większości przypadków) mniejszych, bocznych ulic. Utrudnienia w ruchu (remonty itd.) w wielu przypadkach nie są uwzględniane. Aplikacja informuje o przekroczeniach prędkości, brak natomiast funkcji "antyradaru". 

 • GPS Nawigacja Be-On-Road 
  Informuje o przekroczeniach prędkości. Informacje o radarach nie są kompletne. 

 • Mapy Google 
  Aplikacja uwzględnia informacje o natężeniu i utrudnieniach w ruchu.  

 • MapFactor Navigator 
  Obsługuje, choć dane często nie są dokładne 

 • Yanosik 
  Obsługuje 
Mega Hejter
2015.01.30, 18:30
Sygic nie ma języka polskiego??? Używam tej navi od grudnia. Za parę złotych jest dożywotnia aktualizacja, cała Europa +Rosja, mapy po prostu piękne i komunikaty głosowe w języku polskim jak najbardziej SĄ!
arkadius19880521
2015.01.30, 22:05
Sygic nie ma komunikatów po polsku? No to nie wiem jakiego wy Sygica testowaliście, bo używam już od roku i jakoś mam. Wielka zaleta to dożywotnie aktualizacje map, co do asystenta pasa ruchu, tak zgadzam się trochę za późno się uruchamia. Wielka zaleta jest też ze nawigacja ma licencje na 3 urządzenia, w moim przypadku telefon + tablet. Dodam że jeżdżę po całej Europie i nie zmienie na nic innego. Skoro testowaliście parę tygodni i nie umieliscie ustawić polskiego lektora, to wątpię w ten test. Pozdrawiam użytkowników Sygica.
sloneczko1
2015.01.30, 22:33
Zrobiliscie test ze boki zrywac z 8 aplikacji az 3 sa znane wiekszej ilości urzytkowników
a gdzie Tom Tom NaVI eXSPERT KTÓRA tak apropo jest dodawna przez wszyskich operatorów komórkowych w polsce .Znowu ktoś zapłacił panu redaktorowi za darmową reklame żenada
2015.01.30, 22:47
Co my byśmy zrobili bez naszych czytelników? Oczywiście, że w Sygic są komunikaty w języku polskim. Drobna, choć znacząca pomyłka - przepraszamy.

@Sloneczko. To, że nie wszystkie dostępne na rynku aplikacje znalazły się w zestawieniu, nie oznacza jeszcze, że nie będziemy ich sukcesywnie dodawać. Będziemy, a Navi Expert będzie jedną z pierwszych, o które nasze zestawienie zostanie niebawem uzupełnione.
Jednocześnie przed rzuceniem po raz kolejny oskarżeń o to, że ktoś od kogoś przyjął jakąś korzyść majątkową, radziłbym trzy głębsze wdechy, zazwyczaj pomaga ;)
2015.01.31, 09:57
Ciekawy artykuł, chociaż szczerze mówiąc o niektórych aplikacjach nigdy nie słyszałem. Muszę je sprawdzić. Dla mnie najważniejszą cechą nawigacji jest praca offline, ponieważ często bujam się dostawczakiem po wioskach, w których sołtysi internet zwijają, więc wszystko, do czego jest potrzebny internet odpada. Mój wybór padł na nawigację Panorama Firm, która chyba jako jedyna od razu ma mapę Polski offline i do działania wystarczy jej GPS. Ma wbudowane mapy TomTom, więc baza dróg i lokalizacji jest bardzo dobra. Ja dodatkowo doinstalowałem sobie do niej całą bazę Panoramy Firm, więc gdziekolwiek pojadę, mam pod ręką informację, o wszystkim, czego potrzebuję - hotelik, serwis samochodowy i inne atrakcje. Obie aplikacje są darmowe, więc szczerze polecam ten wybór. Jako Wasz czytelnik, proponuję dodanie Panoramy Firm do następnych testów.
Szerokości!
no11
2015.01.31, 11:24
Przetestujcie jeszcze aplikację Waze - moim zdaniem jest super i w pełni za darmochę.
2015.01.31, 12:08
Przy uzupelnianiu testu o kolejne aplikacje wezmiemy pod uwage i te.