partner serwisu

Najciekawsze aplikacje na Androida - wrzesień 2015

Najciekawsze aplikacje na Androida - wrzesień 2015
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
5 października 2015, 04:48
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
2015, alpacalypse, android, aplikacje, appsy, halos: react and match, listonic, mgopr, move to ios, najciekawsze aplikacje, najlepsze aplikacje na androida, najlepsze gry, nowe aplikacje, nowe gry, onet vod, oprogramowanie, programy mobilne, wrzesień

Kolejny miesiąc za nami, a przed nami ponownie zestawienie podsumowujące najciekawsze aplikacje na Androida - tym razem obejmujące te, które ukazały się bądź zostały zaktualizowane we wrześniu 2015.
Cóż my tu mamy? Mamy coś dla użytkowników Androida w jego telewizyjnej odmianie, mamy nową, ładniejszą odmianę aplikacji Listonic, mamy (prawie) mGOPR - aplikację zwiększającą bezpieczeństwo w górach, mamy także dwie gry. Jedną w kółka, a drugą - Alpacalypse - w sam raz dla miłośników dużych, plujących zwierząt.
A poza tym piekło zamarzło! Dlaczego? Dowiecie się z naszego zestawienia najciekawszych aplikacji dla Androida we wrześniu 2015.

Move to iOS - kiedy piekło zamarza

Move to iOS

Piekło zamarzło! Świat się skończył! Apple wydało aplikację na Androida!
W zasadzie na tym moglibyśmy skończyć uzasadnianie umieszczenia Move to iOS w naszym zestawieniu, ale tak krótki opis mógłby nie przypaść do gustu zwłaszcza tym, którzy odpowiadają za terminowe wysyłanie do nas wynagrodzenia, napiszemy więc o aplikacji spod znaku nadgryzionego jabłka kilka słów więcej.
Przeznaczona jest ona dla tych użytkowników, którzy chcą w łatwy sposób przenieść swoje dane - zdjęcia, kontakty, zakładki czy wiadomości - z urządzenia z Androidem na iPhona albo iPada, a mówiąc dokładniej, na dowolne urządzenie z mobilnym systemem Apple. Aplikacja działa, co więcej - działa poprawnie. Jest wygodna i użyteczna. I bezczelna. Dlaczego?
No cóż, po zakończonym procesie migracji danych użytkownik dowiaduje się - co mogliście zobaczyć sami na zrzucie ekranowym - że może już zutylizować swoje urządzenie z Androidem. No fakt, po co komu ono, skoro wszystkie dane są już na japku? ;)

Cena: bezpłatne

Onet VoD - filmy i seriale wprost na Twój telewizor

Onet VoD

Android t Android - niezależnie, czy mówimy o jego wersji smartfonowo-tabletowej, czy też przeznaczonej na urządzenia z większymi, znacznie większymi ekranami. Tak, mamy na myśli telewizory. I właśnie na Android TV przeznaczona jest najnowsza wersja aplikacji Onet VoD, umożliwiającej korzystanie z najpopularniejszej w Polsce usługi typu wideo na żądanie
Onet VoD zapewnia dostęp do ponad 8000 filmów i seriali, w części dostępnych za darmo, choć za większość z nich przyjdzie nam jednak zapłacić, bądź to pojedynczo za każdy obejrzany materiał, bądź też w formie comiesięcznego abonamentu kosztującego niecałe 20 złotych.
Dlaczego ta aplikacja znalazła się w naszym zestawieniu najciekawszych androidowych aplikacji września? Odpowiedź jest prosta - jest to właśnie ta aplikacja, dzięki której telewizor może być w końcu wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem przez tych użytkowników, którzy nie przepadają za klasyczną telewizją naziemną czy kablową, a jednocześnie nie chcą koniecznie podłączać do odbiornika dodatkowych urządzeń, jak np. komputer, kiedy przyjdzie im ochota na obejrzenie filmu czy odcikna ulubionego serialu.

Cena: bezpłatne, większość treści w Onet VoD dostępnych jest za opłatą

mGOPR - bezpieczne wyprawy po górach

mGOPR

Powoli zbliża się czas jesiennych i zimowych wypraw w góry. Każdy, kto na taką wycieczkę się wybiera, powinien pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i właściwego przygotowania - odpowiedni ekwipunek, właściwie dobrana odzież i buty (szpilki są wykluczone, choć przyznajemy, że zdarzało nam się na górskim szlaku spotykać panie w takim obuwiu) to podstawa. Ale nawet to nie zapewnia nam stuprocentowego bezpieczeństwa. Dlatego warto też odpowiednio wyposażyć swój smartfon - przede wszystkim w przygotowaną przez beskidzki oddział Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego we współpracy z posiadającą status ośrodka badawczo-rozwojowego firmą Transition Technologies aplikację mGORP. Czym ona jest? Mówiąc kolokwialnie - pierwszą, a czasem jedyną deską ratunku, kiedy zdaży nam się wypadek lub zagubimy się na szlaku. Aplikacja nie tylko umożliwi wezwanie pomocy bez znajomości numeru alarmowego do GOPRu, ale również - to jej ogromna zaleta - sama wyśle swoją (a więc i naszą) aktualną pozycję, co ułatwi zlokalizowanie nas i w znacznym stopniu skróci czas oczekiwania na pomoc. Korzystając z mGOPR możemy również zawczasu wprowadzić do niej naszą planowaną trasę, co jest w tym przypadku jednoznaczne z przekazaniem jej ratownikom GOPRu (na wszelki wypadek). Dodatkowo dzięki niej poznamy także podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i dowiemy się, jak należy przygotować się do górskiej wycieczki. 
Jeśli więc wybieracie się w góry, tę aplikację koniecznie powinniście mieć zainstalowaną w swoich smartfonach.

Cena: bezpłatne, aplikacja już niebawem będzie dostępna w sklepie Google Play

HALOS: React and Match - kółka, kółka wszędzie

HALOS: React and Match

Jeśli macie ochotę poćwiczyć refleks i palce, to jednym z najlepszych sposobów będzie HALOS: React and Match, czyli gra w tym stylu, który lubimy chyba najbardziej. Bardzo prosty pomysł, bardzo trudna rozgrywka. Na czym więc polega HALOS? U góry i dołu ekranu naszego urządzenia widzimy fragmenty dużych kół. Każde z nich jest w innym kolorze. Pomiędzy nimi od lewej do prawej krawędzi poruszają się jedno po drugim mniejsze kółka, również kolorowe. Część z nich ma kolor któregoś z dużych kół, barwa pozostałych jest inna. A naszym zadaniem jest przeciąganie palcem w górę lub w dół tych z mniejszych kółek, które mają kolor jednego z dużych. Oczywiście nie dowolnie - jeśli górne koło jest czerwone, a dolne niebieskie, wtedy mniejsze czerwone kółka przesuwamy w górę, a niebieskie oczywiście w dół. Kółek w innych kolorach nie dotykamy, niech przeminą z wiatrem. Powiecie - przecież to prościzna. Jeśli tak, to po prostu zagrajcie w HALOS: React and Match. Szybko zmienicie zdanie. Kółka pojawiają się i poruszają na tyle szybko, ze o pomyłkę nietrudno. 
HALOS to fantastyczna w swojej prostocie gra dla każdego, kto lub zręcznościówki ćwiczące również refleks. I dla każdego, dla kogo pobicie własnego rekordu choćby o punkt to powód do dumy. I dla każdego, kto po prostu lubi kolorowe, przyjemne i niesamowicie wciągające gry.

Cena: bezpłatne

Listonic - listy zakupów w nowej odsłonie

Listonic

W ostatnich dniach nad nową odsłoną popularnej polskiej aplikacji rozpływali się niemal wszyscy. Na porządku dziennym były określenia "zjawiskowa", "zachwycająca", "najlepsza", nie były rzadkością również inne, mniej wstrzemięźliwe przymiotniki. Wystarczyło jednak ją przetestować (a wiecie, że my naprawdę testujemy aplikacje), żeby móc pokazać Wam, drodzy Czytelnicy, że Listonic nie jest jeszcze w pełni idealny.
Nie znaczy to, że to zła aplikacja, w żadnym wypadku. Jest bardzo przydatna. Możliwość łatwego przygotowywania list zakupów, również za pomocą skanera kodów kreskowych, wyszukiwania promocji w pobliskich sklepach, czy  też współdzielenia gotowych list z innymi użytkownikami to świetna funkcjonalność. Jest też całkiem ładna, interfejs zaprojektowany przy wykorzystaniu Material Design wygląda bardzo nowocześnie i jest wygodny w użyciu. A więc w gruncie rzeczy, pomimo swoich niedociągnięć, o których przeczytacie w naszym teście aplikacji Listonic, to nie tylko ciekawa, ale też bardzo użyteczna i po prostu warta uwagi aplikacja.

Cena: bezpłatne

Alpacalypse - duże zwierze

Alpacalypse

Alpaka (Vicugna pacos) – południowoamerykański, trawożerny ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych. Zwierzę udomowione, hodowane dla wełny i mięsa, przypomina nieco lamę, ale jest od niej mniejsza i z budowy ciała bardziej podobna do owcy. Czytała Krys... ups, nie ten program.
W naszym przypadku alpaka to bohater kolejnej we wrześniowym zestawieniu najciekawszych aplikacji na Androida gry zręcznościowej, w której naszym zadaniem jest plucie na nadciągające zewsząd dziwne postaci chodzące, skaczące, biegające i latające. I chodzące na szczudłach. Plucie skądinąd zupełnie niezgodne z charakterem naszego poczciwego zwierzątka, gdyż wbrew całkiem powszechnemu mitowi alpaka nie jest lamą i nie ma w zwyczaju zbyt często pluć. Czasem owszem, zdarza im się to, ale nie jest to zachowanie częste u alpak. 
A wracając do sprawy - nasza alpaka ma tylko dwa zachowania, którymi możemy sterować. Pierwszym jest wspomniane już plucie, drugie natomiast to wyciąganie szyi, za pomocą którego możemy sterować wysokością plucia, co jest niezwykle ważne, gdyż każdy osobnik w atakującej naszego bohatera chmarze dziwolągów jest innego wzrostu, a naplucie w nogi na niewiele się zdaje. Musimy więc szybko pluć (stukając palcem w prawą stronę ekranu smartfona lub tabletu) oraz regulować wysokość (kiedy przytrzymamy palec na lewej części ekranu, szyja alpaki wydłuża się, a kiedy oderwiemy palec od urządzenia - na powrót się skraca). Co nie jest ani wygodne - przy dłuższej grze łatwo jest w pewnym momencie pomylić palce - ani proste, gdyż nasi przeciwnicy poruszają się szybko, a do tego każdy z nich ma inną prędkość, więc nieraz okazuje się, że kiedy celujemy w wysokiego przeciwnika, w tym samym momencie dopada nas jakiś krasnal, który nie wiadomo dlaczego znalazł się tuż przy nas, a tymczasem jeszcze chwilę temu był sporo za gościem na szczudłach. 
Alpacalypse to bezczelna gra. Bezczelna, bo wciąga gracza w kilka chwil, nie pytając go nawet o zgodę. Całości dopełnia prosta, ale bardzo przyjemna grafika i oprawa muzyczna. 
Mamy dla Was dobrą radę. Jeśli chcecie wykorzystywać swój smartfon albo tablet do poważniejszych zadań, nie instalujcie tej gry. Bo jeśli ją zainstalujecie i uruchomicie, to nie prędko przestaniecie w nią grać.

Cena: bezpłatne

2015.10.06, 10:09
Jedną z ciekawszych i użytecznych aplikacji jest WatchOOut! no risk no fun
Informuje o zagrożeniach w okolicy - taki manger ryzyka. Trochę mała baza danych w tym momencie ale pomysł super.
2015.10.06, 11:27
Wyszła tez fajna darmowa gra, platformówka z dużą ilością poziomów Cave Strider. https://play.google.com/store/apps/details...ev.Cave_Strider