partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Windows Phone - październik

Najciekawsze aplikacje na Windows Phone - październik
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
30 października 2014, 04:03
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacje, apple, appsy, ciekawe aplikacje, najlepsze aplikacje na windows phone, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, oprogramowanie, programy mobilne, top 10, top ten

Październik się kończy, zaczyna się za to prawdziwa jesień - zimna, wietrzna i deszczowa. A jak wiadomo, w czasie deszczu dzieci się nudzą. Co gorsza, nie tylko dzieci, dorośli także przy tak brzydkiej pogodzie nie są w najlepszych nastrojach, a nuda tylko je pogłębia. Znaleźliśmy więc dla Was w sklepie Windows Phone dziesięć ciekawych naszym zdaniem aplikacji, które miały w październiku premierę badź dostały istotną aktualizację i mamy nadzieję, ze nasze propozycje pomogą Wam w znalezieniu zajęcia i zabiciu nudy w długie zimowe wieczory.
Tym razem w naszym zestawieniu znalazła się bardzo znana chińska zabawa, symulator ruchu na świeżym powietrzu pół metra nad ziemią i drugi, który umożliwi Wam wzniesienie się znacznie wyżej. Damy Wam też możliwość sprawdzenia, czy nadchodzące dni będą deszczowe czy słoneczne, a jeśli się rozchorujecie, to będziecie również mogli dokładnie sprawdzić, na co i jakie leki są zalecane przez Światową Organizację Zdrowia. A w kolejce do lekarza (choć może lepiej - po bilety do kina) będziecie mogli zagrać w klon bardzo znanej gry kulkowej. 

Skype Qik - nagrywaj i wysyłaj wiadomości wideo

Skype Qik

Niedawno już pisaliśmy o Skype Qik, postanowiliśmy jednak ująć tę aplikację w naszym zestawieniu, gdyż zdecydowanie jest to jedna z ciekawszych propozycji w minionym miesiącu. W największym skrócie - Skype Qik służy do przesyłania do znajomych krótkich, trwających maksymalnie 45 sekund, filmów wideo. Wiadomości możemy wysyłać do wszystkich, których numery telefonów mamy zapisane na liście kontaktów naszego smartfona, nie ma więc konieczności wcześniejszego namawiania nikogo na pobranie aplikacji - o tym, że należy to zrobić nasi znajomi dowiedzą się i tak, kiedy będą chcieli obejrzeć nasz film.

Skype Qik jest naszym zdaniem aplikacją nie wnoszącą kompletnie nic nowego. Nie ma możliwości dopisania choćby krótkiego tekstu do wiadomości, nie zastosowano też popularnej zwłaszcza wśród młodszych użytkowników funkcjonalności samozniszczenia wiadomości po jej obejrzeniu. Jest to więc doskonały przykład, jak łatwo można dotychczasowe funkcjonalności ubrać w odnowione szaty i powiedzieć wow, tego jeszcze nie było.

Cena: bezpłatne

Mahjong Super - pasjans po chińsku

Mahjong Super

Dla wszystkich miłośników zabaw logicznych i jednocześnie wymagających naprawdę dobrego wzroku mamy chińską odmianę pasjansa, czyli Mahjong. 144 płytki z różnymi wzorami zostały ułożone w dość skomplikowane konstrukcje, naszym zadaniem jest usuwanie kolejnych par klocków z identycznym wzorem, przy czym możemy zdejmować oczywiście wyłącznie te klocki, na których nie leży już żaden inny. Wbrew pozorom jest to bardzo skomplikowana rozrywka, wymaga nie tylko spostrzegawczości, ale też myślenia strategicznego - jeśli zdejmiemy wybrany klocek w złym momencie, może okazać się, że później zabraknie nam możliwości kolejnego ruchu. Mahjong nie jest więc grą dla każdego, jeśli jednak lubicie rozrywkę wymagającą sprawnych oczu i sprawnej głowy, to zdecydowanie ją polecamy.

Prezentowana aplikacja zawiera kilkadziesiąt układów klocków, co zapewni wiele godzin dobrej zabawy. Graficznie prezentuje się nieźle, choć jej wadą są dość małe klocki, a więc trzeba wysilać wzrok jeszcze bardziej niż zwykle. Mimo to nawet jeśli nie jesteście fanami tego typu gier, wypróbujcie ją, jest duża szansa, że wciągnie Was tak, że trzeba będzie Wam odbierać smartfona siłą.

Cena: bezpłatne

DrWidget ICD10 - dziwne kody na L4 nie stanowią już tajemnicy

DrWidget ICD10

DrWidget ICD10 to absolutny niezbędnik każdego chorego. Jest na mobilną wersją Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemóz Zdrowotnych ICD-10 opracowanej przez Światową Organizację Zdrowia, obowiązującej w Polsce od 1996 roku. Jednostki chorobowe oznaczone się zgodnie z klasyfikacją, nie będziemy mieli więc kłopotu z odszukaniem dowolnej interesującej nas choroby, nawet jeśli nie będziemy znali jej nazwy a jedynie oznaczenie ICD-10, co wbrew pozorom jest dość częstą sytuacją. Nierzadko zdarza się, że po wyjściu od lekarza wiemy, że jesteśmy chorzy - w końcu zdrowi nie otrzymują na ogół L4 - ale nie wiemy na co. Teraz jednak wystarczy rzut oka na jednostkę wpisaną na zwolnieniu, wpisanie jej do DrWidgeta i wiemy już wszystko. 

Aplikacja dodatkowo zawiera listę zarejestrowanych w Polsce leków (wraz z oznaczeniami płątności czy dostępności) i substancji czynnych, a także klasyfikację anatomiczno-terapeutyczno-chemiczną przyporządkowaną do ICD-10. Umożliwia także tworzenie notatek oraz własnego słownika chorób. 

Jeśli więc interesujecie się zdrowiem swoim lub swoich bliskich - DrWidget ICD10 zdecydowanie powinien znaleźć się w Waszych smartfonach.

Cena: bezpłatne

Asphalt Overdrive - hop w lewo, hop w prawo

Asphalt Overdrive

Asphalt to jedna z najbardziej znanych serii gier wyścigowych z gatunku raczej zręcznościówek niż symulatorów. Jednakże dotąd kręcenie kierownicą, hamowanie i przyspieszanie było niezbędne. To się zmieniło i w najnowszej grze, Asphalt Overdrive, czegoś takiego jak gaz i hamulec już nie uświadczymy, a kierownica... w zasadzie też nie. Nasz samochód - łącznie w grze jest ich kilkadziesiąt, początkowo jednak do dyspozycji mamy tylko jeden, kolejne odblokowywane są wraz z naszymi postępami - jedzie sam. I w większości przypadków jedzie tak szybko, jak to jest możliwe. My tylko możemy od czasu do czasu włączyć nitro i przyspieszyć go na kilka sekund jeszcze bardziej. Zrezygnowano też z płynnego skręcania - możemy tylko przeskakiwać między pasami drogi gestem palca w lewo lub prawo. Możemy także skorzystać ze skoczni (gest palca w górę), a kiedy jesteśmy w powietrzu, możemy wykonać śrubę (ges palca w bok w odpowiednim momencie lotu). Nie zmieniło się tylko jedno - musimy jak pokonać trasę w jak najszybszym czasie, rozbić jak najwięcej samochodów, które - ot, złośliwcy - zajeżdżają nam drogę i nie dać się złapać policji.

Graficznie i dźwiękowo Asphalt Overdrive przedstawia się tak, jak można było tego oczekiwać,czyli dobrze. Jednakże sam sposób prowadzenia rozgrywki jest bardzo specyficzny. Gdyby ta gra nazywała się inaczej, nie czepialibyśmy się. Ale to jest Asphalt. I taka odmiana nie przypadła nam do gustu. Nie znaczy to, ze jest zła, jest po prostu zupełnie inna. Czy Wam się spodoba? Najlepiej przekonajcie się sami.

Cena: bezpłatne

Life Tracker Pro+ - ile dziś zrobisz kroków?

Life Tracker Pro+

Dużo spacerujecie? Biegacie? Jesteście ogólnie aktywni fizycznie? A może dopiero chcecie zacząć ruszać się nieco więcej i bardziej regularnie? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedzieliście tak, to mamy dla Was dobrą propozycję - apliakcję Life Tracker Pro+, która niczym wymagający trener będzie dokładnie mierzyć Waszą aktywność. Sprawi, ile kroków zrobiliście, jaki dystans udało się Wam przebyć, jaką osiągnęliscie wysokość nad poziomem morza i w jakich warunkach pogodowych ćwiczyliście. Jeśli wyznaczycie sobie własny cel - na przykład 10 000 kroków dziennie - będzie Wam o tym przypominać. Life Tracker Pro+ jest więc trenerem wymagającym, ale również sprawiedliwym, który za wyjątkowe osiągnięcia, jak np. spalenie w tłusty czwartek tylu kalorii, ile mieści się w pięciu pączkach, przyzna Wam wyróżnienie - odznakę, którą potem będziecie mogli pochwalić się znajomym np. na Facebooku.

To naprawdę przydatna aplikacja dla wszystkich aktywnych fizycznie. Chociaż lepiej byłoby powiedzieć - dla prawie wszystkich. Żeby w ogóle zadziałała, musi być zainstalowana na takim modelu Nokii Lumii, który jest wyposażony w czujnik Sensor Core. Jak na razie są to modele 1520 (wymagana aktualizacja do Windows Phone 8.1), 930, 830, 735, 730, 635 i 630. Posiadacze innych smartfonów mogą dalej w tłusty czwartek zajadać pączki.

Cena: bezpłatne

Skyline Beta - powrót na właściwą drogę prostszy niż myślisz

Skyline Beta

Zbłądzić jest rzeczą ludzką. Zabłądzić również. Jeśli to już się zdarzy, warto jednak jak najszybciej odnaleźć właściwą drogę, a pomoże w tym aplikacja Skyline Beta. Jak działa? Bardzo prosto. Wyobraźcie sobie, ze zabłądziliście w lesie i szukacie drogi do najbliższej miejscowości. Wystarczy wyjąć smartfon, włączyć Skyline i skierować obiektyw aparatu w telefonie w dowolnym kierunku - aplikacja określi wasze położenie i kierunek, w jakim patrzycie po czym wyświetli najbliższe (oraz te nieco dalsze) miejscowości położone w tym właśnie kierunku. Jeśli się obrócicie, Skyline również zmieni wyświetlane informacje. W ten sposób nie trzeba już określać stron świata na podstawie mchu obrastającego kamienie. Znalezienie poszukiwanej miejscowości wymagać będzie co najwyżej jednego pełnego obrotu ze smartfonem w dłoni.

Cena: bezpłatne

Bubble Legend - klasyczne kulki w króliczym wydaniu

Bubble Legend

Często mówi się, że Windows Phone jest kiepskim systemem, bo niewiele aplikacji jest na niego dostępnych. O ile generalnie nie możemy się z tym poglądem zgodzić - aplikacji nie jest może tyle, ile mają do wyboru użytkownicy Androida, ale jednak liczy się jakość, a nie ilość - to są przypadki, w których rzeczywiście posiadacze kafelkowych smartfonów stoją na straconej pozycji. Należy do nich między innymi niesamowicie popularna gra Bubble Witch Saga. W nią na Lumiach i innych smartfonach z Windows Phone zagrać się nie da. Ale nic straconego - w Sklepie Windows dostepne są mniej i bardziej wierne klony czarodziejskich kulek, a jednym z nich jest gra Buble Legend. Polega ona praktycznie na tym samym, co jej pierwowzór - musimy strzelać kulkami do innych kulek :) Szczegóły rozgrywki też są praktycznie identyczne, jedyną różnicą jest postać bohatera gry - w Bubble Witch Saga były to wiedźmy (w pierwszej części trzy, w drugiej jedna, w dodatku bardziej przypominająca gimnazjalistkę, niż prawdziwą czarownicę), w Bubble Legend mamy natomiast do czynienia z... mocno mangowym fioletowym króliczkiem.

Sama gra nie jest aż tak dobrze zrealizowana, jak zwłaszcza druga część Bubble Witch. Grafika, choć rónie kolorowa, jest przygotowana z mniejszą troską o detale, również oprawa dźwiękowa, choć nienajgorsza, stoi na nieco niższym poziomie. Grać się jednak da, a zabawa z fioletowym króliczkiem może być naprawdę przyjemna. 

Cena: bezpłatne 

C130 Flight Simulator - szkoła latania

C130 Flight Simulator

Gaz do dechy, jedynka, dwójka, trójka i poszły konie po... no tak, po betonie tylko przez chwilę, a potem wzniosły się w powietrze. No i nie zmienialiśmy biegów. Za to mamy do dyspozycji dużo ciekawszy sprzęt, bo zamiast samochodu dostajemy czterosilnikowego Herculesa C-130 wyprodukowanego przez firmę Lockheed, czyli jeden z bardziej znanych samolotów transportowych, który jest wykorzystywany przez siły zbrojne ponad 50 krajów na całym świecie. 

Gra może wydawać się dość prosta - musimy wystartować, przelecieć przez wszystkie oznaczone w powietrzu checkpointy, a na koniec wylądować. Rzecz nie jest jednak łatwa - do dyspozycji mamy dużą liczbę coraz trudniejszych etapów, a podczas krótkiego testu, który przeprowadziliśmy na potrzeby niniejszej publikacji z trudem udało nam sie ukończyć pierwszy. O wiarygodności fizyki lotu nie będziemy się wypowiadać. O przyjemności z gry - jak najbardziej. I musimy stwierdzić, że choć grafika i dźwięk w grze nie rzuciły nas na kolana (choć nie są złe, tego też nie można powiedzieć), to grywalność produkcji stoi na bardzo wysokim poziomie. Wyłączenie gry i odłożenie smartfona nie było ani trochę prostsze, niż przejście pierwszego etapu. 

Cena: bezpłatne

Horse Racing 3D 2015 - Wielka Warszawska na smartfonie

Horse Racing 3D 2015

Przed nami kolejna gra, w której liczy się prędkość i w której chodzi o konie. Tym razem zamiast koni mechanicznych mamy żywe nieparzystokopytne i choć wciąż znajdujemy się nad ziemią, to jednak znacznie, znacznie niżej. 
Horse Racing 3D 2015 to oparty o silnik Unity symulator konia sportowego, którego możemy trenować i z którym możemy brać udział w zawodach. W podstawowej, bezpłatnej wersji aplikacji startujemy wyłącznie w klasycznej gonitwie, wybierając jedynie odpowiedni poziom trudności. Jeżeli mielibyśmy ochotę na konkurs skoków lub time trial, to musimy liczyć się z koniecznością zapłącenia 3,49 zł za każdą z tych konkurencji.

Gra jest prosta, charakteryzuje się dość typową dla silnika Unity grafiką, ale musimy przyznać, że wciąga. Wutobus stojący w korku, długa kolejka, np. do kasy na nowym dworcu kolejowym w Krakowie - to są miejsca, w których Horse Racing 3D 2015 sprawdzi się znakomicie.

Cena: bezpłatne

Prognoza pogody ! - nie daj się zaskoczyć złej pogodzie

Prognoza pogody !

Pamiętacie przygotowane przez nas zestawienie aplikacji pogodowych dla Windows Phone? Jeśli żadna spośród opisanych tam pogodynek nie zyskała Waszego uznania, to mamy dla was kolejną propozycję, a jest nią aplikacja Prognoza pogody !
Pozwala ona na obserwację bieżącej pogody w wybranej lokalizacji, może też ustalić, gdzie się aktualnie znajdujemy i poinformować nas, czy przypadkiem akurat niesz nie leje się nam na głowę. Dodatkowo dowiemy się, jakie jest aktualne ciśnienie a także poznamy godziny wschodu i zachodu słońca. Informacje prognozowane nie są zbyt obszerne - obejmują informacje o ogólnej charakterystyce pogody i prognozowanych temperaturach na najbliższe dwa dni. 

Aplikacja nie jest więc zbyt rozbudowana. Przez to jednak jest prosta w obsłudze, czy raczej prawie bezobsługowa, a do tego wygląda całkiem nienajgorzej.

Cena: bezpłatne

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.